Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sikana mojho syna (10 rocny)

liberta25

stat vo vychove deti nezlyhava, presne tvoj nazor, preco som vyjadrila, to, co som vyjadrila. koho kazdeho chces vinit? vzdy zlyhali len rodicia. tam nie su ospravedlnenia. stat berie povinnost za seba v pripadoch, ked je uz jasne, ze rodicia nedokazu naozaj nic. preventivne by taki ludia decka ani mat nemali.

Slobodna

Správne si podotkol:
"boj je poslednou moznostou a rozumny clovek sa mu snazi vyhnut, aby nemusel bojovat"
Ak by všetci jednali spôsobom - Oko za oko, zub za zub, resp. odplácanie agresivity agresivitou, kam by sme dospeli?
Morálne by každý, kto by takto jednal, klesol na úroveň agresora. Nebol by od neho nijak lepší.
Vo vojne platí vojnová etika, ktorej jedinými cieľom je prežiť, bez ohľadu na počet obetí. Tak snáď nebudeme konfliktné situácie v bežnom živote porovnávať s vojnou?!

tiezdrodic

liberta25 Dnes 13:57 - odporucam citat trosku pozornejsie. Hovorim o krajnych moznostiach, ked zlyhavaju take alternativy. V podstate nieco take odsudzujem, ale nezvykle situacie si niekedy ziadaju nezvykle riesenia.

Aj stat, ked zacinaju zlyhavat zakony, vyhlasuje stanne pravo, alebo sa niekedy zas dostane do vojny, kde nikto neberie ohlad na tvoje prava. A to su tie situacie, kedy clovek je nuteny pouzit ine riesenia, po ktorych by normalne nesiahol.

Mne samemu rodicia napr. zakazovali v skole, aby som sa bil. Tak som sa v skole nebil a spoluziaci to zneuzivali, zacali ma mlatit. Potom mi doma povedali, ked videli, aky vplyv mala tato pacifistiska vychova, ze nech nezacinam bitku, ale ze bit sa mozem, ak to zacne niekto iny. Odvtedy som si zjednal napravu a bol pokoj.

Neda sa chciet po jednom, aby dodrzoval pravidla, hral pritom nefer a ten druhy hral fer podla pravidiel a musel ich dodrziavat. Ked pravidla neplatia pre jedneho, neplatia pre nikoho.

Ked to skola, policia, ci druhi rodicia neriesia - tak si to clovek musi poriesit sam.

Moje dieta chcem prihlasit na vychodne bojove sporty. Aby sa vedel branit, poznal dobre sebaobranu a ZAROVEN - chcem, aby absorboval aj ich filozofiu, ze boj je poslednou moznostou a rozumny clovek sa mu snazi vyhnut, aby nemusel bojovat.

Ak niekto ublizi mne, alebo mojej rodine - bez dovodu, nevidim dovod - aby som na takeho cloveka, alebo dieta, bral ohlady.

Kto pacha druhemu bolest a bezpravie, zrejme nevie, co robi a potrebuje zazit minimalne to iste, aby sa mohol vcitit do toho druheho, na ktorom pachal bolest, ci bezpravie.

liberta25

agresivita medzi detmi sa ma tlmit a nie expandovat ju este na vacsi rozsah osob. ja deti nemam, ale v zivote by ma nenapadlo huckat ine dieta proti mojmu. toto je zalezitost dospelych a ich vychovy a vplyvu na dieta a ma sa riesit na urovni dospelych. a tiezrodic, ak mas dieta, tak ho dopredu lutujem a aj spolocnost v ktorej sa ocitne, pokial ho krmis takymito "moralnymi zasadami", ake si tu inteligentne prezentoval. a za tento nazor sa ani neospravedlnujem.

lucia238

tu je vyhoda mat strarsieho surodenca, tiez jeden spoluziak si dovoloval isty cas na prvom stupni zakladky, ale aj do inych dievcat, ale bolo to v ramci normy.. Stacilo, ze sa moj starsi brat ukazal v nasej triede medzi dverami a nakukal na neho, ani mu nic nepovedal a ja som mala od neho uz navzdy pokoj:D Ti mladsi su potom nedotknutelni, lebo kazdy vie, pozor, ma starsieho brata na skole:D

Kýčera

Nemôžeme všetci vedieť všetko, ale ak niečo viem, rada sa o to podelím. Ďakujem, potešilo ma to. Rozumiem Ti aj vám ostatným, súhlasím aj s riešeniami, ale roky a skúsenosti ma naučili, že začať by sme mali s tým najmenej bolestivým, ak sa jedná o DETI. Pri dospelých by som túto dilemu nemala, ale ručne a stručne dotyčnému vysvetlila situáciu.

tiezrodic

Kycera:

vlastne mas pravdu, podla www.detskyombudsman.sk

je trestna zodpovednost dovrsenim 14teho roku. Vdaka za upozrnenie...

V tom pripade by grazlici museli mat menej ako 14 rokov, cize staci 13 aj nieco.

Myslim, ze 13 rocny grazlik s dobrym svalovym tonusom by vedel vysvetlit 10 rocnemu sopliakovi, ako sa slusne spravat... A v pripade velkeho nepochopenia by stacili dvaja 13 rocni grazlici.

Samozrejme, to su krajne riesenia, ked standardne metody zlyhavaju a spolocnost zatvara oci.

Nieco take ako sikanovanie, by sa nemalo nikdy stat. Ale stava sa. Ked sa to stane, prislusne autority by to mali riesit. Ale stava sa, ze sa to neriesi a kasle sa na to....

Potom nastupuje pravo rodica, zabezpecit ochranu zdravia a zivota seba a svojej rodiny. Ak niekto porusuje zakladne ludske prava beztrestne, potom sa nemoze divit, ak mu niekto iny bude raz upierat tie jeho. Ako hovori zakon fyziky - kazda akcia vyvolava reakciu...

životné

Bol som tiež neposedny a vymýšľal som a tiež sme si robili aj srandu z iných.Tie deti boli už vtedy iné tiché alebo zanedbane to je prvopociatok zlyhanie v rodine.Ak nepomôže psychológ vy sami asi tu ťažko moja rada ODBORNA POMOC.

Kýčera

Ľudkovia, pozor, 14-roční sú už trestne zodpovední! Petra 10 máš tu veľa dobrých tipov, ako to riešiť, držím palce. Hlavne NEPLAKAŤ, Tvoj syn to má oveľa ťažšie! Správanie detí ovplyvňuje hlavne naša výchova, preto tvrdím, že za to môžeme my-dospelí, je to naša vizitka. Veď nenadarmo sa hovorí: "Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko, neohneš ma mamo, keď ja budem Jano". Deti ešte nemajú rozum, sú tvarovateľné, na 1 platí dobré slovo, pohladenie, inému stačí zdvihnuté obočie,...Treba im len rozumieť a vžiť sa do ich situácie. Väčšinou toho, čo šikanuje, týrajú doma, nik ho nepohladil a on robí len to, čo vidí a považuje za normálne. Ak sa nezasiahne hneď, môže z neho vyrásť tyran, kt. si svoju frustáciu bude vybíjať na manželke, deťoch, v práci. A za správanie detí v škole zodpovedajú a sú platení pedagogickí pracovníci. Inak aj títo zvyknú šikanovať. Tá bola, je, aj bude pokým budú existovať takýto ľudia a učitelia to budú tolerovať. Za našich čias sa to volalo "bitka".

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sikana mojho syna (10 rocny) - Fórum - ZDRAVIE.sk