Stretavanie s opacnym pohlavim vo vztahu?

Príspevok v téme: Stretavanie s opacnym pohlavim vo vztahu?
lienocka2808

Zdravicko, chcem sa opytat na vas nazor, kedze s priatelom sa o tom rozpravame a mame na tuto temu odlisne nazory. Jedna sa o stretavanie s kamaratkami a byvalymi priatelkami nie casto priklad 1-2x za rok. Kedze nechcem svojho priatela obmedzovat tak som mu povedala, ze problem mi to nerobi s par kamaratkami ma uz zoznamil. Co mi ale problem robi, ze by sa s nimi stretaval vo vecernych a nocnych hodinach co som povedala, ze by mi dost vadilo. Na to mi argumentoval, ze mu nedoverujem a podobne, ze su to jeho kamaratky,co spoznal davno predomnou. Sme spolu 3 roky, inak vsetko ok. Aky mate na to nazor? je to ok alebo to uz nie je ok? Priatel je velmi spolocensky clovek, a nerada by som ho obmedzovala, na druhej strane nechcem aby to presiahlo nejaku vhodnu hranicu.

liberta25

lienocka, tak toto je mimo moju logiku. nezdvihnut mobil, lebo nechcem pocuvat pindanie, lebo som vonku s byvalou.. a co asi bude potom pocuvat, ked ho este aj nezdvihne? keby sa mne toto stalo, tak to naozaj beriem ako vaznu vec. my sme mali vzdy dohodu, ze mobil sa nevypina a zdviha za kazdych okolnosti. platilo to rovnako pre oboch.
nuz neviem, ale mozno by si sa mala zamysliet nad tym, ci su potom jeho city k tebe uprimne. aj ked to nechcem zvelicovat a vytvarat problem, kde mozno ani nie je. ale to vies asi ty lepie..

lienocka2808

No argumentoval to tym, ze mobil mi nezdvihol preto, lebo s nou bol este vonku a nechcel odomna pocuvat pindanie. Neziarlila som na byvalu, ale uz odvtedy ziarlim. ako nech sa na mna nikto nehneva, mna odprevadzal domov iba sporadicky, tak preto ma to vytocilo. Ako dobre nech su kamarati, ale nejake ustupky vo vztahu by mohli byt. Ja urobim ustupok, ze sa mozu stretnut a on by mohol urobit ustupok, ze sa stretnu v normalnom case, nie v noci.

liberta25

lienocka, mne sa zda, ze ty na tu jeho byvalu strasne ziarlis. ale preco? vsak je s tebou, vybral si teba. ak by chcel byt s nou, tak by sa nerozisli. a to, ze ostali kamarati, to predsa neznamena, ze s nou chce aj spat. (alebo mas iny pocit?) aj to, ze ju isiel odprevadit, sa mi zda dost zodpovedneho od neho, aspon vies, ze mas zodpovedneho chlapa. ale problem vidim v tom, ze ti nezdvihol mobil, lebo nezdvihnut mobil svojej frajerke, nech je s kymkolvek, tak na to musi byt nejaky vazny dovod. (okrem vyhovorky, ze ho nepocul)
tak dufam, ze si to doriesite ku spokojnosti vas oboch, drzim palce.

lienocka2808

Ahojte,
no u nas je to tak, ze priatel ma vela kamaratov aj kamaratiek. Vacsinu z nich poznam, cas travievame spolu, ale nevadi mi ked ide von s kamaratmi alebo kamaratkami,ktore poznam. Mne vadia tie byvale priatelky. Ja ked niekam idem s kamaratom, tak idem na pivo, na kavu, alebo na obed nie som s nimi v noci. Viete o tej dovere je to tak, zarucit sa mozem akurat tak za seba. ako tu niekto pisal istu mate iba smrt. Taktiez nemam az taku doveru, aby som isla v noci spokojne spat s vedomim, ze moj priatel ktoreho lubim je vonku so svojou byvalou, ako to je uz troska sila. Ano raz sa to stalo, ze povedal mi ze ide von s byvalkou, isli von o 15tej, tak reku, ze ok. Niekedy o 21 som mu volala v domneni, ze uz je asi doma, nedvihal mi telefon. Potom som sa dozvedela, ze ju bol v noci este odprevadit domov, ze ked sla na nocak boli v buse nejake socky tak sa o nu BAL a siel ju radsej odprevadit. Co si myslim, je absolutne nepripustne. tak preto som tu rozvirila tuto debatu. A ano trapi ma to. Odvtedy to uz neurobil, bolo to pred rokom a pol. Ale viem, ze ma sa zaujem stretnut s nou znova. Navrhol mi, ze mi ju predstavi, aby som nemala stres, ale prepacte o com sa s nou budem bavit? A myslim, ze nemam ani zaujem.

liberta25

ahink, jasne, chapem. tiez som len vyjadrila, ze z mojho pohladu je prirodzene sa raz za cas stretnut s byvalymi a byt s nimi v kontakte. a ze zakazovanie z parterkinej/ovej strany sa mi skor javi ako nedovera vo vztahu alebo nedoriesena minulost nez rozumny argument.

ahink

Liberta. Nepisala som nic o paleni mostov. Ja to tiez nerobim len som pisala o tom, ze nevidim zmysel vyznam potrebu stretavat sa a chodit vysedavat na drinky kavy vecere atd s EXami. To s knihou ber ako priklad. Vsak toto tu nie je sudne forum kde je potrebne sa obhajovat. Pisala k Tebe 4riadky a ostatne uz bolo pisane k teme. A neda mi nezareagovat k tej absolutnej istote vo vztahoch co mas)) Ono je to roztomile. No jedina istota je len skon..smrt. Vsetko ostatne je len relativne..mozno dufam tuzim chcem prajem si zelam si atd atd

liberta25

ahink, to zalezi od povahy a postoja. ja nie som clovek, ktory pali mosty, ale akceptujem, ak ich chce spalit druha strana.
tiez nie som ta, ktora by doma cakala s knihou na chlapa, mam aj svoj zivot, takze si v takom pripade viem urobit program.
dalsia vec je, ze u mna vo vztahu je absolutna istota. ak chce mat chlap bocaky, nemusi byt so mnou vo vztahu a moze si robit, co chce. nikoho nenutim, aby so mnou bol. ale vzdy som mala velmi rozumnych chlapov, takze to ani neriskovali ;)
no a nakoniec, s byvalymi som sa rozisla, lebo som ich prestala milovat. a ked raz niekoho milovat prestanem, tak ho znova milovat nebudem, takze v tomto je stretavanie sa s byvalymi najbezpecnejsi pristav ;). a jednoznacne mam minulost uzavretu, takze urcite nic nehrozi.

ahink

Liberta..prave preto tak pises ze si neni v jej situacii. Predstav si to opacne, ze ty svoju lasku doma vyckavas pri knihe ci telke kym on vecer/noc travi s byvalou laskou.

Zas to je otazne vecer ci noc. Ved keby ta chcel podviest tak to urobi aj rano, na obed, podvecer a necakali by na vecer/noc. Skor ide o tu vzajomnu doveru. Ale tak ako sa hovori, prilezitost robi zlodeja. Na mna vacsinou ziarlia. Aj ja..no tak zdravo zas nie som ziadna stihacka. Tak neviem. Branit by som mu nebranila ale mrzelo by ma keby s exkami vysedaval atd kade-tade. Zrejme aj jemu by vadilo keby si sa s ex stretavala vysedavala. Nikdy som to nerobila. Ked sa uz s niekym rozidem je to konecne a nevidim potrebu s clovekom, ktoreho som prv milovala fyzicky psychicky celou svojou bitostou aby som ozivovala stare spomienky rany. Naco? Skoncit to pre nieco skoncilo neprislo to len tak. Nieco tomu predchadzalo a ja nie som clovek co sa rozchadza z nudy, ze nema co ine robit. Takze ten dovod bol vazny aj zdlhave zvazovanie rozhodnutie ktore tomu predchadzalo. Nikdy som sa nerozisla v zlom, tomu cloveku by nemala problem priamo sa mu pozriet do oci..ale naco? Vsak nestiham sa stretavat s kamaratkami znamymi z detstva dospievania skol prac atd a nie este s ex?? Chore.. Ine by to bolo keby tych dvoch nieco spajalo (napr.rodicovstvo) ale inak nevidim dovod. To som tocila o EX z predoslych vztahov. A ak by sa chcel stretnut s nejakou zenou babou z detstva dospievania skoly atd tak to je trosku ine. Asi v tom, ze keby mali o seba iny zaujem nez o kamaratsky tak by boli uz davno spolu..kedze ja som sa objavila davno po tom, co sa uz oni poznali stretavali. Lebo keby ho pritahovala a pacila sa mu ako zena, bol by s nou a nie so mnou.

mili555

Tak mna byvaly volaval von, na obed, na kavu... potom mi daval navrhy a potom ma uz len volal k sebe domov. A pritom mal priatelku. Kontakt s nim som nakoniec prerusila. Suhlasim s lienocka-33

liberta25

Deria, viem to posudit iba vzhladom na moju situaciu. Byvaly je clovek, s ktorym som nieco prezila a nevidim dovod, aby som ho zo zivota mazala, ak si to sam nebude vyslovne zelat. Mam kopu kamaratov, ktorych poznam kratsie ako jeho a stretavam sa s nimi, tak preco mam ignorovat cloveka, s ktorym sme isty zivotny cas spolu zdielali?
Dalsia vec je, ze mam uplne jasno v tom, koho milujem a teda, ci ostanem s byvalym vonku do 22 alebo do 1 rano, na tom nic nezmeni.
Ina strana mince je zas terajsia mojho ex, myslim, ze ano, ze jej to vadi, ale to je o ich vzajomnej dovere. A hoci ona asi o tom nevie, ak aj nedoveruje jemu, mne moze kludne.
Toto je ale moj pripad, ako to ma autorka, fakt neviem..