Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Maniodepresia (Bipolárna afektívna porucha)

jurinkos

Tento príspevok sa pánu doktorovi asi nepáčil,asi to zobral osobne.
Doktori naozaj boli na šľachtičnom dvore, takéto veci naozaj nebrali príliš uzkostlivo-pretože emocie sú prirodzené.
Hodnotenie človeka-na to treba dávať pozor.
Ak to ten dotyčný tuto pod tým napísal nie podľa predstáv tak sa za ňho ospravedlňujeme.,Napísal ako cítil.
Pretože prirodzenosť je niečo najkrajšie-vyjadrí sa ňou plno vecí..
Nabudúce očakávame aj z tej druhej strany, pekné vyjadrenie.

breno

Pan doktor-bol v minulosti na šľachtičnom dvore a tam to odpozoroval.
kričanie je normalne aj sa tak hra na lúke, to je prirodzené.
pozera portál sport rodinka? a z toho bere inšpirácie.
Tam su len názory..
Nech ide brigádovať-.na nejakú akciu aby poznal aj niečo iné ako choroby, tam kde sa veselí-starí ludia mu povedia aké boli zvyky.-ako sa tancovalo veselilo ažartovalo.
Impulzivita je dobrá aj na tvorenie vymýšlanie basní-
Nech sa skúsi inšpirovať-Nech si prečíta nejakú poeziu.
Nech nesúdi.Nech si to dá vysvetliť niekomu.
Slogany sa používaju bežne-nech skúsi-sa priblížiť k človeku.

cujilo

Nech sa pan doktor nestará-
Všade na svete sa rozhoduju ludia impulzívňe.,a riešia všeliako.
ľudia používajú rozne slovníky a slová a nič to neznámena.
Či od neho tí pacienti neodchadzaju stakým, starým názorom.

zuzlu

Pan doktor je ortoped a všeobecný.
Pomaly všetko je dnes diagnoza.
Rozmýšľa o chorobách a vidí choroby,ludia majú svoje nálady

Bipo1

. Toto JE diagnoza na cely zivot. Neda sa vyliecit, len sa medikativne tlmia symptomy. Pacient musi byt pod neustalym dozorom psychiatra, vidiet ho tak kazdy mesiac, dva. A do smrti brat lieky ktore pacienta stabilizuju. Dnesne moderne psychofarmaka mozu fungovat bez akychkolvek vedlajsich uncinkov, nesposobuju priberanie, neutlmuju, nezatazuju pecen atd. Klucom k uspechu je najist toho spravneho psychiatra ktoremu ozaj od srdca zalezi na vylepseni / udrziavani stavu pacienta, lekara ktory ma prehlad, ktory ozaj vie. Mna drzi Seroquel 150 kazdy vecer + Lamitral 200 kazde rano. Plus pochopenie, laska a starostlivost milujucej manzelky. Drzi ma to v stabilite uz cele roky dufam ze to vydrzi

Michael

Ja by som sa skor spytal, ci clovek s touto diagnozou, je schopny sa samostatne starat o malolete dieta a ci by mi vedel k tejto problematike niekto "vypracovat" svoje odborne stanovisko pre ucely sudu. Pocul som, ze tato choroba je vraj na cely zivot, teda by ma zaujimalo, ci nesie tato diagnoza so sebou aj riziko, ako je moznost ohrozenia maloleteho dietata v pripade, ze vyrasta s matkou osamote, kde tato odmieta prijat realitu, presadzuje vyjadrenia druhych ludi za svoje, dokaze sama seba presvedcit, ze veci, ktore sa stali sa nikdy nestali a naopak, zije neustale uzatvorena v byte, kde ma permanentne stiahnute zaluzie, vsetko povipinane, iba ticho a tma. Podla mojho nazoru je tu riziko ohrozenia dost velke, nakolko som par situacii aj zazil, no znepokojuje ma fakt, ze nakolko matka matky dietata sa velmi dobre pozna s lekarkou matky dietata,,, tato pre sud vypracovala posudok kde uviedla, ze pacientka je dva roky v remisii a tento odovzdala jej matke bez pritomnosti matky dietata. Teraz pred sudom tvrdi, ze bola tyrana, pritom "zazracne vyzdravela" a uz medikaciu, ako tvrdi, nepotrebuje, pritom stale povera polovicny ID.
Je teda moznost nejakeho odborneho stanoviska pre ucely sudu ?

sunnyball133

...dobrý deň prajem.....sú pre človeka s takouto diagnózou vhodné elektrické šoky?...psychické choroby sú choroby látkovej premeny....ktoré veci okrem liekou môžu dobre vplývať na takýchto pacientov?..

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Maniodepresia (Bipolárna afektívna porucha) - Fórum - ZDRAVIE.sk