ADHD alebo hľadanie výhovoriek prečo sa neučiť?

Príspevok v téme: ADHD alebo hľadanie výhovoriek prečo sa neučiť?
Martin41

Dobrý deň,

Študujem právo na VŠ a mám pocit, že sa nedokážem sústrediť. Každú minútu, niekedy pol minútu, inokedy každých 5 minút mi odbehujú myšlienky za zábavou a inými vecami. Nedokážem sa sústrediť, veci, ktoré ma nebavia sa učím niekedy od slova do slova a učenie mi trvá veľmi dlho. Pri rozhovoroch nemám problém udržať koncentráciu, no pri učení áno. Niektoré predmety sa učím od slova do slova, pretože mám problém vyjadriť to, čo je v texte, hoci textu rozumiem. Knihy čítam často tak, že sa vraciam k prečítanému textu, pretože mám pocit, že som ho neprečítal poriadne, nesústredil som sa naň. Nemám problém udržať pozornosť pri rozhovoroch, písaní odborných článkov, ale mám problém sústrediť sa čo i len minútu pri učení. Učím sa tak, že sa minútu sústredím na látku a 5 minút rozmýšľam nad nejakou inou myšlienkou (napríklad nad autami). Sú to podľa Vás príznaky ADHD?
Je podľa Vás normálne, ak sa dokážem sústrediť na učenie len 15 sekúnd, minútu, inokedy 5? Sú lieky na hyperaktivitu pri nesprávne zvolenej diagnóze nebezpečné? (ak by ich užíval zdravý človek).
Dokážu lieky na hyperaktivitu výrazne zlepšiť schopnosť učenia sa tak postihnutému ako i zdravému človeku?
Za Vaše odpovede vopred ĎAKUJEM.