Sikana mojho syna (10 rocny)

Slobodna

elsa :) ja ťa chápem, len v praxi to dopadne úplne inak. Šikanovanie môže byť kvalifikované ako trestný čin ale za určitých podmienok a na dokázanie takéhoto trestného činu sú potrební vhodní svedkovia.

5.5 elsa

slobodna tak ich rodičom,ktorí za nich nesú zodpovednosť policajtovi by som dala peniaze aby ich tam poriadne vytrieskal,toto je ublíženie na zdraví čo je viac ako priestupok :)min.finančné odškodnenie ak by sa mi nepodarilo vraziť ich do polepšovne :)nie ja osobne samozrejme:)

Slobodna

Ako teória a chuť bojovať proti nespravodlivosti je veľmi krásna vec a mne veľmi sympatická ale prax podobných prípadov dokazuje niečo iné. To máš podobné ako mobbing na pracovisku. Riešenie týchto vecí je na Slovensku len v plienkach, nakoľko na Slovensku chýba nezávislý orgán na riešenie podobných záležitostí. V konečnom dôsledku ako jediné a posledné riešenie aj tak vyšlo len odchod zo školy alebo z pracoviska. Samozrejme podobný prípad sa môže vyskytnúť opakovane.

Kýčera

Dievčence, a čo potom, ak sa na danej škole vyskytne tiež šikana? Antisikana, verím Ti všetko, čo si napísala. Najradšej by som sa zdvihla a išla to riešiť. Decká za to nemôžu, musia mať určené hranice, kt. nesmú neprekročiť. Je to chyba dospelých, že im toto tolerujú a k tomu sú to "učiteľky". Na staré kolená nech sa nečudujú, ak si svoju agresivitu budú vybíjať na nich. Ale sú aj normálne, hoci ich treba hľadať ako ihlu v kopke sena.

5.5 elsa

lekárska správa zasranov zobrať rovno zo školy na políciu čoho sa dopustili ako budú potrestaní,tam by sa s nimi nehrali,na súd sťažnosť a ministerstvo školstva nech vedia ako to tam pedagógovia vedú,policajtom by som dala aj úplatok aby ich poriadne vytrieskali a zápis do registra trestov ak sú zodpovední rodičia tak im