Bloknuta chrbtica

Príspevok v téme: Bloknuta chrbtica
dariana

ahojte mam 29 . ,mam taky problem ... mam uz mesiac zablokovanu chrbticu ...( z dectva zanedbana skolioza) a to tak . ze cez den sa neviem viac krat nadychnut .. niekedy sa nadychnem niekedy nie .. je to neprijemne ,, da sa stym zit ,ale uz si zvedomujem ,ze nie som v poriadku , uz mi to ide aj dost na psychiku ..aj ked mi dr povedal ,po rentgene ze je to chrbtica .. tak som sa upokojila ,ale mam take stavy uzkosti z toho ked sa niekedy neviem za sebou viac krat poriadne plnohodnotne nadychnut ,potom mi je z toho tazko na hrudi , proste nespravne dychanie .. potom mam uzkosti niekedy uplne necakane .. mozem robit hocico ,, akoze stale som vo svojom nasadeni ,, nemienim koli tomu lezat v posteli ,lebo som dost neposedna ,mam dieta atd ,, stale mam co robit .. no a dr mi dal rehabilitacie , a ked som tam volala mozu ma objednat az na april to som volala na 3 rehab pracoviska v ziline , trocha ma dojima pristup ,ze mam takyto problem ,a daju ma az na april.. ale nic nove v zdravotnictve tak sa chcem opytat ,ma stymto niekto skusenost ,akym sposobom sa vam ulavilo ,kde ste chodili ?? ako to preslo atd ,,,bude velmi vdacna za odpovede ..:)

odpovedam

no pozri, kazdy ma nejake problemy a vyrovnaname sa s nimi rozne. ono forum je dobre na vypisanie sa, ale v konecnom dosledku ti poskytne len nazor, nie skutok. ty sama musis vyjst zo svojej komfortnej zony a zmenit to, co potrebujes. ak ta trapi tolko veci, tak skus naozaj psychologa. popytaj sa tiez znamych, ci nepoznaju niekoho, s kym boli spokojni. ale su ludia, ktori potrebuju, aby ich niekto nakopol a viedol, nejakeho odbornika, ktory pozna fungujuce metody. tak to vyskusaj, stratit nemas co. niekedy psychologa preplaca poistovna, tak si zisti, za akych podmienok, ak nechces platit.

dariana

ano robil mi aj tie predklony,ja myslim ,ze to nebol ziadny suflikant... bola som tam na jeho recenzie ma same velmi dobre ,mojej kamosky tam boli dalsi 3 clenovia rodiny ,kazdemu pomohol .. ja myslim , ze vela veci v sebe dusim .. a keby som to tu mala rozpisovat ,tak mi nestaci cely den ..

odpovedam

no, nic v zlom, ale keby mne toto povedal chiropraktik, tak ho poslem kade lahsie. z toho, co pises, sa mi nezda, ze by ti odblokoval chrbticu. navyse, reci ako "pomoz si sama" nemaju ziaden racionalny zaklad. keby si si vedela pomoct sama, asi by si nesla ani k nemu, nie? bloky na chrbtici su uplne normalna zalezitost dnesneho cloveka. robi to problemy, ale mame jednoducho taky zivotny styl, ze sa tie bloky robia. pred odblokovanim mal zistit bloky - mala si sa predhnut, ci dokazes rukami dotiahnut na zem, resp. v akej vyske nad zemou ti ostanu visiet ruky. po odblokovani si mala spravit predklon opat, aby si videla rozdiel - vedela by si sa predhnut omnoho nizsie k zemi. Robil ti to, ci nie? Ak mas uzkosti, samotne odblokovanie nepomoze. Urcite ries tu skoliozu, ale ries aj svoje psychicke problemy. z coho vlastne tie uzkosti mas?

dariana

chyropraktik je vynikajuci ,dostala som na neho typ od kamosky ,ktora u neho bola a velmi si ho chvalila velmi pozitvny clovek s 25 rocnymi skusenostami .. ktory si tiez presiel velmi zlymi vecami prave s chrbticou .. vela sme sa rozpravali .. proste ma ponapraval ,zacal od chodidiel ,ze tam su body ktore vysielaju signal do mozgu najksor masiroval tie body ,, pol hodinu ,potom ma zacal tak vykrucat , potom som si sadla na stolcke ,,ona ma zo zadu zaprel ..popukal mi chrbticu ,, potom aj postojacky ,aj krk mi ponapraval ako sa to robi .. proste celu komplet :) po tomto vsetko mi urobil masaz .. ked mi robil masag ,vela sa somnou rozpraval ,, a vravi ,ze tam kde som mala blok ,je oblast srdca ,ci v sebe nedusim trapenie . .vravim ,ze ano .. vyrozpravaal som mu co ma trapi aj som si poplakala ,dal mi vela rad , ze to nesmiem v sebe dusit ,preto sa nemozem nadychnut . kazdy clovek ma inak nastavene citenie ,ze ak som citlivka,tak aj preto to tak vsetko vnimam , ze pomoct si mozem iba sama ... ale ja neviem ako ..

odpovedam

dariana, homeopatika ucinok nemaju, kedze nemaju ani ucinnu latku. su len postavene na viere, placebo efekte. beries ich zbytocne. tvojim problemom su uzkosti, mas prehnany strach a tym si uzkost posilnujes. riesila si to so psychologom? nestresuj sa tym, ze dostanes infarkt, nenahovaraj si problemy. nikto z teba blazna nerobi, psycholog/psychiater je tu na to, aby ludom pomohol.

ako to, ze odblokovanie nezabralo? co ti vlastne ten chiropraktik robil? ak mas tu skoliozu seriozne zanedbanu, tak ti neostava nic ine, len ju liecit. nebude to vsak za tyzden ani mesiac. casto sa psychicke problemy somatizuju - prejavia fyzicky. preto potrebujes riesit svoje dusevne problemy. ked sa nevies poriadne zhlboka nadychnut, pokus sa nepodlahnut panike, povedz si "no a co". niekedy to pomaha.

Popieranie a potlacanie problemov je to najhorsie, co mozes urobit. Je lepsie si problem priznat, to uzkost neposilnuje. Celkovo psychologia odporuca netvarit sa, ze si silna a ze to zvladnes. Je lepsie si pripustit, ze mas problem a ze to nezvladas. To je uplne normalne a nikto nezvlada vsetko. len si davaj pozor na to, komu sa zveris do ruk. je kopec ludi, ktori zneuzivaju cloveka v uzkych a vtedy su nachylnejsi uverit hocicomu. Sama pises o psychickych i fyzickych problemoch - tak je na mieste riesit oboje ;-) drzim palce a nehanbi sa ist za psychologom.

dariana

tak bola som u chyropraktika .. napravil ma ,nepomohlo ... povedal ,ze je to aj psych.povodu ... vedel kde mam bloknute .. medzi lopatkami .. povedal ,ze je to oblast srdca ..a ze nosim v sebe a dusim trapenia .. mal pravdu .. lebo je to tak ,nikdy som si nemyslela ,ze ked ma clovek trapenia ,ze to moze vyustit az o niecoho takeho ,ved kazdy clovek sa trapi ,kazdy clovek ma problemy v zivote ! neuveritelne .. momentalne mam strasne uzkostne stavy .zakvaci sa uzkost na hrud citim tam tlaky ,ako keby mi tam sedel knedlik .. davala som si homeopatikum PC .. najskor pomohlo ,beriem dva tyzden ,uz nepomaha .. caj na nervy ..stale sa niecim zapodievam ,vcera som uz myslela ze dostanem infarkt ,tak sa mi tam zakvacila ta uzkost na hrud . ze som sa citil a,ze uz odchadzam kdesi .. vzdy som sa snzila byt silna .. ako moja mama .. chcem vsetko zvladnut .. na vonok som usmievava . vesela .. dobrosrdecna .. a vnutr trpim .. ja som uz taketo stavy mavala ako 23 rocna ..ale preslo to ,ja som nechcela behat po psychlogoch a psychiatroch .nechcem aby niekto zo mna robil blazna .. stale si vravim ,ze som zdrava nic mi nie je ,cim viac sa snazim si to nevsimat tym viac ta psychika utoci na moju hrud !!! mam 6 rocneho syna a nechcem dostat infark ,co uz aj bezne mlady ludia dostavaju ! neuveritelne ,co sa cloveku moze pritrafit , keby ma seklo v chrbtici .. by som viac brala ako toto ,s cim ani neviem bojovat :((((( som zufala ..

odpovedam

moj znamy ma ambulanciu v KE, cize to mas dost od ruky. ono je to naozaj zalezitost niekolkych sekund, tak je skoda cakat. akupunktura dokazane nefunguje, nevyhadzuj na toto peniaze. na zablokovanu chrbticu pomoze len odblokovanie. akupunktura picha do koze ihly, na odblokovanie treba dostatocny mechanicky tlak. skus si najst na nete referencie na lekarov, fyzioterapetuov. mozno by to zvladol aj nejaky studovany osobny trener. ale naozaj pozor na cloveka, ktoremu sa zveris. bohuzial, neviem ti viac pomoct :-/

dariana

ved hladam na nete fyzioterapeuta . kazdemu co som zatial volala ,ze z bratislavy .ako keby sme tu v za ani nemali .. to neni mozne .. nemozem tu v za najst ziadneho ,sukromneho ,nech ma zobere hned.. lebo ti statni ,len objednavaju ,a budem cakat do vianoc . tam kde som objednana je zevraj dobra fyzioterapeutka ,ale oni ma objednali az na marec :(