Ako si upravit postavu?

morticia 17

Môžem ešte odporučiť zoštíhlujúce náplasti na telo od Puredermu. Majú na to svetový patent. Tiež som neverila,ale som ich vyskúšala. Sú to také náplasti a ty si nalepíš na určitu dobu na telo - sú proti celulitide (to som myslela na to tvoje bruško). fakt to funguje, pokožka je pekne hladká a postupne sú hrudky menšie a menšie.

odpovedam

Chudi ludia a ludia s nadvahou maju tu nevyhodu, ze musia ist na tazke vahy, ak chcu mat vysledok. A presne to som sa pytala aj ja, preco unho ostavala. On bol inak sympaticky, dobre naladeny, tak asi preto pri nom ostavala, vybudoval si u nej doveru. Ale ziaden drep, mrtvy tah, benchpress, vypad, klik nikdy nerobila. len izolovane cviky, ktorymi si hmotu nevybuduje. Na hrudnik mala max. 6kg! Ono zena pribera cca 1kg svalov rocne. je to namaha, ale das mi za pravdu, ze to stoji za to :-). tazke tazke vahy su na mieste. Ono je problem jednak v nedostatocnom vzdelani trenerov (ked uz, ja by som si vybrala takeho, co je fyzioterapeut) a jednak v nevzdelani klienta - vediet aspon to, ako si vybrat trenera :-). Ale to uz pisem zas o tom istom. Hlavne myty typu, ze vecer uz ziadne sacharidy a jedz hromadu bielkovin su najcastejsie. Pritom nie su pravdive.

Prezyvka055

odpovedam no mne trener vzdy "nakladal vahy" a vravel ze radsej vacsie vahy a pocet opakovani moze byt aj maly. neviem ci je to dobre ale na mna to platilo :D.

A rozumiem o com hovoris len nechapem jednej veci ohladom tvojej znamej ze preco platila trenera rok ked nevidela trebars po 3 mesiacoch nejaky vysledok. Napriklad ja som uz mal celkom vypracovanu postavu po polroku. Samozrejme nevyzeral som ako kultrista ale ani som nechcel a nebol to ani ciel.

odpovedam

No ono vies chudnut, aj ked budes jest cokoladu namiesto mrkvy, len treba uplatnit princip IIFYM (if it fits your macros). To plati pre akykolvek ciel. Ale ved ja to chapem, co pises. Kazdy uprednostujeme iny pristup - niekto si necha radsej poradit, niekto si radsej nastuduje sam. jedno, co mi vsak prekaza v kazdom pripade, je, ked si niekto postavi biznis na klamstvach/polopravdach. To je vacsinou vsetko, co prichadza ako trend. Dakedy sa udrzi, dakedy pride iny. Kamaratka mala trenera, ktory jej v zivote nedal do treningu komplexne cviky, cely rok jej ani o kilo nezvysil vahu. Logicky to pre nu znamenalo, ze nepriberie svalovu hmotu a nebude mat ziaden kondicny progres. Ona sa vsak nanho spoliehala a az ked som do nej trochu nahucala, ze po roku naberania (to bol jej ciel - pribrat), schudla kilo, tak az potom pochopila, ze dobry trener to asi nebude. Ono vysledky vedia prist rychlo, len fakt je lepsie sa vzdelavat v tychto veciach aj na vlastnu past. Lebo brat prachy za nieco neefektivne je od niektorych trenerov dost drze.

onda

pribrat do zadku a schudnut z brucha to nejde.vzdy je rozhodujuce aku mas genetiku.tak ako ked 10zien priberie a kazda bude matviny typ postavy lebo ma inu genetiku.niekto ma sumernu postavu ako ja niekto je hruska dole pribera stehna zadok a hore nic ani prsia ani ramena uzky driek a niekto pribera hore velke prsia ramena brucho a stihle nohy.prv musis seba poznat a potom zvolit system. ako to dosiahnut.Asi ta sklamem schudnut sa da ale do zadku pribrat a inde sucasne chudnut nie to su geneticke dannosti.tak ako mnohe zeny maju typicky zenske priberanie a aj ked su stihle tak stehna a boky mozu mat oblejsie.kazde formovanie chudnutie je vzdy ohranicene danostami ktore mas a s tym nic neurobis.Aby si schudla z brucha vobec nemusis cvicit na brucho.staci ak zacnes hocijaky sport aerobny a zacnes chudnut zovsadial.pokial potrebujes zhodit kila a byvas v poschodovom dome velmi doporucujem beh do schodov.kazdy den vybehnem 3-4na 12 poschodie.nemusis vyhadzovat ziadne peniaze na fitnes.do zadku pribrat sa zvlast neda ale mozes si zakupit piesok v latke na suchy zips a dat na oboje clenky a urobit dostat sa do polohy psa a dvihat nohy dozadu aby si citila svaly na zadku.

Prezyvka055

odpovedam no napriklad mna to vobec respektive az tak nebavi ale chcel som mat dobru postavu

Jednoducho mna nebavi riesit ci je mrkva zdravsia ako cokolada, obrazne povedane potreboval som upravit energeticky prijem a jem prakticky vsetko neobmadzujem sa, viem vsak kde su hranice.

A takisto ma nebavi ani riesit ze ktory cvik je lepsi a ako co cvicit.

U teba je to dobre ze ta to bavi mna nie. Mal som inu moznost? :D
Ale inak aj ked si myslim ze som inu moznost nemal tak nelutujem lebo to co som chcel a s akymi cielmi som za trenerom isiel to sa naplnilo.

Mozno ze by si mi vo vela veciach poradila lepsie ako trebars moj trener v kazdom pripade sa nemozem stazovat aj ked ja neviem povedat ci bol odborny alebo nie vysledok sa dostavil a to mi stacilo na to aby som uznal ze jeho postup bol asi OK.

Podla mna inu moznost ludia nemaju ktorym sa nechce tieto veci citat po internete. A chcu mat dobru postavu aj chcu cvicit aj zmenu v jedalnicku ale nejako extra ich to nebavi.

odpovedam

Ja vobec ulohu trenera nespochybnujem, ja spochybnujem skor jeho kvality. Ja osobne som velmi sklamana z toho, kolko hluposti siri fitness priemysel. Mnohi ludia investuju do doplnkov stravy, pritom vacsina nema ucinok. Ak neublizia, tak minimalne vyprazdnia penazenku.

Su typy ludi, ktori to vedenie naozaj potrebuju, to je pravda. Ja som sa k tomu dostala sama, sama som si veci studovala. Pytala som sa aj odbornikov, ale viac sa spolieham na to, co si najdem v databazach a v peer-reviewed zdrojoch. Su to doveryhodnejsie info nez od trenera. Cest vynimkam. Venujem sa fitnessu 12 rokov, ale stale pretrvava kopec mytov ohladom cvicenia a stravy. Pritom prave treneri a sportovci by mali byt odbornici. Nie je to tak. Ja len preto apelujem na kvalitu trenera. vzdy je lepsie, ak zo zaciatku clovek nejakeho ma. Ale co sa tyka stravy, asi by som sa obratila niekam inam.

Prezyvka055

odpovedam neviem ked som bol este na slovensku tak som mal polroka trenera a ono vidis ci su nejake vysledky alebo nie

osobne nepoznam nikoho kto mal nejaky cvicebny program na dvd s materialmi o jedlach a dosiahol s nim take vysledky ako ja s trenerom.
Ked uz aj to niekto dotiahol tak vysledky neboli dostacujuce, maximalne tak trochu schudol a to bolo vsetko.

Bezny clovek nema cas na studovanie po forach a zhanat si take info ako mas napriklad ty.
A v poslednom rade vacsina ludi ma tendenciu flakat ked ich niekto nekontroluje. Ked uz mas terminy v posilke a vazi a cvici s tebou niekto vacsinou tam uz cvicit pojdes narozdiel od toho ked mas zacvicit sam od seba doma.

odpovedam

trenerov z fitness centier by som sa tak nezastavala. Prave oni su ti, co siria tzv. broscience - nicim podlozene myty a hluposti o cviceni a strave. Napr. nase najuspesnejsie fitnessky. Niekedy sa mi rozum zastavuje nad tym, co za nezmysly publikuju na fb. Malokto vie, ze vacsina tychto trenerov su bezni ludia, co si spravia certifikat za 200€ za jeden vikend. Ano, tak to funguje.

Radsej by som sa orientovala na studovanych trenerov a takych, ktori si vzdelanie doplnaju a vedia kriticky uvazovat, pracuju s relevantnymi zdrojmi a nie blogmi na internete. takych je, zial, velmi malo. Na druhej strane vsak su na webe aj velmi dobre kanaly sportovcov, ktori poznaju dobre techniky cvikov a vedia, ze klasicky propagovany drep nie je "zdravy" drep, alebo ze pritahy cinky k brade vam nicia ramenne rotatory a manzety, ci niektore slachy.

Navyse, z praxe trenerov vam viem potvrdit, ze maloktoremu sa chce robit jedalnicek na mieru. vacsinou maju zostaveny jeden a ten posielaju kazdemu klientovi - vobec neberu ohlad na zdravotne problemy, pohybove obmedzenia ci typ metabolizmu. Samozrejme, ak natrafite na skveleho trenera, tak je to vacsie plus nez si viete predstavit.

Vseobecne vsak nikoho takeho nepotrebujete. Ak mate dobre zdroje, viete si stravu kontrolovat sami a naucit sa viac nez vam povie priemerny trener.