Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Z nespoločenského človeka spoločenský

Príspevok v téme: Z nespoločenského človeka spoločenský
modroočka14

Dobrý deň, celý život som bola nespoločenská, ale nejako som si to neuvedomovala ani mi to nevadilo. Som veľmi nespoločenský človek. Nemám rada prítomnosť iných ľudí, radšej som sama/ som introvert. V poslednej dobe si to ale veľmi uvedomujem najmä preto, že mám priateľa ktorý je opak mňa. Nevyčíta mi nič, len sem tam mi pripomenie, že by sme mohli chodiť viac medzi ľudí alebo stretávať s kamarátkami. Ja však takú potrebu nepociťujem mám vlastné záľuby a záujmy a iní ľudia mi nechýbajú. Jedine čo ma trápi je, že nerada chodím ani na návštevu k jeho rodine aj keď mi hovorí, že ma majú radi. Sú pre mňa ešte "cudzí" takže sa necítim v ich prítomnosti uvoľnene. Dá sa táto osobnostná črta na človeku zmeniť? Proste aby som nechodila von len z "donutenia" ale z radosti? Má niekto podobnú skúsenosť? ďakujem za reakcie

5.5 elsa

máš vlastné záľuby,vlastné záujmy tak priateľ nech ide s kamarátom von a ty zasa budeš robiť čo chceš ty ak niekedy pocítiš že chceš ísť von s kamarátkou pôjdeš,ak nie tak jednoducho nie,k tým jeho rodičom by si mohla ísť a to mu povedz že zatiaľ sa tam necítiš dobre,lebo ich až tak nepoznáš,ale na chvíľu tam môžete ísť pozrieť nie je problém,tak sú to jeho rodičia,neotáčaj sa im chrbtom aj keď sú ti ešte cudzí, hlavné je aby si tam šla aspoň na chvíľu pozrieť,inak máš svoje záujmy a nemusíš chodiť s kamarátkami na kávu či von,to by mal pochopiť teda zasa on.....

Sejla

Preco ti to je take nepríjemne aj raz za čas? Bojíš sa ze ta budú sudit? Bojíš sa prejaviť svoj názor? Hanbíš sa za to ako vyzeráš? Máš sociálnu fóbiu? - na tom všetkom sa da pracovať, spôsoby si buď vyhľadaj sama cez clanky, google, knižky, alebo vyhľadaj psychológa, ci nejaku inú terapiu.
Netvrdím, že si chorá, ale introvert som aj ja, no spoločnosť ludí z času na čas potrebujem, človek nemôže byt nalepený stale len na jednom človeku.

Slobodna

Podľa mňa je rozdiel byť nespoločenský a introvert. Jedno je spôsobené niečím a druhé sa odstrániť nedá.
Príčin môže byť mnoho, napr. ti ľudia ubližovali, ponižovali ťa atď., alebo ťa spoločnosť ľudí vyčerpáva alebo jednoducho to nie sú ľudia kompatibilní s tvojimi hodnotami alebo záujmami.
Ak si introvert a tvoj partner je extrovert, neviem, netvrdím, že sa tak fungovať nedá - na jednej strane je asi dobré ak sa vyvažujete, dopĺňate, jeden ťahá toho druhého von a naopak, ale asi to môže robiť aj väčšie problémy, pokiaľ si budete presadzovať len to svoje a odmietať pristúpiť občas na kompromis.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Z nespoločenského človeka spoločenský - Fórum - ZDRAVIE.sk