Zápal priedušiek či priedušnice

Príspevok v téme: Zápal priedušiek či priedušnice
knaja

Ahojte,

viete mi poradiť? Pred týždňom som mala asi chrípku, začalo to bolesťami hrdla, potom aj kľbov na ramenách, zimnicou, skôr bez teploty, neskôr silná nádcha so zeleným sektrétom. Lekárka mi dala ATB penicilínového typu. Po využívaní som šla do práce, ale v klíme som sa necítila dobre a jeden z práce, ktorý doniesol nákazu, stále bol nedoliečený a pokašliava. Začala som aj ja, nádcha skoro ustúpila, no začal kašeľ tiež so zeleným sekrétom. Musela som ostať tentoraz už na PNke so zápalom priedušnice či priedušiek. Predtým som si kúpila kalciový sirup a konečne sa mi uľavilo, že som začala vykašliavať, ale dostala som ATB, ktoré sa neodporúča s vápnikom a mliekom. Neviem, či ten sirup môžem užiť aspoň v strede medzi antibiotikami (1 tbl.x 12 hod.). Alebo čo by ste mi odporučili napr. z domácich osvedčených prípravkov? Sekrét je hustý až do zelena. Teplotu som nemala, len zo začiatku potenie. Používam aj soľný inhalátor. Nejako sa to nezlepšilo, jedine, že ma už vnútri krk či trubica nebolí, občas mám v krku taký pocit, že sa idem dusiť a nemôžem ani prehĺtnuť ani odkašľať. Ďakujem za všetky rady!

Kýčera

Knaja-práve som si spomenula, že poznám obmenu, kt.sme aplikovali u malých detí s vysokou horúčkou, keď sme ich nemohli sprchovať. Zábaly sme im dávali na ručičky/zapästia/ a nožičky/členky/, a tak sťahovali horúčku, tuším aj s obashom octu. Tak sa rýchlo uzdrav!

knaja

:o)) Tak si to kalcium vezmem so sebou aj do práce, keď budem fit. Vlažný je najlepší, ale keď po ruke nie je možnosť, tak to tak funguje. Ale je mi už lepšie, čo je hlavné, aj keď ešte stále odkašliavam no hlien už nie je zelený.

Kýčera

To som nevedela, takéto problémy nemám, ak mám studenú vodu pri sebe, dám si gĺg, podržím v ústach a až následne prehĺtnem, ale logiku to má. Ja viem toľko, že v lete najlepšie zahasí smäd teplý/vlažný čaj/nápoj a organizmus schladia citrusy. A to calcium som nemyslela, že budeš užívať teraz, ale ako pohotovostnú pomoc pri alergických reakciách. A vôbec som si nevšimla,že som Ti radila už viackrát.

knaja

Presne si trafila, on je astmatik :)) Kalcium mam take lepsie, ale teraz este s atb (Medociprin) nemozem. Na imunitu som si nasla Arka defenses, je to dobra kombinacia...a okrem toho samozrejme nieco prirodne si budem davat v potrave a pomaly na bicykel (pohyb). Si vedela, ze ked si nachylna na prechladnutie a si prehriata napr. na turistike ci sporte a mas chut na studeny napoj, ze si mas najprv riadne schladit zatylok a ruky (zily na zapastiach), aby sa telo schladilo a potom sa nic nestane?? Raz som to skusala v Tatrach a fakt to fungovalo.

Kýčera

Niečo na tom bude, astmatici reagujú aj na studený vzduch v zime, mali by to tiež vyskúšať. A pre istotu si nos so sebou šumivé calcium, ak máš slabú reakciu a dáš si ho okamžite-POMÁHA!

knaja

Počúvala aj tam, ale asi tam hore pri priedušnici najviac. Ale musím povedať, že mi je lepšie. Pozerala som kartu a ten Sumamed som kedysi brala a nič, všetko bolo v pohode. Kamoška-sestrička na kožnom mi hovorila, že dnes je to tak. Užívame to isté a raz sa to môže otočiť a vznikne alergia. Kolega si v zime masti zvnútra dýchacie cesty, keď ide von do mrazu na turistiku a že si buď zje slaninu alebo vypije plnotučné mlieko, či chlieb s maslom a že mu to pomáha.

Kýčera

Použi ho, aj nahrievanie pomôže! U lekára sa treba vždy pýtať:"Čo mi je?" A oblasť priedušiek a pľúc nepopočúvala? Ak nie, použi prístroj aj tam.

knaja

Síce mám taký ručný masážny aj s infračerveným vyhrievaním, ten tiež vibruje. Neviem vypľuť, len občas samé. :(( Zdá sa mi ale, že sa to zlepšuje. Ona ma počúvala vysoko takmer pri krku, takže to je asi priedušnica (už som to mala, bolo to to isté). Becherovku ani Bromhexin nemám, asi skúsim propolisovú tinktúru, tá je vynikajúca proti baktériám aj vírusom. Díky!!

Kýčera

Nemáš za čo. Vibra je vibromasážny prístroj/pozri na nete/, na kt. sa postavíš,... a on cvičí za Teba, ale aj masíruje. Pri použití dochádza o.i. aj k uvoľnovaniu hlienov. Ak vykašliavaš zelené hlieny a vieš ich vypľuť/rob to/, mala Ti lekárka vyšetriť spútum, aby vedela nasadiť správne ATB. Ale možno sa aj trafila. Obidva lieky majú spoločné len to, že sú ATB. Erythromycín má iné zloženie ako Sumamed. Sumamed-azitromycín, Erythromycín-erytromicín-etylsukcinát, preto si odkladaj aj príbalové letáčiky, upozorňuj lekárov, kontroluj a popros aj lekárnikov, aby Ti to skontrolovali a hlavne dávaj VEĽKÝ POZOR na lieky!

knaja

Super, ďakujem. Ten Erythromycín tiež patrí do tej skupiny a to som doteraz nebola na žiadny liek alergická. Samozrejme, že už nemôžem Sumamed a podobné lieky, mám to aj v karte poistenca, ako mi poradili v poisťovni pre prípad aj v zdravotnej karte.
Len nerozumiem, čo je vibra?? Ale fakt ďakujem za tie rady.