Vazenie potravin - chudnutie

Príspevok v téme: Vazenie potravin - chudnutie
lojzo88

Ahojte, rozhodol som sa konecne spravit nieco s mojim trochu vacsim bruchom, a povedal som si, ze ked nie teraz tak nikdy. Nie som nejak obezny alebo tak, len mam o trochu vacsie brucho, a vadi mi, ze ked si obleciem uzsie veci tak to uz trochu zacina vidno. Nechcem sa dat na ziadnu dietu, kedze si myslim, ze to nema ziadny zmysel, chcem len zacat aktivnejsie sportovat a zdravo sa stravovat. Pozeral som si nejake jedalnicky, no vsade sa vazi strava. Myslite si, ze je potrebne na schudnutie takych 5-6 kil tak prisne kontrolovat stravu a vazit si ju? Priznam sa toto sa mi robit velmi nechce, ale ked to je potrebne tak do toho idem. Druha vec, mam vysku cca 183cm, hmotnost tak asi 71kg, raz som sa o nieco pokusal ale dlho mi to nevydrzalo, a pri nejakej kalkulacke som napocital, ze by som mal zjest denne okolo 8000kj uz si to presne nepamatam, ale bolo to cislo okolo 8 tisic. Ked som to dodrzoval, zdalo sa mi toho strasne vela jedlo som mal rozlozene na 5-6 krat kazde 3 hodiny, no priznam sa niekedy som ani nemal ani chut este jest, kedze som bol dost plny od predchadzajuceho jedla. Je teda pravda, ze mam prijat tolko kj? Dakujem za rady.

vlasto

vyrad zo stravovania vyrobky zo psenice, to znamena ziadny chlieb, pecivo, sladkosti, kolace, nezahustuj mukou. A netreba ani cvicit. Predpokladam ze by bolo vhodne vysadit aj ine lepkove obilniny, no neviem to potvrdit, kedze som ich takmer nikdy nekonzumoval. Ale psenicu som vysadil, su mi vidno uz zily na bruchu :) az tak sa mi stratil podkozny tuk, ale robim sem tam aj brusaky.

lojzo88

Ahoj, nesnazim sa schudnut co najrychlejsie, ide to viacmenej samo. Najvacsim problem j umna ako som spominal, ze na den mam maly prijem kcal okolo 1100-1200 cca, co je oproti tomu, co by som mal prijat, malo. Kazdopadne urcite necitim nejaky hlad, maximalne obcas niekedy vecer, ale hodinku pred spankom, uz nechcem jest. Snazim sa jest kazde 3 hodiny, no ked som cely den v skole od rana do vecera, tak to je tam trochu problem, a vacsinou aj vtedy dam menej kcal. Predtym som v podstate jedol podobne, lenze som jedol hluposti, vselijake bagety, fastfoody z bufetu v skole atd atd. Teraz som to nahradil zdravsim jedlom. Viac zeleniny a ovocia. Utorok budu tri tryzdne a zatial som dal dole 2.7kg. Skoda, ze posledne dni nemam velmi cas na sportove aktivity kvoli skole.

ivonka133

na chudnutie si daj nejaký dlhší čas, nesnaž sa schudnúť veľké množstvo kíl za krátky čas. je dobré mať prehľad o tom akoľko ješ, ale nepreháňaj to.

odpovedam

Ono tie tabulkove hodnoty su orientacne, z hladiska celkoveho ciela je dolezitejsie to, co zjes za cely tyzden. Mnohi bodybuilderi napr. v den, ked cvicia, jedia viac sacharidov a v den, ked necvicia, sacharidy znizia, ale pridaju bielkoviny. Cize im sedia tyzdenne hodnoty bielkovin aj sacharidov, ale denne hodnoty sa lisia. Ide tam jednoducho o rovnovahu. Vzdy je to na tebe. Ked naberies viac svalovej hmoty, nastartujes metabolizmus, tak telo si bude pytat viac jedla. Netrap sa tym ;-). Alebo ako pisem, daj si jeden banan - ten by nemal byt problem zjest, to je ako sladkost :-))

Inak co sa tyka kacky, pokojne si daj. Ak ti sedia makra za cely den (makronutrienty), tak nie je problem dat si aj kolacik. Len potom uz zvysok dna musis ratat s tym, ze dalsie sacharidy nesmies (teda tak, aby ti makra sedeli) - verim, ze sa chapeme. Mozes si aj merat pas,ale spravidla tu ide o dlhodobejsiu cestu. Ale ides na to dobre, zdas sa byt motivovany, tak len vytrvaj ;-) a pokojne sa kedykolvek pytaj, ak potrebujes poradit.

lojzo88

vlastne 1800kcal, ano pomylil som sa, zaznamenavam si kazde jedlo, takze cca viem, co som kedy jedol. Nie, praveze tvoje rady sa zhoduju s tym, co som cital, takze riadim sa podla toho, a je to fajn. Ide hlavne o to, ze sa konecne zdravujem viacmenej zdravo. Aj ked neviem, ci sa to da tvrdit, boh vie, co je v tej zelenine, ovoci a mase co zjem. Kazdopadne uz to nie je mekac, vyprazane, sladkosti (to ma vzdy najviac drazdi, a ked idem rano okolo nejakej pekarne....mmm :) ale odolavam) a ine blbosti. Dnes mali v obednajsom menu moje oblubene jedlo, kacka, kapusta a knedle, ale odolal som a vybral som si kuracie prsia s ryzou :D . Co sa tyka tej vahy, ano to viem, ale tak tym, ze som dal dole kilo podla vahy, na sebe velmi nevidim rozdiel, chcelo by to merat pas asi skor. Neviem, ci to je tym, ale zlepsila sa mi aj trochu plet na tvari. Najhorsi je vsak problem s tym, dat to na tych 1800kcal, to sa mi nejak nedari, ale asi musim pridat, lebo malo jest tiez nebude zrejme uplne ok.

odpovedam

v tvojom pripade to znamena, ze budes chudnut rychlejsie. ale tych 1800 kcal je pre teba tak akurat. zase nerob veci na silu, ak nechces. moje rady su len rady, ty sam si urcis, ci ti nieco vyhovuje alebo nie. skus napr. zjest nejake ovocie na doplnenie kalorii. ono pri chudnuti niekedy ide dole aj zadrziavana voda, nie vsetko je tuk. ale toto sa zistuje tazko. zdravo sa chudne cca 1 kg mesacne, ale bavime sa o 1kg tuku. kolko schudnes z vody, to uz neviem. ale aj ta ide dole, hlavne na zaciatku chudnutia - preto prve mesiace mnohi ludia schudnu najviac. drzim palce. a to vazenie, no je to kusok obsesia, ale podstatne je to, co vidis v zrkadle ;-)

lojzo88

Ospravedlnujem sa, ze odpisujem az tak neskoro, no nejak som na to uplne zabudol. Takze moje skusenosti po cca tyzdni a pol, mam dost velky problem dodrzat tych 1900kcal na den, max co sa mi podarilo bolo 1500kcal, a primerne davam tak 1200kcal, hlavnym problemom asi je, ze vstavam neskor, kedze do skoly chodim vacsinou o 11, a tak do 10-11 stihnem 4 jedla. Pravdupovediac ani nie som nejak hladny, cize hladovat nehladujem, ale proste asi to nie je najlepsie, a treba pridat. Za tyzden som schudol cca kilo, zda sa mi to, ze to ide nejak rychlo, no tento tyzden sa to trochu zastavilo. Priznam sa, ze sa vazim kazdy den rano :-D Aj ked viem, ze to nie je uplne objektivne, ale mam rad, ked mam nejaku spatnu vazbu. Takze asi tolko. Dakujem za vsetko. :)

odpovedam

pretoze chudli nespravne - zo svalovej hmoty, nie tuku. preto treba dbat o dostatok bielkovin v strave. pod 0.8 g bielkovin na 1 kg hmotnosti na den nechod. idealne si udrzuj 1.8 g. takto ochranis svalovu hmotu pred jej palenim z nedostatocneho prijmu bielkovin.

lojzo88

Inak, chcel by som sa este spytat, na internete som nasiel dost vela prispevkov, kde ludia pisu, ze isli vahou dolu, no tuk na bruchu im stale zostal. Je nejaky sposob, ako tomu predist? Dakujem.