Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úraz na lyžiach

Príspevok v téme: Úraz na lyžiach
D0minika

Prajem pekný večer,
bola som na lyžiarskom výcviku kde som spadla a vyvrtla si koleno. Doktor mi určil diagnózu "S83.6 distorsio genu 1.dx". Prosím vás, je tu nejaký odborník, ktorý by mi povedal čo to znamená?
A ešte niečo... mám z toho úrazu strašne psychické problémy, trápim sa, že som krípel, nechutí mi jesť, stále plačem.Čo mám robiť.. mám len 16 rokov a už som chromá...

D0minika

22.2.2015 takže týždeň aj 2 dni. Na pohotovosti mi dali ortézu a dnes mi dal chirurg barle na odlahčenie nohy. Kontrola o týždeň, potom sa uvidí čo ďalej. A áno, noha v klude a natierať gélami.
Ja som bola vždy rada v pohybe, schody som brala po dvoch, rada som behala... ja sa z tohto zbláznim...

redka

dominika nepanikar nedepkar... ved mas predsa nasadenu nejaku liecbu a tam ma svoj postup a cas... nechci hned skakat... a na lyziarak mozes ist aj na dalsi rok... aky postup zvolil lekar? mas tu nohu mat v klude? ci ti navrhol nejake chirurgicke riesenie?

inac kedy sa to stalo? kolko casu preslo odvtedy?

D0minika

Mne sa to stalo v prvý deň lyžovačky, išla som strašne rýchlo a nevedela som brzdiť tak som schválne spadla na ľavý bok a podvrtlo sa mi pravé koleno. Zostala som na lyžiarskom ale na hoteli, každý deň som plakala, že oni sa môžu lyžovať, oni môžu normálne chodiť, môžu tancovať,..,.. A ja môžem iba ležať. Proste psychicky na dne. A musím podotknúť, prvý krát v živote som vtedy stála na lyžiach a hneď toto...
Dnes mi lekár povedal, že mám poškodené väzy, nemôžem tú nohu ani vyrovnať ani zohnúť, chodím s barlami...ja som z toho zúfalá, neviem čo robiť...
To ti závidím, že si sa mohla ísť lyžovať aj po takom úraze :( . Občas si hovorím, že som sa mohla radšej na tých lyžiach zabiť.

Jessi_1111

A niečo na zasmiatie... Kričala som na celé Donovaly, že sa nechcem ísť lyžovať. :-D Bolo to asi najťažší týždeň, no v piatok som už pohodlne lyžovala, ak sa to tak dá nazvať, ale bola som spokojná, že som prekonala samú seba a že som sa na tie lyže ešte vôbec postavila... :-)

Jessi_1111

Ahoj, tie psychické problémy sú určite úplne zbytočné. Nepoznám lyžiara, ktorý by nikdy nespadol. Mne sa tiež stal na lyžiarskom výcviku úraz, spadla som hneď v druhý deň, v plnej rýchlosti som narazila do zábradlia, bol to úraz, pri ktorom som myslela, že je aj môj posledný... V ten moment som mala pocit, že som sa zabila, narazila som do žalúdka a ľavej nohy. Večer som mala od kolena dole nohu úplne opuchnutú a modrú, až postupne menila farby. Ešte veľmi dlho po lyžovačke tá noha na dotyk bolela. Takže určite žiadne komplexy ani nič podobné, je to úplne normálne. Inak ak môžem povedať svoj prípad, tak ja som sa zrútila psychicky ešte priamo na lyžovačke, jednoducho som to nevydržala a už od 3. dňa som hádam plakala, že chcem ísť domov, takže ja som taký ťažký prípad, strašne naviazaná na rodinu... Takže žiaden strach a skoré uzdravenie Ti prajem, nech sa ti koleno skoro vylieči... :-)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Úraz na lyžiach - Fórum - ZDRAVIE.sk