Spánková paralýza

Táto diskusia patrí k článku: Spánková paralýza
Spánková paralýza

Stalo sa vám, že ste sa uprostred noci zobudili a videli pri sebe postavu alebo počuli strašidelné zvuky či cítili tlak na hrudníku a mali pocit, že niekto je s vami v miestnosti? Pravdepodobne ste zažili spánkovú paralýzu. Tento jav nie je medzi ľuďmi veľmi známy a dodnes je čiastočne opradený tajomstvom.

Mica Hela

Ja mám podobnú skúsenosť ako tricky. Hlavne si dávam pozor na dostatok prírodného draslíka a horčíka v strave - tzn. čerstvá zelenina a ovocie, sušené ovocie (najlepšie nesladené a nesírené) alebo tiež kúpeľ vo vode so soľou z mŕtveho mora (obsahuje minerály, ktoré sa absorbujú pokožkou), dá sa kúpiť v drogérii.

Juro465841

Ja som na viacerých fórach čítal, že v tejto situácii je najlepšie sa v mysli modliť k Pánu Ježišovi, aby vám pomohol. Skúste to a On to urobí. ;)

P.S. Otvorte sa Jeho láske aj v ,,bežnom,, živote a získate ešte viac :)

hindrina

mne sa to stalo ešte keď som bola veľmi mladá, maturovala som, ten rok a stalo sa to iba raz ale mám na to veľmi nepekné spomienky

Mnkdtnke

Ahojte viete mi niečo poradiť mam toto aspoň 3 krát do mesiaca už neviem čo mám robiť stálo sa mi ze mi niekto sedel na hrudi ale aj ze ma niekto škrtil proste zle sa mi dýcha keď to zažívam mam iba 16 rokov prosím nejakú dobrú radu

danena

Toto by som sa zažiť nechcela. Odkedy som o tom počula prvý krát od kamarátky, ktorej sa to stáva pravidelne sa toho úplne desím

tricky

maval som spankove paralyzy. uz nemam. zacal som cvicit a inac sa stravovat. je to porucha v mozgu. nevyplavuje sa urcity hormon. a stravou, alebo aktivitou sa asi zacal. v kazdom pripade stoji za vyskusanie.

a taktiez som si paralyzy vedel zastavit. klucove je totiz uvedomit si, ze ste v izbe, v realite. a nie vo sne. pretoze paralyza nie je nic ine ako snivajuca sa nocna mora nazivo. mozog jednoducho normalne sniva. preto sa treba zo sna prebudit. ja som to urobil tak, ze som sa pozrel na konkretny predmet v miestnosti. potom mi stacilo uz len sa pozriet na lampu, alebo vypinac. to uvedomenie si, ze hladam vypinac ma zobudilo. alebo si dajte na stolik nieco divne. co si spomeniete, ze ste to tam dali vecer naschval. nejaku sosku, ruzovy budik.. mne este dokonale prerusilo paralyzu to, ked som sa snazil tu bytost pretvorit na prsnatu blondinku a poslat ju, aby ma pomilovala:) vzdy som sa na to zobudil..

Marcela 96

Tak nás tu je veľa takých ja som to zažila dva krát teda ak druhý krát čo sa mi to stalo bola paralyza. Prvý krát to bolo presne tak ze som spala v posteli s priateľom a ležala som na chrbáte zrazu som cítila ako mi trpne celé telo vôbec som sa nemohla pohnúť nato som sa zobudila otvorila oči a videla niečo veľké čierne nado mnou ako mi tlači s rukami na hruď ja som strašný bojko chcela som strašne kričať ale nedalo sa chdela som zobudiť priateľa ale tiež sa nedalo nič proste. Veľmi som sa toho bála a potom neviem nejak som kopla nohou a bolo to preč. Hneď som sa rozplakala to bolo prvý x. Odvtedy si dávam veľký pozor aby som nespala na chrbate. A druhy x neviem co to bolo tiež niečo podobné proste vnímala len nejaké pistanie v ušiach a mala som pocit ze sa dusím strašne som sa chcela ísť napiť neviem ani ako som sa strhla a utekala do kuchyne kde hralo v noci rádio zapla som rýchlo svetlo v tom praskla žiarovka a rádio sa vyplo ani som sa nestihla napiť a utekala spet do izby za priateľom. Ale nechápem ze som bola pri tom hore také divne to bolo cele. A ráno keď sme sa zobudili hneď som šla do kuchyne pozrieť ci sa to ozaj stalo a stalo prasknutia žiarovka a rádio nešlo zapnúť už vôbec. Co to mohlo byt?! Odvtedy žijeme v inom byte a tu sa mi nič také nestalo chvalabohu. A snažím sa každý večer pomodliť

Jjaano

Mavam to 3ti rok...a stale intenzívnejšie..dnešná bola s tym ze mi bytosť ktorej nekontrolovatelne lietali usta ako keby mi chcela zjest tvar..proste obrovske usta..tien bol hore nadomnow...pred tym som pocul deti... a ked sa mi podarilo vykríknuť otec dobehol..na chrbte..lopatkách..a krku som mal vyditelne otlacky a skrabanec vzadu na krku.. na to vse som este odpadol..ako záchvat hnewu..hrud mi uvolnilo

simusaaaaas

Ja som spankovu paralyzu mala asi 3x..je to hrozne, ale ked sa vam sniva, ze mate paralyzu..tak to je tiez peklo...

LandLove4

Ahojte vsetci.co boli paralyzovani.Ja som bola tiez parkrat a ako pisete neni to nic prijemne.Zobudit sa na krokyteba cici buchanie a potom si uvedomit,ze sa nemozete pohnut,vidite sa blizit ciernu postavu ja citim aj ako sa ma dotyka ci taha paplon a vy sa nemozete ani pohmut ci vydat hlasok.Musite len cakat kym to prejde.Neviem ale ja si najdem aj modriny na nohach.Vzdy son hladala forum kde sa da o tomto jave diskutovat tak pisem tu Bola by som rada keby ste mi niektory napisali na e-mail ngcrus19@gmail.com a rada o tom popisem aj vase skusenosti.Napisem.aj moje vysvetlenia co mi boli povedane.Tak prosim napiste mi budem radasa tiez si rada precitam vase skusenostimeno ngcrus19@gmail.com