Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čo dalej?

Príspevok v téme: Čo dalej?
DanteL

Ach, ani neviem ako začat, a uz duplovane neviem , prečo píšem prave sem .. ale.. Moj problém je , že som zrejme totalne zaľubený alebo ako to povedat, niesom ten typ človeka , ktorý si taketo niečo dokaze priznať a pekne dlhú dobu som si to nepripustal, teda snazil sa ale uz sa to neda, proste.. vzdy sa pristihnem pri stupidnej tej istej myslienke na nu a uz je to fakt neunosne... ale to neni tá podstata, samozrejme , taketo veci tu píše uplne kazdy.. problem alebo skôr záhada je v tom, ze s danym dievcatom som to uz raz skúsil, ako vztah celkovo , ale akoby to nebolo ono.. ja to neviem opisat.. mam pocit , ze sme natolko odlišný , že sa nechápeme , nevieme sa zladiť, mam pocit , ze sme akoby na inej vlne ale aj TAK MA TO NESKUTOCNE TAHA K NEJ! Ale ako je to sakra možné? ved s partnerom je hlavná vec komunikácia , aby si rozumeli, aby zdielali spolu všetko.. ale u nás je to tak , akoby sa ani jeden nevedel vysomáriť, alebo mam dokonca pocit, že niekedy v partii si rozumie viac s inými chalanmi, vlastne to neni len pocit, je to naozaj tak... smeje sa na ich vtipoch , rozumie si s nimi, hovorí im to čo mne nie, ale neni to o tom , ze by som sa nejako podcenoval alebo niečo.. je to skôr o tom , že si rozumieme len do určitej miery.. ale ja stále nemozem prestat na nu mysliet, uz neviem co robit.. snažím sa zacat nový vztah, ale nedá sa, stale len ona... co mam robit??, skúsit to este raz a snažit sa ju lepsie poznaž aby sme tieto rozdiely prekonali? nasilu sa mám vtierat do jej priazne, aj ked vidim , ze proste niekedy to nejde?? Pripadám si ako hlupak, ze to píšem sem , ale kamaratom sa o tom uz nechcem zverovať, zas tá ista pesnicka dookola.. chcem si to najprv v hlave urovnat a zistit nazor nezainteresovanych... v par situaciach si dokazeme najst k sebe cestu , ale vacsinou iba vtedy ked sme sami alebo co je horšie, ked sme v nalade, vsak vtedy je každý odvazny... Prosím o radu, nedá mi to spavať, aj ked to chcem uz v sebe uzavriet...

Nina.

Ja si myslím, že po čase by ste si mohli vybudovať veľmi kvalitné kamarátstvo. Po čase by ste sa s tým asi zmierili, zvykli si a tešili by ste sa z toho čo máte. Alebo sú tu potom ešte dve ďalšie možnosti - prestať sa s ňou kontaktovať úplne -, lebo inak asi nezabudneš. Alebo to s ňou skúsiť ešte raz, ale nemyslím si, že by to vyšlo. Niektorí ľudia sa proste majú ľúbiť, ale nemajú byť spolu, tak to už býva.

liberta25

Dixit ma pravdu, tiez myslim, ze co je naservirovane ako na tacke, asi nebude mat dlhu zivotnost, cest vynimkam. a nebolo to myslene asi tak, ze mas zachadzat az tam, kde permanentne nevidis ziadnu odozvu. skor veci, vztahy a tak, kde tendencia je, ale vzniknu urcite prekazky, tam treba zabojovat.
my sme napr. boli spolu na tri etapy a v obrovskom casovom horizonte s tolkymi udalostami, co sa pocas toho celeho stali. a neverim na zazraky, ale toto je pre mna zazrak, ze napriek vsetkemu sme spolu a nezakotvil kazdy u niekoho ineho. preto myslim, ak su vase city s tym dievcatom rovnake, je velka sanca, ze to vyjde. ked pride spravny cas a vy budete stale k sebe citit lasku, tak urcite.

DanteL

Nina - ale ako s nou mozem budovat len kamaratstvo , ked ma to tak láka k nej, ako k osobe, to podla mna neni kamaratske ... ani tak , ani tak ._. ... myslim.ze keby sme si ako kamarati nasli k sebe hlbsiu cestu, aj tak by som neprestal na nu mysliet v inom.zmysle....

Dixit - takze tvoj nazor je , ze na to aby sme niekedy dosiahli co potrebujeme , sa musime velmi snazit? Aj v takomto pripade? Tu nejde len o mna ale aj o nu... ak sa budem neustupcivo snazit o nieco co nepojde, mozem pokazit aj to , co je teraz ....

dixit

"moja dobrá kamarátka hovorí, že to čo v živote nejde samé a ľahko, sa urcite nemá stat"

podľa takejto filozofie by sme si mohli všetci sadnúť na zadok a čakať, kým nám budú pečené holuby samy padať do huby. ale tak to rozhodne nefunguje.

tento citát má k pravde bližšie: "Být není lehké... Lehká jsou jen hovna..."
(V. Holan, Nepřátelům)

Nina.

Takže neviete byť ani kamaráti, ale neviete byť ani spolu vo vzťahu. Aspoň tak som to pochopila.
Poznám túto situáciu a podľa mňa to asi nebude fungovať ani druhý krát - možno aj bude dlhú dobu, ale neviem si predstaviť, že by to vyšlo napríklad navždy, alebo čo ja viem, že by to vydržalo tak 5 a viac rokov, to si nemyslím. Možno by vám to aj klapalo rok, dva -, ale potom už nie. Skôr by som pracovala na tom, aby ste spolu vedeli byť len kamaráti - je vzácnosť mať vo svojom živote takého človeka. Ale vzťah nie. Hovorím z vlastnej skúsenosti. Ak jednoducho dokážete zapracovať na tom aby ste boli na spoločnej vlne ako kamaráti, tam je veľká šanca, že to priateľstvo vydrží naveky a bude to pre vás obohacujúce a v podstate čisté.

DanteL

Liberta -- Dakujem , toto mi pomoholo:) Ano , tiez mam pocit , ze sa musime obaja viac otvorit, prejavit sa konečne, aj pred druhymi, ale nejde mi do hlavy jedna vec, preco to prvý krat krachlo, prečo sme si obaja povedali, že to tak uz nepojde, ked teraz zasa citime to isté.. citim to aj z nej, ked ju vidim, ako na mna pozerá, jedonudcho viem, ze by znova mala zaujem, ale chcem ak by som as znova do toho dokopal, aby to bolo také ako má byt, so vsetkym čo k tomu patrí, a nie aby sme sa "nezaujimali" o seba.. Hrdosť preč, ach jaj to bude asi tá najväcsia uloha v tomto, aby sme sa konečne našli.. tiez si neviem predstavit nemat ju vo svojom zivote, ale zas moja dobrá kamarátka hovorí, že to čo v živote nejde samé a ľahko, sa urcite nemá stat... vobec neviem ako dalej, ale dakujem za nazor, nakoplo ma to!! :)

liberta25

DanteL, bola som vo velmi podobnej situacii. tiez sme spolu boli a boli tam hlboke city. potom sa nase cesty rozisli, ale opat sa zisli, lebo som pochopila, ze toho cloveka nedokazem nemat v mojom zivote. ale bolo to uplne inak ako predtym. moja kamoska vravi, ze mam dat hrdost prec, takze som sa zacala pomaly otvarat. a pomaha mi aj to, ze vidim, ako sa on ku mne chova a viem, ze mu velmi na mne zalezi.
mozno je ta tvoja podobna, neviem, ale mozno potrebuje, aby si bol k nej trochu otvorenejsi a potom sa ti otvori aj ona. myslim, ze za pokus to stoji. byt na tvojom mieste, urcite by som do toho isla.

DanteL

Liberta ---- ja ju mám naozaj rád a viem , že aj ona mna... ked sme to skusali prvy krat, povedali sme si to.. avšak bojím sa , že to bude rovnaké , ako predtym , že vlastne BUDEME SPOLU a popritom ani "nebudeme" , ak chápeš čo myslím... Ze to nebude ono, tak ako predtym.. k nietkorym ludom si nájdem cestičku hned, ale k nej velmi tažko. chcem aby som bol ja ten, ktory ju rozosmeje, zaujme, ale ako to docielit... mam pocit, ze to tam niekde hlboko vnutri skryte je, to že by nam to mohlo klapať ale neviem ako , je to strašné zvlastne, akoby sme ani pred ostatnymi nechceli dat najavo city , neviem či je to tym..

DanteL

To som už urobil, na dlhšiu dobu... a potom som sám zacal navsetvovat miesta, kde som ju mohol znova vidiet... teraz sa s nou vidim len málo , kamaratsky.. a začinam nový vztah , ale je to uplne zlé, nechcem zavadzat to druhé dievča ked stale som myslou pri nej... a v podstate, si ani neviem a hlavne nechcem predstavit , ze ju dlhu dobu neuvidim , znova.. ale ak je to učinné, tak to budem nuteny spravit... neviem kam sa pohnut, ci naspät ku nej, alebo dopredu.

liberta25

toto je strasne pekne popisane :)
jasne, daj tomu sancu, inak to este dlho v sebe neuzavries. mozno sa tak k nej spravas, lebo ju mas naozaj rad a mozno je ona na tom tak isto. ak sa neodvazis za triezva, tak to s nou skus prebrat, ked budete v tej nalade. bud vyhras alebo budes jasne vediet, ze tade cesta nevedie. drzim palce.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čo dalej? - Fórum - ZDRAVIE.sk