Spolocne byvanie

Príspevok v téme: Spolocne byvanie
JPP

s priatelkou uz sme nejaky ten rok spolu. konkretne zacali sme nedavno 8. rok :). Ona 23 a ja 25. Ona studentka 4. rocnika a ja pracujem a este kvazi studujem. Po skonceni jej skoly, by som rad s priatelkou zacal aj byvat, lebo si myslim, ze by bol najvyssi po tolkych rokoch. Ja pracujem momentalne v BA. Mam tu dobru robotu, dobre financne ohodnotenu a aj vacsiu sancu na zmenu prace. Priatelka ako dostuduje bude moct ucit v skolke alebo ucit na 1. st. ZS. A ja by som bol rad, keby si prenajmeme spolu byvanie tu v BA. Ona mi tvrdi, ze moc nezarobi a aj to malo co zarobi minie len na byvanie, ze to moze ostat aj doma byvat (s mamou) a nebude mat ziadne vydavky na ubytko. Jej mama bude toho isteho nazoru si myslim, ze naco by isla prec robit, ked moze aj doma ostat robit. Ja som jej ponukol, ze ubytovanie resp. izbu, ktoru by sme si prenajali, by som platil ja sam celu, ona by nemusela nic davat. Na stravu by sme sa skladali.
Mne ide o to, ze ked ona dostuduje, ja budem mat viac ako 26 a nebudem sa chciet stretavat ako za studentskych cias, len cez vikend. A myslim si, ze po vyse 8 rokoch vztahu by sa aj patrilo zacat zit spolu. Ja by som tiez mohol ostat byvat v rodnom meste, ale kde najdem pracu, tak dobre platenu? S priatelkou uvazujeme o dome, no ale bez penazi sa to neda.
Mozme byvat tak, ze ja v BA a ona doma. Vidat sa po vikendoch. Ale co, takto budeme fungovat dalsie 2 roky, az pokial si nenasetrime a potom si nieco postavime/kupime svoje? Ja chcem mat po boku cloveka, ktoreho lubim a s nim prezivat chvile, a nie len pocas vikendov a aj to u rodicov. Vzdy ked zacnem tuto temu, priatelka povie, ze to ma este rok cas.
Co si myslite vy? Dakujem

chartshow

ovecka..
byt ma x y chyb, mna tu seru susedia, stupacky a to je murovane, nove, paradna lokalita, vyhlad, prostredie..
ak mas dom a mas problem s udrzbou, za par eur si prenajmes cloveka na to ;)
a niekto to berie ako hobby, a dnesne travniky.. nepotrebuju udrzbu, daj si tam umely :)

kilingspree

kam zmizol tento prispevok?

ideal je dom v meste, ale tak, priprav si 300 tisic na pozemok..

PS: tie IT si strcte niekam, a vyrobte mi poriadny mobil.. lebo v IT sa pohybujem uz 20 rokov (uz v dochodku s IT, venujem sa skor financiam), ale to co robi ta mladez s IT, to je bieda.. absolutne vrcholna nekvalita.

a tento?

inak to citam zbezne, ale ako keby citam moj pripad :D

a tiez som dostal vlnu kritiky, ked som sa s niekym bavil a tiez to bolo takmer 80km od BA.

riesenie? tri slova.

dom na kolibe

zeby MATEJ, co porusuje dopravne prespisy v ruzinove, na vozidle ZDRAVIE ?

0vecka

inak co mate s tymi domami?? ja byvam v dome vo velkomeste a totalne je to nahovno... ak clovek xce aby ta zahrada aspon ako tak vyzerala tak je to vela prace a iba spominam na to ako som byval v byte s terasou... to bolo uplne ze idealne

kilingspree

ivet100, pekny prepocet, ale...
moze si kupit dizel, tam bude mat spotrebu pri 130kmh 5 litrov.
cize 160km = 160eur mesacne.
a cas, 30hodin mesacne.

ale mas pravdu, ze je to nezmysel. riesim podobne, ale ja mam bestiu co zerie, ak si davam pozor.. 10L, ak sa nahodou ponahlam, tak 15 a viac.. podobne kilometre..

benzin zhruba 500e pri NORMALNEJ jazde, a cas 40hodin, lebo kolony.

ten cas je pre mna s priatelkou nevycislitelny a to viem logicky zdovodnit.

2 hod denne, pri praci 8 hod, 24-8-2= 14, spanok je asi tak 7, zostane 7, pricom chystanie sa do prace je 40 minut, zostane 6 20, povinnosti typu nakupovanie je dalsi minus. REALNE je volny cas asi tak 4 hod denne. z toho si nemozem samozrejme narokovat len ja 100%, cize mam 2-3 hod s nou denne a to je pre mna extremne malo. nehovoriac o tom, ze zijeme od seba, rovnaku vzdialenost, cize dalsi najazd, cez vikendy.

cize menej spanku = zvysene naklady na liecbu neskor, respektive, predcasna smrt o par rokov.

takze, suma sumarom, cca 500e a 2.5 hod (ale vedel by som to stlacit o 3 hod)

je to relativne, lebo potom tiez budu naklady na benzin, len inym smerom. ale pointa je, ci uz xy km od ba, alebo priamo v ba, je to stale lacnejsie, ako ked su OBAJA xy km od ba.

a to vsetko pre po..banych par eur, vivat Lovensko !!!

skor si myslim, ze sa oplati nacierno postavit na cudzom pozemku chalupu (da sa za 5-10tisic) a uzivat si vyhody sociality..

pretoze platit 45% dane z prijmu, a 20% na DPH a hociake ine postranne dane a poplatky, resp pokuty, to fakt nema zmysel tu bojovat ;) a zbytocne sa hadat, lebo Lovensko je proste v 3.1415ci a to velmi tazkej 3.1415ciii

JPP

pracovat z domu sa da aj tak, ze raz za tyzden ides do BA a zvysok tyzdna robis doma. poznam par takych pripadov. ale poznam aj pripady, ze chlapik kazdy den vyse 100km dochadza do BA. Zalezi na dohode.

DontWorry

Tak ty si jej mohol povedat to iste..preco ty by si sa mal jej a malo by byt vsetko podla nej?
Zial vztah je niekedy aj o prispôsobovani. Tvoja priatelka mi pride nesamostatna - radi sa v zivotne dôlezitych veciach so svojou mamou pritom je to zalezitost vas dvoch. Robotu jej ide vybavovat mama lebo znamosti. No neviem si ju predstavit zit s tebou. Ma komfort doma tak preco by to menila, preco by sa ona mala snazit hladat nejak robotu aj bez spoliehania sa na rodicov.
Co sa tyka inak homeofficu, neviem ako to je v BA ale to by ti dovolili byt nonstop doma a robit z domu? Nemate ho povoleny len par krat do mesiaca?
Zvaz to ale vidim ze tvoja priatelka je tvrdy oriesok a prispôsobis sa ty jej a nemyslim si ze ta spokojnost ti dlho vydrzi.

dixit

"Priatelka mi povedala, ze preco by sa musela ona zrovna mne prisposobovat."

ach, logika... taká otázka by medzi partnermi ani nemala padnúť, zvlášť ak jej to zjavne nebráni vyžadovať, aby si sa ty prispôsobil jej :(

JPP

lubit ma lubi, ale mozno este nedospela do takeho stadia, aby riesila taketo veci. Ked ale povedala, ze doma by mala vsetky potrebne veci na varenie atd. na com by usetrila, keby nebyvala v BA, tak ma to trosku prekvapilo :). Ale ze ked uz byvat v Ba, tak aby si mohla aj zariadit byt, ako by ona chcela. Podla mna to su tie najmensie veci. Predsa aj keby ostane doma, tak si byt nezariadi podla seba :)

kafe

prečo sa rozpráva s mamou o veciach, ktoré sa týkajú vás dvoch? Vy sa máte na niečom dohodnúť, vy chcete spoločne žiť. Ja mám pocit, že ona večne a všade so sebou ťahá svoju mamu, akoby nevedela rozmýšľať, rozhodovať sa a zvážiť veci o SVOJOM živote sama. Príde mi dosť nesamostatná. Ehm, akokoľvek pekný vzťah ste mali, toto vôbec nevyzerá pekne. Čo už. Len prispôsobiť sa kočke mi príde dosť hlúpe, nebudeš spokojný s takým riešením. Takže buď OBAJA ustúpite zo svojich nárokov a skúste nájsť kompromis, alebo radšej choďte od seba.

MultiLevel

Ajajaj, po case som otvorila tuto temu....
Nuz, nenapisem ti nic ine, ako to co ti tu uz napisali ini....tvojej priatelke je doma dobre, netuzi sa osamostatnit, maminka jej navari, vyperie, vybavi robotu, mozno ju aj nakrmi a utrie zadocek....To, ze odmieta platit za prenajom dakej izby v byte s dalsimi ludmi, to je jedna vec a tu jej kvitujem. Avsak su aj ine sposoby ako mozete spolu byvat, problem vsak je, ze tvoja priatelka nechce. Ja vidim za tym to, ze bud netuzi byt s tebou, nelubi ta, alebo je to jednoducho vo svojom veku este velmi nesamostatna osobnost, ktora potrebuje aby maminka vybavila pracu, ocinko zarobil peniaze a ona si mohla uzivat full service doma :)
Samozrejme, nie som za to, aby si ju do niecoho tlacil. To urcite nie, nerobi to dobrotu. Mozno keby nam tu pisala priamo ona, zistime, ze nie je vsetko tak ako opisujes, lebo pises vsetko len zo svojho pohladu....No i tak si myslim, ze az budete mat obaja po VS, je spravny cas na osamostatnenie sa. Pracujte popri VS, odkladajte si prachy a po skole uvidite kolko budete mat. Podla toho sa mozete pohnut dalej.
By som chcela vidiet jej reakciu, keby si precitala tuto diskusiu :D Hlavne nech sa nedrzi toho, co na vsetko povie maminka. Je super radit sa s rodicmi, ale musi to mat iste hranice. Z toho co opisujes citim velky vplyv rodicov na nu. Uz len to, ze nemusi doma nic platit :D Ako prepac, ale to ju k comu vedu? K maximalnej samostatnosti? Jasne, ked nema z coho platit inkaso, tak samozrejme nebudu od nej nic pytat. Ale pokial sa bavime o tom, ze bude pracovat a byvat doma, preco by mala byt oslobodena od platenia energii? Cele je to prosto zvlastne....