Konkrétne rady, ako nájsť prácu v Nemecku bez agentúry

tartan

pocujte ... bavite sa o com ,,,,450 hm to je pekna suma ja pracujem v nemecku 3rok poviem na rovinu ked so nastupil pred 3ma rokmi mal som plat 3200 za mesiac teraz som tu treti rok moj plat je 5200 .....staciiii tu 450 eur najdes na zemy asi tak

kolozvar

Výška minimálnej mzdy je 8,50 €/hod = 8,50 x 160 hodín = 1360 € mesačne. Skús si pozrieť inzeráty alebo nejakú overenú agentúru. Pri tej sume sa ti to vráti rýchlo. Veď jedlo v Nemecku ťa vyjde rovnako ako u nás, ak nie menej. Ubytovanie ti vie zabezpečiť agentúra pomerne lacno.

JessicaI

Moja sestra isla s priatelom na leto do nemecka za pracou. Kupili si za auto obytny prives. Ked nasli pracu vybavili si ubytovanie v ubytovni.

0vecka

hlavne im nedavaj nic dopredu... na tvojom mieste by som sa ale najprv zamestnal na SK ... aaspon na leto aby si mal aspon nieco ponuknut... lebo takych co nevedia absolutne nic tam maju dost....

pracovnici

no dobre, tak ďakujem. pozerám inzeráty každú chvíľu a hľadám možnosti... možno by som nakoniec šiel cez agentúry, len nikde nepíšu konkrétnu sumu za sprostredkovanie. treba ich najskôr kontaktovať očividne.

0vecka

normalne na nete som pozrel par inzeratov poslal cv a jedna firma mi zaplatila cestu... ale ja som robil v auto brandzi dva roky na sk... inak v bavorsku vo velkych mestach zarabaju aj robosi relativne dobre...

pracovnici

ešte neviem, či nepôjdem cez agentúru, ale chcel som sa vyhnúť vyhadzovaniu peňazí ňu, dosť si pýtajú.
a s tým kurzom tiež neviem, len som začal rozmýšľať, čo po maturite budem robiť a tu nechcem zostať... a ty si sa tam ako dostal?

0vecka

2 pracovnici tych 400 je ako kde ale bezne 40 hodin mesance

inak napr v aldi davaju nastupny 950 akoze neni to az take ruzove...

a preco nejdes cez agenturu? ked uz budes tu tak si nieco najdes....

popripade preco si nespravis napr zvaracsky kurz alebo nico podobne?

pracovnici

450? čo som videl ponuky, tak od 1300 € sú nekvalifikovaní zamestnanci, veď predsa 450 sa dá zarobiť s prehľadom aj na SVK a zároveň sa z toho nedá vyžiť v Nemecku. nie?
predstava je niečo, ako u nás ťa v pohode vezmú na nejakú dvoj-, trojzmennú robotu v priemyselnom podniku, tak to v Nemecku alebo niečo vhodné na začiatok. alebo žijem v ilúzii?? to by sa potom oplatilo viac ísť cez agentúru, čo vybaví job za 1400 s tým, že si z toho niečo strhne, no a ja hľadám cestu, ako sa dostať do podniku bez agentúry napríklad. hmm

0vecka

tak to je tazke ... akoze neviem ani ake mas predstavy... mozno by si mohol zacat s nejakym flekom za 450 na mesiac to ti tusim ani nijako nezdania a mozno by si k tomu dostal aj stravu a ubytko... asi by som na tvojom mieste hladal na nete s tym ze ak ta pozvu tak by sisi spravil vylet... inak je to tazke naj by bolo ak by si nieco vedel... napr aj natierat steny to je tu mrte drahe...