Komunitný web na zoznámenie

Príspevok v téme: Komunitný web na zoznámenie
Casie

Ahoj,
vopred sa priznám, že vždy som bola zásadne proti zoznamovaniu cez internet a rôzne zoznamky mi pripadajú ako "hromadné továrne na vzťahy", čo je úplne proti môjmu presvedčeniu. Je ale pravda, že ak si chceme nájsť niekoho, s kým si dokážeme možno aj celý život rozumieť, založiť spolu šťastnú rodinu, chápať sa navzájom a podporovať, internet ponúka väčšiu šancu, že takého človeka spoznáme. Predsa len vo svojom okolí sa stretávame s relatívne malým počtom ľudí a už vôbec nie s každým z nich sa zoznámime, dáme do reči. Problém však je, že klasické zoznamky naozaj nie sú nič pre mňa a weby ako je napríklad pokec, kde každý druhý človek začína konverzáciu spôsobom "pokecame??" už vôbec nie. Preto sa chcem spýtať, či náhodou neviete o nejakom komunitnom portály, ktorý je založený skôr pre intelektuálnejšie založených ľudí, kde je napríklad nejaké inteligentné fórum na tematickú diskusiu, možnosť sebaprezentácie (napr. formou písania článkov a podobne), kde sa ľudia môžu spoznať hlavne na základe svojho vystupovania a zájmov (ako napr. literatúra, psy, turistika, veda a umenie, ...). Poznám jeden taký web, ale ten je skôr pre takých úplne mladých a predsa len ja už mám 27. Ak niečo také poznáte, budem rada za akýkoľvek tip :) Ďakujem!

Prezyvka055

Inak na pokec chodi cca 500 000 slovakov denne. Ak vyhodis starych a male deti a nechas si len kategoriu 17-50 zistis ze je to vlastne kazdy 5ty clovek ktoreho stretnes na ulici :D. Cize ak sa ti zda ze na pokec chodia blbi ludia nie je to tym ze by bol pokec utociskom blbom ale skor o tom ze slovensko je narod ktoreho prevazne tvoria blbci.
Toto nie je obrana portalu pokec. Sam na neho nechodim. Je to len statisticka uvaha :).

Casie

Badoo: Áno, tú stránku poznám, ale vždy som ju tak nejak automaticky priraďovala k takým tým klasickým pokecovým. Registrovaná som tam však nebola nikdy, tak neviem. V každom prípade ďakujem za tip, pozriem si to.

Slobodna

Ale naskytne sa ti, len buď v pohode, otvorená životu, nerieš, neočakávaj. Lebo zas ak si hanblivá alebo skoro stále nafučaná, tak sa ti nikto ani neprihovorí. Neviem, ale ja som chodila na výšku, kde bolo viacej odborov :), dokonca aj prednášky sme mávali niekedy spojené.
Ešte si spomínala turistiku, čo takto nejaký turistický oddiel alebo myslím, že aj na FB nájdeš podobné skupiny.
Ale ok, ak to chceš silou mocou cez net, tak ti snáď niekto poradí.
Každopádne, veľa šťastia.

Casie

Slobodna: Ďakujem aj tebe. Áno, taký systém je určite najlepší, pravda je ale aj to, že nie každému sa naskytne také šťastie. Poznám takých ľudí a nechcem dopadnúť ako oni. Nevravím, že si musím niekoho nájsť práve cez internet, stále by som sa tomu radšej vyhla a nechala to na náhodu, ale chcem tomu dať aspoň malinkú šancu. Psíka mám malého, už 10 ročného a akosi sa mi nepodarilo zoznámiť ani pri venčení, ani na agility cvičáku, heh. V supermarkete tiež nie a na výške v mojom odbore sme boli takmer samé baby :D Ale ešte raz ďakujem, ja to vnímam takmer rovnako.

Slobodna

Záleží, akého máš psíka :) Ja som napr. chodila cvičiť s istou profesijnou zložkou a tam bolo materiálu neúrekom :)
Tiež ti neporadím žiadnu zoznamku, nie som zástanca zoznamiek. Netvrdím, že tam nemôžeš nájsť niekoho normálneho, len kým oddelíš zrno od plevelu, prejde ťa asi aj chuť na zoznámenie.
V živote je predsa toľko miest, kde môžeš niekoho stretnúť, dokonca aj v obyčajnom supermarkete, pri venčení psa (pri mojom 40kg žiarlivom teliatku pri takejto aktivite u mňa nehrozí :) ), na výške je tiež slušný materiál - inteligenčne aj pohľadovo najmä medzi športovcami :) alebo sa prihlás na nejaký kurz.
Mne sa osvedčil v živote systém - nič nehľadaj a nájde si ťa to samo :)

Casie

Rocketman: Ďakujem za reakciu. Áno, ja to vnímam podobne. Vzhľadom ale k tomu, že ja som zatiaľ to šťastie nemala, chcem dať šancu aj internetu, len neviem kde. Poznám napríklad psíčkarské fórum, tam by mohlo byť celkom milé sa s niekym spriateliť, no chodia tam takmer výhradne len baby :)

Rocketman

Internetove zoznamky ti rozhodne nedoporucam. Chvilu som to skusal a nastastie som medzitym stretol dievca mimo internetu a hned islo vsetko bezproblemovo.

Hladat hocikde na internete je ako hladat ružu na smetisku. Teda sa da najst ale mala sanca...