Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Som slaboch

Príspevok v téme: Som slaboch
Chess

Som slaboch, v poslednej dobe sa mi nič nedarí. Mám problém si nájsť zamestnanie, hlavne aj kvôli tomu, že nemám žiadnu prax. V podstate by som zobral hocijakú dôstojnú prácu. Je mi sem trápne písať, ale už fakt neviem čo mám robiť. Všade, kde prídem ma majú za neschopného. Naozaj neviem ako sa mám postaviť na vlastné nohy. Môžete mi niekto poradiť? Ďakujem.

liecitel

,,som slaboch,,to co si sam o sebe myslis to si budu vzdy mysliet o tebe aj iny.Kym nezmenis pohlad na seba a tie nepravdive presvecenia o sebe tak vzdy to bude tak ako je. A aj ked sa uz niekto najde kto ta bude chciet mat rad tak ty ho presvecis svojim postojom a spravanim (nevedome) o tom ze si slaboch,nula,neschpny (dosat si vsetko co si o sebe myslis) a nakoniec sa ti potvrdi zas len to co si sam o sebe myslis a zaco sa povazujes

LMarika

Chess, malo si toho o sebe napisal. Napis, kolko mas rokov, ake mas vzdelanie, ci si uz niekedy v zivote pracoval a ak ano, tak kde, ci to, co si robil, bola praca primerana tvojmu vzdelaniu, alebo celkom ina, ktora ti vzhladom na tvoje vzdelanie pripada nevhodna pre teba? O co ti ide? Jasne, ze o robotu, ale rozvin to blizsie. Ci mas VS a chces robit bezpodmienecne len to, co si vystudoval. Alebo by si bol ochotny prijat aj akukolvek inu pracu, len aby nejaka robota bola? Hocijaka, ale s pravidelnym prijmom a s istotou, ze si ta aj nechaju? Nejeden VS-vzdelany, ktory VS vystudoval na Slovensku, v Anglicku v Tescu vyklada tovar a tesi sa, ze ma vobec nejaku robotu, lebo na Slovensku by sa mu ani len taka neusla, ale ma aspon prachy ake-take, teda urcite lepsie ako ma vacsina ludi na Slovensku s VS. Aky si typ do povahy? Ide ti viac o karieru, alebo viac o peniaze? Uvediem priklad. Prvy typ cloveka ma vystudovanu pedagogicku VS, odbor slovensky jazyk - nemecky jazyk, nastupi za ucitela za par drobnych a je stastny, prestastny, ze robi prave to, co je vyuceny, aj ked len za mizerne peniaze, je stastny, ze v spolocenskom rebricku nieco znamena, pretoze pan ucitel, to je uz predsa niekto a pracu si drzi ako kliest a jeho najvacsou tuzbou je nikdy odtial neodist, neskor sa stat riaditelom, alebo aspon zastupcom skoly. Druhy typ: Vystudoval taku istu pedagogicku VS s takymi istymi znamkami, ale ked si predstavi, ze na Slovensku by mal robit ucitela za nejake styri stovky mesacne, mozno pat, tak sa vykasle na taku robotu, ale si urobi opatrovatelsky kurz a odide radsej do Rakuska starym babkam a dedkom utierat posrate zadky, ma dva tyzdne v mesiaci volneho casu pre seba a sedem stoviek mesiac, co mesiac zarobenych. Je stastny. Je stastny, aj ked vie, ze sa nikdy nestane riaditelom skoly. O karieru mu teda nejde, ale mu ide len o peniaze. Neprekaza mu, ze praca, ktoru robi, je vzhladom na jeho vzdelanie podradna v tom zmysle, ze v spolocenskom rebricku by ako ucitel znamenal viac nez znamena takto, ked ho oznacia za sluzku, opatrovatelku... Ale jemu je to jedno, lebo nasiel to, co hladal. Ma dost penazi pre seba a aj dost casu. Takze Chess, aky si typ povahou? Skor ten prvy, alebo ten druhy? Tu vobec nejde o to, ze by niektory z tych typov bol dobry a niektory zly. Tu ide vyslovene o typ povahy a o to, co clovek vzhladom na svoju povahu potrebuje a co ho urobi stastnym. Niekoho urobi stastnym pocit, ze v spolocenkom rebricku nieco znamena a ze ma moznost postupu v kariere, hoci aj ma maly zarobok a iny nato, aby bol stastny, potrebuje pracu s co najvyssim zarobkom a kvoli takej praci je ochotny vzdat sa aj vyssieho postavenia v spolocenskom rebricku a moznosti postupu v kariere pre buducnost. Kazdy by sa mal vediet ohodnotit, aky je typ a podla toho si vybrat to, co prave jeho urobi stastnym. Ja vo vseobecnosti zastavam nazor, ze ktoremu sikovnemu a mlademu Slovakovi neda Slovensko sancu pracovat, da mu ju ina krajina. Anglicko, Rakusko, Irsko, Nemecko, Taliansko... Tam je prace dost a s otvorenou narucou zoberu aj tych, ktorych jazykove znalosti su slabsie. Pomaly uz na SLovensku nikto nezostane... Lepsie je odist do zahranicia, ako cakat, ze sa na Slovensku stane zazrak.

kotuc

Zdravim,mam problem som po operacii stavca,je to uz 5 mesiacov, auz mam z toho aj v hlave zmatok,strasne dlho to trva ale hlavne co trapi je,nakolko som vodicom z povolania ,ci este budem moct po takomto zakroku dalej pokracovat v mojej praci.Mam operovany driekovy stavec L2,fixovany srobmi,za odpoved Vam vopred Dakujem

rondik

No to su rady.. on si pyta radu ako byt silnejsi nie ze si ma od kamosov zhanat 4 hod brigady...
Chess napis ake mas vzdelanie a kolko mas rokov..
Ja napr tiez som laborantka s 2 odbormy a je mi to prd platne..robim vo vyrobe kde sa nadriem ako p... taham 12 a vyplata ziadna..ale hlavne je zacat...ak nemas skusenostu s robotou a s ludmi a si tichsi bojazlivy tak ta maju za takeho.. Vela robi aj povaha cloveka.. ja som podobna.. a staci ked mi niekto krivdi hned mi je to luto a ide mi do placu.. mozno casom sa clovek zoceli ,skusenostiami a pod..

5.5 elsa

chess aké máš vzdelanie?,ale možno aj cez nejakého kamaráta sa ho opýtať či majú voľné miesto aspoň na 4 hod denne zatiaľ :)

Razmozno

Nikdy Nikdy NIKDY hrdosť ego titanová košeľa otrok predstáv a ideálov TAK PRÍZEMNÉ A OBMEDZUJÚCE HAHAHA IQ?