Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vyšetrenie na helicobacter

Mrs Smith

Účinnou alternatívou liečby helikobaktera je aj Chioská masticha. Ide o prírodné antibiotikum, pochádzajúce zo živice stromu pistáciovníka, ktorý rastie v Grécku. Ľudia ju roky využívali na liečbu rôznych chorôb súvisiacich s tráviacím traktom. Dnes po mastiche siahajú najmä tí, ktorí majú problémy s helikobakterom, pričom im nezabrala trojkombinácia antibiotík, alebo uprednostnujú šetrnejšiu liečbu.
Pri testovaní prítomnosti helikobaktera v tele by som zvolila spomínaný test zo stolice. Je spoľahlivý a môžte si ho spraviť aj v pohodlí domova. Je dostupný na internete aj v lekárňach.

RNG

Nuz spomeniem tu len to, ze H.P je velmi casta infekcia, u deti az 20% ju ma , u starsich ludi nad 50 tokov vyse 50%.
A nie kazdemu viditelne skodi.
Moj brat mal z toho vredy a lekari ho 2 krat "liecili" trojkombinaciou antibiotik bismutom a neutralizaciou kyselin, vlastne zastavenim ich tvorby. Zakazdym sa mu to po par mesiacoch vratilo, takze konecne dal na moje odporucenie a bral 4 x denne 1/4 deci koloidnej striebornej vody a za mesiac bolo po helikobakteri, To bolo uz pred skoro 4 rokmi a do dnes sa mu to nevratilo. A ziadne neutralizovanie/potlacanie kyselin!
Ini alternativni lekari spominaju aj liecbu monolaurinom, 3 x 5 gramov, tiez ucinne na to su zinkove iony, napr vo vyropbku PepZin GI, co je carnosine zinku ,tiez brane 3 krat denne na prazdny zaludok.

Kýčera

Ďakujem Ti, že si odhalil príčinu mojich ťažkostí. Teraz už viem, že sa to volá arogancia a sľubujem, že na sebe budem pracovať, aby som sa tejto piagy čo najskôr zbavila. Nikdy nie je neskoro začať, aj v dôchodcovskom veku. Škoda len, že mi to nediagnostikovali skôr, mohla som byť už za vodou.

lombardo1981

Pretože mňa ani nikto informova nemusí. O tejto problematike viem pomerne dosť.
Copy&Paste z tejto témy, ktorú si očividne nečítala: www.zdravie.sk
17.02.15 09:36
Čo sa týka toho antigénu v stolici, tak sa stanovuje na základe komplexu antigén-protilátka-farbivo. To znamená,že sa vytvárajú aktívne. Preto je tento test vhodný aj pri sledovaní stavu liečby.
Dychový test sa používa iba na diagnostiku. Na kontrolu liečby už nie. A keďže existujú aj kmene produkujúce menej ureázy, tak sa môže stať, že výsledok vyjde mylne negatívny. Je dokonca citlivý aj na užívanie niektorých liekov.
Špecifické podtriedy IgG iba ukazujú, že sa človek stretol s HP. Môže, ale nemusí indikovať prítomnosť HP.
17.02.15 16:50
Dychový test nepotrebuješ absolvovať. Diagnostika, ktorú ti robili je o kúsok spoľahlivejšia ako ten dychový test.
Ale ak by si sa predsa len rozhodla ísť, tak počkaj aspoň 14 dní od posledného ATB. Pretože ATB sú jedny z liekov, ktoré spôsobujú falošne negatívny test.
17.02.15 21:33
Základ je vyhýbať sa potravinám, ktoré ti predtým robili problémy, alkoholu, káve a bublinkovým nápojom. Všetko ostatné je len akési prilepšenie. Pretože sa veľmi nedoporučuje veľmi zaťažovať žalúdok.
Ak ti smie odporučiť, tak tie probiotiká užívaj dlhodobo. Pretože výskumy dokázali, že majú protektívny účinok pred návratom infekcie HP. A k nim ešte samozrejme vyjedaj dostatok vlákniny, nech majú z čoho žiť. :-D
O mňa sa báť nemusíš. Ale poradím i jednu vec. Ak nedokážeš svoju aroganciu udržať pod kontrolou, tak sa potom nediv, že sa ti vráti.

Kýčera

Lombardo 1981- čo je s Tebou? Dala som Ti dosť času, aby si zistil, ako to naozaj je. Nemáš gule? Provokovať áno, niesť následky nie. Tak po prvé: Teba nikto o ničom neinformoval, po druhé: ja sa nechcem o tom nič dozvedieť a vonkoncom ma nezaujíma akné. Každý organizmus je jedinečný , na podnety reagujeme rôzne. Ak budem mať tento problém, potom sa budem ním zaoberať. Tá posledná veta v predchádzajúcom príspevku je určená aj Tebe! Text nestačí len prečítať, treba mu aj porozumieť. Nech žije mier!

Kýčera

Philips, strach a peniaze som v živote nemala. Ale tie peniaze by bodli. Ak má človek problém s thiuramovými substanciámi, tento zákrok n e s m i e podstúpiť, mohlo by to mať fatálne následky. Viem, že "repetitio est mater sapienta", ale informáciu o %-nej istote som nemala/ čo som aj 2-krát napísala/, tú mu podala Liberta 25 , preto to nebudem opakovať. Ak by som trepala s tou krvou, myslím, že by ma opravila. Neviem, kde nastal komunikačný skrat, neviem sa vyjadrovať ja, alebo mladí nevedia čítať?

philips

Kyčera, ak si myslela mňa, tak gastroskopiu som absolvoval, o to sa báť nemusíš. Tie testy z lekárne, no neviem čo na to povedať. Ja osobne radšej volím laboratórnu diagnostiku, ktorá je podstatne presnejšia. Z krvi zistíš, ako už bolo spomenuté, len to, že s tou baktériou bol v kontakte, nie to, či ju ešte má.

lombardo1981

Mňa v podstate nemusia o diagnostike HP informovať. Viem o nej celkom dosť. Viac sa dozvieš v tejto téme: www.zdravie.sk
A ak by ťa zaujímal fakt, že HP spôsobuje akné, tak to "akné" sa volá Rosacea. A HP spôsobuje to charakteristické začervenanie tým, že zvyšuje hladinu N2O v krvi a tkanivách. Ale keďže sa toto ochorenie veľmi podobá akné (a preto sa aj volá "akné dospelých"), tak sa všade na SK "weboch" uvádza, že spôsobuje akné.

Kýčera

Budeš sa diviť, ale ja som to pochopila. Len som reagovala naraz na 2 príspevky a nechceli sa mi vypísovať prezývky. Teraz ide o to, či si dobre čítal/a Ty. Pozri, Ty si hovoríš svoje a ja pravdu. Ak súhlasíš,navrhujem nasledovné: ak máš pravdu Ty, ja sa Ti v 6 jazykoch ospravedlním/alebo navrhni iné/, ak ja, stačí, aby si to tu zverejnil. Choď zajtra do lekárne, spýtaj sa,či majú test na HB a ako sa používa a zistíš pravdu. Tak čo, dáš sa na to?

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vyšetrenie na helicobacter - Fórum - ZDRAVIE.sk