Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Baktérie v ústnej dutine + problém

Príspevok v téme: Baktérie v ústnej dutine + problém
vlado69

ahojte,

mal som podozrenie na premnoženú kandidu hlavne kvôli únave, jedení 3-4 čokolád denne a 2-3 kúskov torty v cukrárni počas 20 rokov obdobia(prakticky od detstva) . Nemým cukrovku ani nič.

Tak som išiel na vyšetrenia, mesiac som čakal na výsledky krvi, candidu premnoženú nemám, preventívne som však chodil na biorezonančné terapie, údajne premnožená bola ale už nie je a dal som detox(probiotiká 50-120bil dva mesiace, pokračujem ďalej ale plánujem prechod na 6bil/den), spirulina,chlorella,oreganovy olej,kokosovy olej, zmena stravy, minimalizácia cukrov aj kvasiniek, orálne probiotiká.
Pomohlo to, ale každý týždeň som zhodil 2kg a dostal sa takmer na podváhu(+fakt strašne schudol). Postavu som mal tak akurát, optimálnu, pred liečbou. Vysadil som veci, z ktorých som mal pocit že najviac chudnem(oleje,chlorelu) a začal znova prijímať malé množstvo cukrov(1x týždenne dezert..čokoláda).

TO na úvod. Na jazyku som však stále mal problém s glositídou(povlak, lekár to označil ako glositida) tak som trval na kultivácii(výter) z jazyka,hrdla,nosa..

všetko až na jazyk ok. Na jazyku našli:
haemophilus parainfluenzae
Streptococcus agalactiae
Staphylococcus aureus
a predpísali mi ATB. Neužívam ich+ mi predpísali Imunor(užívam).

Nejaká rada, čo by som mohol ako alternatívu k ATB použiť na odstránenie týchto baktérii? Momentálne mám probiotiká+orálne probiotiká(Natures plus a HyperBiotic a NOW!) a začal som zase brať oregánový olej.

Našiel som veľa vecí, čo by mali pomôcť, ale problém je, že potrebujem také, z ktorých nezhodím zase 15kg !!!!!!!! Skôr potrebujem 5kg pribrať a nie zhodiť..

ĎAkujem !

gallia

Ja ti na tvoj problem jedoznacne odporucam ustne probiotikum Bactoral. Je to momentalne TOP produkt na trhu s dokazanymi vedeckymi studiami. Popozeraj na nete.

Filipus

Som technolog liečiv ale nepoznam nič lepšie ako oreganový olej 86% carvacrol nie kupovaný na Slovensku ani v česku ale dovoz z Kanady alebo zo Švajčiarská tam viete začo platite.Nikdy Vas nebudu prenasledovať pliesne. 50 mil stoji 88€ pozdravujem Filip

vlado69

tak som vysadil všetko okrem probiotík a mlgania kokosového oleja(plánujem skúsiť aj slnečnicový a ľanový)

ak zase schudnem tak vysadím probiotiká tiež. A budem len mlgať kokosák,slnečnicák,ľaniak a koloidné striebro.. prípadne ešte GSE..

tým nemám asi čo pokaziť, keďže sa to nedostane do tela, len v ústach bude prebiehať..

čítal som že kokosák je naj na zuby a ten slnečnicový asi zase lepší na odstránenie toxínov.

môžem to kombinovať , nie? napr večer pred spaním kokosák a ráno zase slnečnicoý/ľanový

Ivka 1

Vlado chlorella môže robiť ťažkosti ak máte v organizme nejaký zápal alebo plesňovú infekciu, jej užívanie vtedy môže skôr škodiť ako pomáhať.

Ivka 1

Jasne :) to tenké črevo mi tam vypadlo. Hrubé črevo je pre imunitu tiež veľmi dôležité , pretože v hrubom čreve prebiehajúce chemické pochody súvisia s činnosťou kvasných a hnilobných baktérii. Veľmi dôležitou funkciou hrubého čreva je spätné vstrebávanie vody. Spolu s vodou sa z hrubého čreva absorbujú aj dôležité minerálne látky.Toto vstrebávanie minerálnych látok je veľmi dôležité,pretože i keď samotné vstrebávanie minerálnych látok prebieha už v tenkom čreve , nikdy nie je kompletné. Veľmi bohaté na minerálne látky sú aj tráviace šťavy. Ak sa z organizmu vyplaví významná časť týchto minerálnych látok zasadených do procesu trávenia , predstavuje to pre organizmus nesmiernu stratu a dáva možnosť vzniku rôznych ochorení . Úlohou hrubého čreva je svojou absorčnou činnosťou tejto strate zabrániť, preto som dávala hlavný dôraz na hrubé črevo.

vlado69

ja viem, stopol som to tak že som prestal brať Chlorellu a jesť kokosový olej. Inak som nič nezmenil. Ale neviem, či sa to zastavilo vďaka tomuto alebo proste už by som viac nechudol.. neviem kde by bola hranica.
+som začal jesť väčšie raňajky, mega obed a aj dve večere(pribral som 0,5kg za dva týždne, nič moc)

vlado69

Ivka,Jogin: ja užívam už skoro 2 mesiace probiotiká, rôzne druhy, myslím už 6ty druh. Najlepšie sa mi zatiaľ osvedčili Ultimate Flora a Optibac Extra Strength, ale ešte skúšam ďalšie.. potom sa rozhodnem s ktorými budem pokračovať.

ja som u alternatívneho liečiteľa bol a liečba vraj bola úspešná a črevá mám prečistené poriadne(podľa nich). A aj parazity v tele už vraj nemám.

Na kultiváciu idem až 1.6., dovtedy chcem ešte skúsiť všeličo(koloidné striebro, NAC, mlganie oleja-kokosový,slnečnicový, ľanový)iné probiotiká, GSE, iné ústne probiotiká).

povlak na jazyku mi pred liečbou a detoxom bol permanentný, potom som aj 10 dní povlak nemal, teraz je taký čiastočný. Neviem, čím to je, okrem probiotík a brania Chlorelly som asi nič nezmenil.

Ivka 1

Vlado čítala som Vaše príspevky a presne ako píše Jogin 35, riešenie Vašich ťažkostí patrí do rúk odborníkovi v oblasti prírodnej liečby a liečebnej výživy. Môžem Vás nakontaktovať na lekárov naturálnej medicíny. Vo všeobecnosti : syntetické ATB sa dajú nahradiť ATB na prírodnej báze, potom užívať kvalitné probiotiká + vlákninu s vitamínmi a minerálnymi látkami,prečistiť a posilniť organizmus - dodať mu potrebné živiny. Viac informácii Vám viem podať mailom , ozvite sa ak budete mať záujem. Mlganie oleja je veľmi dobré na prečistenie organizmu od škodlivých látok ale Vy potrebujete doplniť aj potrebné živiny, dať do poriadku mikroflóru v hrubom čreve , kde je 70-80% imunity.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Baktérie v ústnej dutine + problém - Fórum - ZDRAVIE.sk