Alergická kontaktná dermatitída (eczema contactum, alergicum)

Táto diskusia patrí k článku: Alergická kontaktná dermatitída (eczema contactum, alergicum)
Alergická kontaktná dermatitída (eczema contactum, alergicum)

Kontaktný ekzém je alergické zápalové kožné ochorenie vyvolané expozíciou, vystavením kože precitliveného jedinca špecifickému kontaktnému alergénu. Je to alergická reakcia organizmu na podnety vonkajšieho a vnútorného prostredia, prejavujúca sa zápalom kože.

Jasana

tento druh kožneho ochorenia trapi nielen deti, ale aj dospelych. Pritom stači iba zmenit životospravu a použovat tu spravnu telovu kozmetiku

Igina

atopicky ekzem je beh na dlhu trat. Neda sa to vyliečit za par dni. Chce to postupnu a dlohu liečbu. Pravidelne sa natierat kremom na atopicku pokožku a časom bude lepšie. Pokožka sa vyživí a ekzem postupne zmizne

silacka

ja som si raz kupila jeden nemenovaný parfem a myslela som si, že sa zbláznim. Tak strašne ma svrbel dekolt, krk a vtedy mi pomohlo mliečko od Protopanu.

mayka

Mojim deťom veľmi pomáha kozmetika od bepanthenu. Pokožku im premastí, nemajú ju napnutú a nesvrbí ich. Správna kozmetika je pri liečbe atopického ekzému veľmi doležitá