Vrátiť sa k bývalému priateľovi alebo ostať v prítomnosti?

Príspevok v téme: Vrátiť sa k bývalému priateľovi alebo ostať v prítomnosti?
Smarty

ahojte :) poprosím vás všetkých o radu, prípadne názor :)
poznáte to... kamarát raz priniesol svojho kamoša, ktorému som sa hneď zapáčila, najprv sme trávili čas v partii, ale úprimne mňa ničím nezaujal, ale videla som, že ja sa mu páčim... jedného dňa ma zavolal na kávu, že nech sme spolu sami, povedala som si prečo nie aj keď ma síce ničím neupútal bol ku mne vždy milý, slušný a láskavý tak prečo ho hneď odsúdiť. z toho boli dve, tri, štyri a tak ďalej kávy, začali sme spolu tráviť voľný čas. ja som dosť športový typ- on nie. napriek tomu vymenil vysedávanie v krčme za korčule, hory a chodil ochotne so mnou. postupne to prešlo do vzťahu. on je veľmi zaľúbený, ja nie som... šla som do vzťahu s tým, že hádam sa časom do jeho osobnosti zamilujem aj ja... som dosť romantický typ a dosť ma trápilo, že tam nie sú tie motýle, iskra, vášeň... on je chlap ktorý by mi zniesol aj modré z neba, čo vždy nie je úplne super lebo som dosť x mala pocit, že nohavice nosím sa... priznám sa, že na mojej strane to možno bol aj vzťah z rozumu, pretože on si so mnou dokázal predstaviť budúcnosť a urobiť pre mňa všetko a ja som dúfala, že sa zamilujem... lenže prišli problémy- pár x ma vymenil za alkohol a kamarátov (boli sme dohodnutí my dvaja ani mi neoznámil, že sa to ruší a šiel), klamal mi o svojej minulosti (údajne preto, že sa za ňu hanbil) a raz mi vulgárne v amoku nadal... ja som tento vzťah stále porovnávala so svojim bývalým a snívala, že keby to tak bolo ako v mojej minulosti... samozrejme rozišli sme sa- nedokázala som prekusnuť ten vulgárny agresívny výstup a pocit viny, že on je zamilovaný a u mňa nič... stále sa stretávame ako kamaráti on ma chce s5...
no ALE čo čert nechcel (alebo chcel) môj bývalý (s kt som ho stále porovnávala) sa mi začal ozývať s tým, že ma stále ľúbi a nedokáže si so žiadnou ženou rozumieť ako so mnou (presne ako u mňa), náš vzťah trval 3 roky a síce ano poviete si, že je to klišé- bola to láska na prvý pohľad, vedeli sme, že sme pre seba... všetko bolo super, on je chlap s názorom nikdy som nemala ten pocit, že ja nosím nohavice... vedel si povedať svoje a nenechal by si skákať po hlave... posledný pol rok sme mali problémy malichernosti nič vážne ale problém bol v komunikácií vyeskalovalo to do takého napätia a ponorky, že jednoducho sme nemali chuť to riešiť a rozišli sme sa... počas tých troch rokov žiadne klamstvá ani podvádzanie, naozaj pekný úprimný vzťah....
a tu je problém neviem, či vstúpiť do tej istej rieky aj keď áno city sú stále aj na mojej strane.... alebo mať vzťah z rozumu bez vášne a iskrenia a dúfať, že príde láska....

LMarika

S agresivnym alkoholikom, ktory ti.vulgarne vynadal, nic uz neries a vykasli sa nanho. Ked ti vulgarne vynadal pod vplyvom alkoholu raz, urobi to aj druhykrar, trerikrat... bude to robit neustale. Od takeho ruky prec! Bud teda znovu obnov vztah s byvalym, alebo skus vstupit do vztahu s niekym celkom novym, ako chces. Kludne s byvalym, preco nie? Stereotypu sa da vyhnut, ak si spolocne sadnete a poviete si navrhy, co by sa dalo zmenit. Najst si nejake nove hobby, ist si napriklad zahrat tenis a ak to neviete, zapisat sa na kurz, ist si zajazdit na konoch a ak to neviete, zapisat sa na kurz, skusit si ist zaliezt na umele steny, je to zaujimavejsie a je pritom viac zabavy ako v nudnom fitku, ale ak uprednostnujes radsej fitko, preco tak teda do fitka, ist si obcas spolu zaplavat, zapisat sa na kurz spanielciny a.skusit sa doma rozpravat po spanielsky, zajst spolu obcas na nejaky ten vikendovy pobyt do Aqua parku, prespat jednu noc niekde v hoteli, zahrat si karty, damu, clovece, sach, pozriet si oblubeny film, oblubenu relaciu v telke, pozicat si DVD a pozriet si spolocne nieco, co vas zaujme viac ako telka pre pripad, ze v telke prave nic pre vas zaujimave nedavaju, zajst spolu hoci do kostola pre pripad, ze ste veriaci, alebo na nejaku put do Mariazellu (pute patria medzi tie najlacnejsie vylety), ist niekam na poznavaci zajazd, vyjst si do lesa na hriby, ci na prechadzku do prirody, na jednodnovy vylet niekam do jaskyne, ci do zamku, do ZOO, na nejaku bicyklovu turu, ist spolu darovat krv... to vsetko vam pomoze zabit stereotyp. Hlavne zbierajte spolocne zazitky a travte spolu co najviac casu. Alebo si urobte babatko a tym padom su nida a stereotyp definitivn e zabite

Nina.

Vráť sa k bývalému priateľovi. Nebudem ti písať prečo a zdôvodňovať to, pretože to proste vychádza z tvojho príspevku. Stále ho ľúbiš, on teba tiež a nerozišli ste sa kvôli ničomu neodpustiteľnému - problémom bol asi len stereotyp. A ten tvoj nový - vymieňa ťa za alkohol a kamarátov - bez toho aby ti to oznámil, vulgárne ti vynadal - to, že na začiatku pre teba robil všeličo možné je síce pekné, ale začiatky vzťahu sú vždy pekné ... Oveľa väčšiu perspektívu má podľa mňa ten vzťah s tvojím bývalým - jednoznačne.

nikinka22

annamaria - ja mam vztah s priatelom 5 rokov, prvych par rokov sme mali problem v komunikacii tiez a potom sme sa to naucili, lebo sme si povedali ze to proste bez toho nejde a ked sa lubime a chceme byt spolu, musime na tom pracovat a nie len na tom ale na celom vztahu :)

annamaria123

Citujem: "...problém bol v komunikácii - nozaj pekný úprimný vzťah..."
Ísť do vzťahu s postojom, že snáď sa časom zamilujem nebolo moc rozumné, ale dá sa to pochopiť. Veď skúsila si, nevyšlo.
A bývalý? Trochu ste si od seba oddýchli, v spomienkach zostalo len to pekné... Ak ste však po 3 rokoch nedokázali komunikovať, myslím, že by to časom prišlo znova.
Môj názor - ani jeden ani druhý. Ale každopádne sa riaď svojou ženskou intuíciou. Tá sklame málokedy.

kafe

fakt nevieš? Zavri si oči (keď dočítaš odstavec :D). Pri čom máš lepší pocit - keď si predstavíš bývalého bývalého alebo toho s ktorým si z rozumu?

Ja myslím, že je to jasné. To ako píšeš o bývalo bývalom.. tak hrejivo. Proste jednoznačne sa vráť k láske na prvý pohľad. Je skvelé, že ťa chce naspäť a že máte možnosť byť spolu. Nemrhaj zbytočne príležitosťou a využi ju.

nikinka22

ja som romanticky clovek a urcite by som uprednostnila city pred rozumom a ked vravis, ze ste nemali nejake velke problemy....tak si myslim ze to je fajn akurat sa musite naucit riesit male "problemy" a porozpravat sa o tom, tzn. hned ako zacnete spolu nieco riesit, si povedat ze proste nechcete aby to dopadlo zas rozchodom, tak sa o vsetkom budete rozpravat aby ste predisli tomu co bolo predtym

ja by som sa trapila vo vztahu kde nelubim..dokonca si nemyslim, ze by som do takeho vztahu dokazala "vojst"...ale clovek nikdy nevie