Sikana mojho syna (10 rocny)

novinka

za sikanou su casto neutesene pomery doma. mnohe decka maju rodicov alkoholikov, doma vidia nasilie. ale aj take deti, kde je doma klud pozeraju rozne bojove filmy, hraju taketo hry, tak ich to ovplyvnuje, lebo v detskom veku to cloveka skor ovplyvni ako v dospelosti. ved vidime tie rozne tragedie v usa, kedy pubertiaci vyvrazdia celu rodinu alebo polovicu triedy. proste im prepne, lebo si mylia realitu z virtualom. a nemaju sebe zakladny humanny postoj, lebo k nemu nie su vedeni.
okrem toho ti co sikanuju su casto vovnutri zbabelci. maju odvahu navazat sa len do takych, co maju strach. preto im treba hned nadrzovku klepnut po prstoch, ukazat im, ze sa ich nikto nezlakne, ale naopak, oni mozu vyfasovat ked nedaju pokoj. pockat si ho niekde za rohom a tak ho nakopat do riti, ze pride domov s posratymi gatami.

Kýčera

Si žena činu! Zistila si si situáciu, skúsila to riešiť inteligentne, na úrovni s kompetentnou osobou, kt. je zato PLATENÁ a urobila prácu za ňu. Ona zlyhala na plnej čiare, namiesto toho aby deťom pomohla, hrala mŕtveho chrobáka. A nakoniec si zobrala situáciu do vlastných rúk a problém elegantne vyriešila. Tým si pomohla nielen šikanovaným deťom, ale aj šikanujúcemu. TO ŠIKANA BOLA. Učiteľku prepustiť, šikanujúcemu pomôcť, otca zavrieť a dieťa mu odobrať. A hlavne nech odchádzajú zo školy tí, ČO ŠIKANUJÚ. Si šikovné dievča !

Kuracina

Tak moju dcéru začal jeden chalan šikanovať už v prvej triede. Decká mali iba šesť rokov, kopal ju do brucha, sotil, posmieval sa jej. Doma mi to povedala, zistila som si o ňom, že má psychopata otca, ktorý doma terorizuje matku a on sa tomu prizerá. Povedala som to učiteľke, tá mi povedala, že to nie je celkom tak ako to opisuje moja dcéra a že ten chlapec je chudáčik, ktorý žije v hrozných psychopatických pomeroch. Potom mi druhá mamička povedala, že s tým sopliakom a jeho mamou boli na dovolenke v Chorvátsku a on tam začal ich syna- svojho tiež spolužiaka - topiť v mori. To mi stačilo, kašlala som na učiteľku, prišla som po prázdninách do školy a chcela som vidieť čo sa deje. Cez prestávku znova začal plieskať moju dcéru, vošla som do triedy, schmatla som ho za obidve uši, pritiahla k sebe - musela som sa k nemu zohnúť, lebo samozrejme bol malý, priblížila som tvár tesne k jeho tvári a ako som ho tak z celej sily ťahala za uši, tak som na neho revala - teda rovno do tváre, že sa skoro pošťal. Už neviem čo všetko som mu nakričala, ale iste aj to, že keď sa dozviem, že dcére alebo ktorémukoľvek decku niečo urobí tak ho tak zderiem, že si to nevie predstaviť. Z toho revu a iste aj bolesti sa tak roztriasol, že sme mali odvtedy všetci pokoj do konca školy. Neskôr z tej školy odišiel a dozvedeli sme sa, že chodil po psychiatriách s diagnózou sadizmus.
Takže netreba sa báť, keď to inak nejde, zobrať do vlastných rúk. Učiteľka bola blbá, bolo jej chudáčika ľúto. Ale sama nemala deti, keby jej deti niekto šikanoval, iste by inak rozmýšľala. Netvrdím, že deťom treba ubližovať a vracať im rovnakým dielom, ale na niektorých platí iba tvrdý zásah.

Slobodna

Mne spoluziak v tretej triede zabodol ceruzku no oka, vraj stratil nervy, ze som si nevsimala ako je do mna po usi zamilovany. Keby mi to dal najavo sofistikovanejsim sposobom, mozno z toho mohlo aj nieco byt. Odvtedy aspon viem, ako laska boli :) Za mojich cias ziadne sikanovanie na skolach nebolo, iste deti sa posmievali ale to tak bolo vsetko. Asi nas rodicia inak vychovavali a mali na nas aj viac casu.

Kýčera

LMarika-Tiezrodic trafil klinec po hlavičke! Chlapec bol do Teba ZAMILOVANÝ! Nebola to šikana, on Ťa jednoducho ľúbil a takto prejavoval svoju lásku navonok. Nemalo to žiadnu spojitosť s tým, ako si sa učila Ty, on/známky nie sú všetko, je dokázané, že priemerní žiaci 2-3-kári sa uplatnia v živote lepšie, ako mnohí 1-kári/, ani so sociálnym postavením Tvojej rodiny. Nakloľko si mu nedala HNEĎ najavo, že nemáš záujem, tak ho pochop, bol to CHLAPEC a skúšal si Ťa nakloniť na svoju stranu všetkými detskými šibalstvami. Tým, že si mu vylepila, si ho strašne ponížila, zranila jeho city, ublížila a traumatizovala. Dúfam, že sa z toho vylízal a nebude mať trvalé následky. Prečo odišiel zo školy? Nie pre facku, ale pre TEBA-OSOBU, kt. svojím detským srdiečkom nadovšetko MILOVAL. Nakoľko ste boli obidvaja deti, reagovali ste tak, ako ste reagovali a možno si v ňom stratila skvelého priateľa, manžela. Preto ešte raz opakujem, zakročiť treba HNEĎ, NEČAKAŤ, kým vám prasknú nervy, môže to skončiť aj fatálne a nakoniec potrestajú vás. Prostriedky si voľte podľa svojho vedomia a svedomia, len, prosím, nezabúdajte, že sú to DETI/skúste sa vžiť do ich situácie, aj my sme nimi boli a neboli všetci svätí/, že u otlkaného dieťaťa bitkou nepochodíte, naopak pomôže pekné slovo,...Preto vždy volím ako prvé SLUŠNOSŤ, jemné spôsoby, ak nezaberú... Ale na niekoho neplatí ani to-TENTO ZMRD-LAPTOP si so mnou robí, čo chce, ledva tu ako začiatočník niečo vypotím, o chvíľu mi to zmizne,..."teper ja nužna gavariť pa rusky", zbytočne som mu dohovárala, teraz mu nadávam do zmrdov a priznám sa, že mi pri ňom občas poriadne tečú nervy, ak by nebol taký drahý /a stal len 10 eur/ oplieskala by som mu hlavu o múr. Preto chápem, ak niekomu prasknú nervy, ale NENECHAJME TO ZÁJSŤ AŽ TAK ĎALEKO!

tiezrodic

LMarika Včera 19:41 - podla toho, co si pisala, on skor chcel tvoju pozornost, bol do teba zamilovany, pacila si sa mu... Preto chcel s tebou tvorit dvojice a robil vsetko pre to, aby si si ho vsimla. Len ta obtazoval a robil to dost mizernym sposobom.

224466

Ked som bola decko ,7r, decka ma otlkali. Doma to otec vyriesil tsk, ze ma ucil boxovat a pomohlo to, mala som pokoj a k tomu aj respekt.

LMarika

Mna na zakladnej sikanoval jeden spoluziak 10 mesiacov. Neustale chodil za mnou s kruzidlom a bzucal mi do ucha ako mucha zrovna cez prestavku, ked som si pisala domacu ulohu zo slohu, z matiky... a vyhrazal sa mi, ze ma pichne, ale nikdy ma nepichol, inokedy mi ukradol nieco z peracnika, nejake struhadlo, pero, ceruzku, hocico, utekal a chcel, aby som ho nahanala, inokedy ucitelka povedala, ze ideme na plavaren (plavecky vycvik), ci do kina, na vychadzku, kamkolvek, mame sa zaradit do dvojic a on chcel ist vzdy so mnou a drzat sa za ruku so mnou, ohovaral ma pred ucitelkou a siril o mne intrigy, ze som povedala to a to... hadzal mi pod nohy nejake gulicky usulane z papiera a krical, nech ukazem, ako skakal Janosik, inokedy mi zase vytrhol z ruky Barbie, drgal ma cez prestavku, ked som si pisala ulohu a dalsie podobne sprostosti robil, ale nikdy ma neudrel, nezbil, nedovolil si na mna... 10 mesiacov som jeho spravanie ignorovala, nerozpravala som sa s nim, neutekala som za nim, ked mi vytrhol hracku z ruky, ze vsak mi ju vrati a aj vratil a aj vsetko, co mi z peracnika ukradol... No po 10-tich mesiacoch mi praskli nervy, ukradol mi po skonceni vyucovania z peracnika gumu, utekal s nou do budovy skolskej druziny a ja za nim, pozrela som sa nanho pohladom vrahyne, vylepila som mu jednu, potom druhu, ani som sa nenazdala, ako a uz lezal na zemi, dobre som ho vytrieskala a bolo. On bol vacsi a silnejsi ako ja, ale ja som mu ukazala, ze sa ho nebojim. Videl to jeden spoluziak, druhy najlepsi ziak v triede a na druhy den vyrozpraval deckam v skole, co sa stalo. Vsetci sa mi cudovali, ze ako som ja, najmensia a najchudsia z celej triedy, mohla takeho chalana zbit. A veruze mohla. Ten, co ma sikanoval, bol od hanby cerveny ako zrele ceresne a nikdy viac si uz na mna nedovolil. Do skoncenia roka zostavalo uz iba par dni. Na zaciatku stvrtej triedy pani ucitelka povedala, ze tento chalan uz s nami do triedy chodit nebude, pretoze prestupil na inu skolu. Ten idiot sa tak hanbil, ze nemohol zniest take ponizenie, ze ho decka vysmiali, ze ho baba zbila, tak radsej poprosil rodicov, nech ho daju prelozit na inu skolu :D :D :D Odvtedy si uz na mna nikto nedovolil. A preco to sikanovanie? A preco prave na mna? Bola som najlepsia ziacka v triede, ucila som sa na ciste jednotky, vsetky diktaty som mala bez chyby a on cervene more. Mala som chudobnych rodicov, ktori sa mi do prospechu nestarali, proste len videli, ze nosim domov jednotky a to im stacilo, ale nezaujimalo ich, ci ja tie jednotky nosim preto, lebo sa cele dni doma ucim, alebo preto, lebo mam tak dobru hlavu, ze sa vlastne vobec ucit nemusim, iba lietam po vonku s deckami na sidlisku cele dni a domace ulohy nacarbem v skole cez prestavku, basnicku si zapamatam z jedneho pocutia. Ta druha moznost vystihovala moju osobnost. Sice som bola leniva a doma som sa neucila nikdy, ale vdaka dobrej hlave som tie jednotky mala a nemusela som preto vynalozit absolutne ziadnu namahu a snahu. Lenze on mal rodicov bohatych, jeho rodicom na jeho znamkach zalezalo a povazovali ich za zivotne dolezite. Nutili ho, aby sa dobre ucil, vyzadovali to od neho, chlapec sa cele dni doma ucil, ani von nechodil, ale kedze bol rozumovo priemerny az slabsi, tak napriek dlhym hodinam stravenym nad knihami lepsie znamky ako dvojky s vypatim vsetkych svojich sil dosiahnut nedokazal. Proste nato nemal. Tak mi zavidel. A zo zavisti boli aj tie ohovaracky, intrigy, sikanovanie, aj ked sa v podstate nic strasne nestalo a moja psychika tym neutrpela vobec, len ma zivot obohatil o jednu skusenost. Ked nas niekto sikanuje, musime ho najskor ignorovat, ukazovat stastnu tvar, akoby sa nic nedialo a ked ani po 10-tich mesiacoch neprestane, treba ho zbit a potom uz prestane. Ak vam sikanuju deti, skuste ich zapisat na karate, na nejake bojove umenie, kde sa naucia, ako sa treba proti zlym detom ubranit. Pripadne im kupte nejake DVD s bojovymi umeniami, kde su vysvetlene zakladne techniky sebaobrany a cvicte to s nimi doma. Chodit za ucitelkami nema velky vyznam. Sikanovane deti byvaju casto plache, s nizkym sebavedomim, nedokazu sa ludom pozriet smelo do oci, vacsinou pozeraju iba do zeme, co zdanlivo poukazuje na to, ze by mohli klamat a vymyslat si, hoci v skutocnosti to tak vobec nie je. Najlepsie je, ked si to sikanovany clovek rucne-strucne s utocnikom vybavi sam. Tolko moj nazor na vec. A tiez pomoze zmenit skolu.

tiezrodic

Damy... zas to neprekrucajte. Hovorime o vynimocnych situaciach, ked zlyhavaju ine riesenia. Neprehanajte.

liberta25 Dnes 16:02 - nic take som nepovedal. Hovorim len, ze kazdy ako sa sprava k okoliu, musi si byt uvedomit, ze zozne, co zasial.

Nemozno ocakavat, ze ak niekto bude pachat zlo, ze sa mu bude vracat len dobro a nie aj zlo.

Extremnym situaciam sa vyhybam a tak zmensujem pravdepodobnost, ze nastanu. Kazda situacia je individualna, ale nevyhybam sa pristupu, ze v extremnej situacii moze radikalne riesenie urobit kazdy. Aj ten, co vravi, ze nie.

liberta25

ty si sa vlastne vyjadril, ak niekto zabije mojho blizkeho, ja ho zabijem alebo si nato niekoho najmem, lebo som srab. ty fakt pusti svoje decka len k romom.