Mysel, zmysel, zlo, skazený svet - to ma trápi

Príspevok v téme: Mysel, zmysel, zlo, skazený svet - to ma trápi
pacient123

Nuda je slovo ktoré vystihuje môj život --- už mi je všetko jedno nič ma nebaví ale viem ,že nie som jediný a že to je možno normálne proste život nemá zmysel tak načo ho hladať ,,,,,ale trápi ma len ,že som sám nemám vela kamarátov a kedže mám socialnu fobiu tak nwm osloviť ani babu to ma trápi najviac ---mam 18sť rokov ale dosť často klamem svoju mysel a hovorím si že som štastný niekedy to funguje ale ludia su natolko krutý ,že stačí ísť von a tam padnú tolko uražiek ,že aj to malé štastie sa stratí ......kvoli socialnej fobii som už od 12stych rokov terorizovaný okolím ,,,,,,ako dalej ? každý den je pre mna ničím ,,,svet sa mi zdá ako kolotoč všetko zle sa opakuje každý den ,,,,,,môže biť človek štastný navždy a skoro v kuse ? mne by stačili aspon štastie raz za tyžden alebo za mesiac ale ani to nemám ,,,,,,, je smutné že štastný som bol do svojich 12stych rokov vtedy som bol decko a po dvanastke to šlo dole vodou už 6rokov nedokážem najsť ten šmrnc do života ,,,,,,a strašne ma bolí hlava z toho uvedomenia si že svet je skazený a že čo ak štastný nikdy nebudem ,,,,,,,,,rád by som sa na svet chcel pozerať pozitívne ale fakt žiadne pozitívum pre mna neexistuje svet je len o skaze a nemá ani zmysel ,,,,vela ludí neprejavuje ani vdačnosť za nejakú pomoc ,každý len frajeruje aj za cenu že niekoho strápni,kažý nikomu nič nedopraje radčej by nechal prepadnúť 100 000 € ako by to mal dostať nejaký sused či kamarat alebo brat ----- fakt už neviem ako dalej nech myslím ako chcem nič ma nenapadá čo by ma robilo štastným ,,,,,

pacient123

liečitel ...a kvoli tomu čo som napisal v predposlednom komente sa cítim že som tu zbytočne ,nwm na čo tu vôbec som načo žijem ked nech konam akokolvek tak mi nič nevychadza každý ma má na háku nchpm a pritom každemu robím len dobre,aj sa ku každemu spravam dobre lenže nwm prečo si to nikto nevaži ,,,,

pacient123

liečitel ...nie ,,ale podla mna není normálne ma v kuse od rana do rana mega depresie a potom mám socialnu fobiu,akné,som hamblivý ,kvoli sf neviem osloviť ani babu,každý kto má tu možnosť ma uráža,som terorizovaný okolím som sudení od iných ludí i ked ja nikoho nesudim ,nikto ma nemá rád,stratil som už aj aký taký rešpekt kvoli sf,mám nudný život,snažím sa biť ku každemu človeku dobrý a nerobím žiadne rozdieli proste ku každemu sa snažim biť dobrý ale nikto si to neváži a skôr ako by si to važili ma pouražajú ,,niekedy si hovorím že by bolo lepšie sa vzmužiť a biť drsnejší mam na to predpoklady ale proste ja nechcem aby som zapadol do tohto skazeneho sveta chcem aby všetko išlo dobrou cestou.

pacient123

akné ,,,, boli dni kedy to bolo už na ústupe a potom zo dna na den sa to menilo a bolo to ešte horšie ako prettím nchpm....není to jediný problém len si myslím že bez toho by som sa menej hambil a všetko by pre mna bolo ovela lachšie ,,,,,ale samozrejme není to jediný problém

pacient123

liecitel- máš pravdu ,,a pracujem na tom ....akože fakt stačí len máličko aby som bol štastný ,ale už 6 rokov čakám a ani to maličko čo ma trapi neodijde z mojho života :(

liecitel

pacient ty radsej daco podnikaj aby si dal sam seba do pohody a potom mozes pomahat aj inym ludom...a ak chces byt pochvaleny,obdivovany,milovany,atd. od druhych ludi tak najprv sa musis vediet pochvalit,obdivovat,milovat sam...bez toho to nepojde

pacient123

Lmarika .ja už hrám na hud nastroj tiež na klávesy ,no tu odkial som je konkurencia dosť velká a aj tak nikto ma za to ani nepochválil i ked som v tom dobrý ,za jeden den som sa naučil hrať na gitare teda len zakladné akordy a kto ma pochváli ? no tu odkial som nikto ( ......jejedna baba ale ona je dosť zvlaštna akože je milá strašnne sa mi páči jej povha ale asi tu povahu len hrá alebo ma nechce proste i ked niekedy ma pozve von da mi nadej a potom ma dojebe :( neviem si to bez nej prectaviť ,,,je dosť naivná a namyslená i ked namyslenosť sa snaží skryť ale mna neoklame hehe. ...stredná škola ju ovplivnuje hlavne jej spolužiačky ,preto som rozmyšlal že niečo podniknem aby ju odtial vyhodili ,,,celé dni je doma akurat ked je v škole tak chodí po za a aj sa kurvi asi ,,,na fb jej každý dáva prispevky že ju lubia atd a pritom ich sotva pozná 2tyždne a naivne to okomentuje že " nech jej to dokážu " hmmm ?... ale to mi je jedno chcem biť s nou a ja ju už skrotím už teraz je v pohode len ta škola ju dojebáva ,,,pokusím niečo podniknúť aby ju vyhodili !!!! bez toho nemám žiadnu šancu pokial bude stale chodiť na strednú ona je prváčka a už sa mení k horšiemu nie to ešte ked bude tretiačka fuha to už bude totalne beznadejné ,,,,

liecitel

kamarat ja ta uplne chapem,mal som podobne problemy...lenze treba si uvedomit ze ked stale budes zamerany len na to ,,zle,,tak je malopravdepodobne ze sa daco zlepsi skor naopak..zazraky sa deju kazdy den,cely zivot je jeden velky zazrak lenze ty to este nevidis...ta socialna fobia a ine takzvane dusevne poruchy resp.diagnozy vobec neexistuju jedine ak tomu veris...ja dva roky do zadu som bol taky hamblivy ze som sa nevedel ozvat a vyjadrit svoj nazor ani pred pribuznymi a niektorymi kamosmi a teraz som na tom pomaly tak ze robim prednasky,trenujem,vychovavam,ucim cudzich ludi...ale musel som resp,chcel som to zmenit a robil som nieco preto-knihy,prednasky,kurzy a skusanie v praxi..ina cesta neviem ci je-mozno keby ze zazijes niejaku vaznu nehodu,chorobu,klinicku smrt vtedy sa zmenis,vtedy si uvedomis co je zmyslim zivota

LMarika

Ja som poznala chalana, ktory bol podobny, tiez mal asi socialnu fobiu, ci take nieco, dost hanblivy pred ludmi. V dospelosti sa zacal ucit hrat na klaviri, chodil spievat do akehosi zboru medzi krestanov. Nakoniec v hre na klaviri pokrocil natolko, ze si jedneho dna na nacvik doniesol klavesy (dovtedy tam boli iba gitary), a zahral nieco z tych krestanskych piesni, samozrejme si to doma vopred nacvicil. Ostatni zasli nad jeho talentom a zapacila sa im myslienka mat v zbore aj klaviristu. Odvtedy hrava v zbore. Oblubili si ho a prestali sa nanho pozerat ako na retardovaneho, lebo im ukazal, ze nieco vie - ze vie nieco, co oni nevedia a tym si vybudoval respekt, obdiv a uznanie. No inak take ucenie sa hrat na hudobny nastroj zaberie dost vela casu, takze chalan mal aspon zalubu, ktora mu vyplnila cas a odohnala depresivne myslienky. Treba sa stale niecomu venovat, najst si zalubu. Aj ked si uz dospely, nikde nie je napisane, ze sa nemozes zacat ucit hrat na hudobny nastroj, napriklad chodit na sukromne hodiny. Kto sa neustale niecim zaobera a ma casovo totalne zapratane, vyplnene cele dni rozymi cinnostami (praca, hobby, ucenie sa niecoho, napriklad chodenie na jazykovy kurz, iny kurz, do autoskoly...), ten nikdy ziadnu depresiu ani nedostane, lebo zije v realite, robi to, co ho bavi a na depresivne myslienky proste nema cas. Tu osudovu lasku mozes stretnut kdekolvek, kto vie? Mozno pojdes s babkou niekam putovat (zajazd z kostola) a stretnes ju tam. Alebo v autoskole, alebo v nejakej jazykovej skole, mozno na kurze strojopisu (moze sa zist pri tukani do pocitaca), nemozes vediet, co si pre teba osud pripravil.