Obťažuje ma suseda

Príspevok v téme: Obťažuje ma suseda
matulo

Prosím, vie mi niekto poradiť, ako postupovať, keď moju 77 ročnú svokru neustále napáda suseda, ktorá býva v byte presne pod ňou o poschodie nižšie. Napáda ju slovne, vykrikuje po nej na ulici, chodí jej búchať na dvere, napadla ju aj palicou, svokra volá políciu pravidelne pri týchto atakoch, avšak je to zbytočné. Majú podľa nich zviazané ruky, suseda im dvere neotvorí, takže spíšu, čo im nahlási svokra a čakajú na 30-dňovú lehotu, aby priestupok postúpili obvodnému úradu. Je to úplne zbytočné. My nebývame v tom istom meste, kde svokra, sme od nej vzdialení 9 km, takže kým by sme my dobehli k nej, môže dôjsť k tragédii. Suseda si vyžaduje psychiatrickú liečbu, je podľa všetkého schyzofrenička, určite je liečená na psychiatrii, ale podľa všetkého neberie lieky. Jej syn sa tejto téme vyhýba, býva pod ňou o ďalšie poschodie nižšie, susedia sa boja svedčiť, lebo sa jej každý bojí, je nebezpečná, prosím Vás, ako je možné, že sa s tým nedá nič robiť. Prosím o nejakú dobrú radu a pomoc, sme zúfalí, svokra psychicky na dne, bojí sa vycházať z bytu, stále si odsleduje, kedy suseda opustí byt a vtedy chodí do obchodu, so smeťami a von z bytu. Je to hrozné, polícia jej navrhla, nech sa odsťahuje, ale to je predsa hrozné, aby kvôli narušenej susede ona mala odísť zo svojho bytu. Tieto útoky sa dejú v akúkoľvek hodinu, ráno, večer, v noci, v priebehu dňa, proste, keď to na susedu príde, tak robí cirkus. Chudera svokra chodí k deťom, ale nechce natrvalo opustiť svoj byt, ja ju chápem, je to jej súkromie, prosím, ak niekto vie, ako túto posadnutú ženu dostať na psychiatriu, pomôžte. Ešte podotknem, že má v byte na skriniach polepené lístky s vulgárnymi nadávkami na moju svokru, raz sa podarilo policajtom s ňou skontaktovať, vtedy tvrdila, že svokra k nej chodí cez kľúčovú dierku, že je v chladničke, že jej napojila do bytu elektrinu a tá ju trasie a skákala po posteli, že takto ju trasie, ale vyšetriť sa psychiatricky odmietla, môže taký človek odmietnuť vôbec vyšetrenie? Je podľa nás veľmi nebezpečná a neviem, či orgány činné v trestnom konaní chcú čakať na moment, keď suseda svokru zabije a potom začnú konať? Za každý názor a radu vám zo srdca ďakujem. Gabika

hanka9

Preco ju napada suseda ??? Co je alebo bolo pricinou, spustacom tohto stavu??? Ako dlho to trva??? V com je v minulosti Tvoja svokra ublizila??? Nesposobuje nahodou prilisny hluk v byte ked su tam deti??? Ma prerobeny byt ???

hanka9

Matulo

napisala si cele litanie a naviac si to "uhladila"podla svojho

Ak chces poradit, napis pravdivy a konkretny stav veci.

Prezyvka055

Skoda ze sa take veci v zivote vacsinou deju ludom ktory sa nevedia branit. Napriklad tvoja svokra, mozno aj preto si vybrala prave ju. Lebo vie/vidi ze sa jej boji.
Keby buchala mne po dverach tak by ju potom tie dvere tak buchli ze by zletela poschodoch k svojej rohozke :D.

5.5 elsa

matulo k psychiatrovi ju nedostanete,ona tam nepôjde vie dobre čo by tam bolo to by si ju tam snáď rovno nechali nie,jedine počkať kým pôjde von a s policajtom,alebo psychiatrom sa dohodnúť že im ihneď zavoláte vyšinutá psychopatka čo s ňou ale?svokra nech jej neotvorí keď bude búchať na dvere,nemyslím si že má schizofréniu,skôr je nejako duševne chorá napadá okolie je možné že začne napádať aj seba,nedonútiš ju ísť psychiatrovi,skôr sa opýtaj psychiatra čo máš robiť keď sa začne s tým správaním nie je kontrolovateľná na psychiatriu,povedzte jej že ak neprestane tak ju na tú psychiatriu dostanete.....

chlorofil

A už si niekde počul Matulo,že človek sa sám pojde priznat k vlastnej "chorej hlave" ? Pokial ja mam informácie, nikto človeka na psychiatriu nasilu dostať nemože-na to su len policajne zasahy.Ani rodina nie-ved si všimni alkoholikov.Kedy sa dostanu do nejakeho liečebneho ustavu ?

[zruseny35]

Matulo..to to je asi na advokáta a psychiatra-ak ona nejakeho má :/ Niečo podobne už bolo v Lapárni.Vysledok? Na nervy ostali tí zdraví ,chorá žena sa "bavila " dalej .
Bývanie v paneláku je asi len "na vlastné riziko" .

zuzi74

Presne tak, podat staznost na obecny alebo mestsky urad. To ze ma svokra policajny zaznam bude len k dobru. Momentalne riesime tiez staznost na susedov, aj ked nie schizofrenikov. Ich nevhodne spravanie uz presiahlo medze, takze koname co musime. Predvolani boli susedia, mestski policajti, domovnik a samozrejme my.