38r chlap a nema ani auto ani byt!

Príspevok v téme: 38r chlap a nema ani auto ani byt!
Nika78989

Ahojte, ma to vyznam vobec s takym chlapom tahat?? Ved to je vizitka chlapa, ake ma auto, kde byva a pod.! ked moj frajer v 38r byva v podnajme a nema auto, to nemoze nic ine znamenat, len ze je lenivy (je zdravy, nema fyz. postihnutie) a teda neschopny financneho postarania sa o seba.. podla mna to do buducna znamena, ze celu fin. stranku rodiny budem musiet tahat ja, lebo on si nevie zarobit ani na zivotu nevyhnutne veci... niesom zlatokopka, ale nejaku uroven potrebujem. ake mate nazory vy?

dajlena

nie,nemá to význam s ním "ťahať".Vykašli sa naňho.Ja som si tiež zobrala muža pred 20 rokmi a nemal auto,byt - nič.Je zdravý,robiť môže ale o rodinu sa nevie nepostarať.Ja zarábam omnoho viac ako on,ťahám celú domácnosť,platím deckám VŠ a strednú a pod.Jednoducho on sa na mne priživoval a tak mu to vyhovovalo.Robím od rána do večera len aby sme mali na všetko čo potrebujeme a on zarába 390e.a je spokojný..ved žena zarobí...
A tak som ho jedného dňa zbalila a vyhodila z domu...Načo taký chlap,čo nič nemá a ani nič nezarobí???

Slobodna

Tiež súhlasím s tým, čo napísala MultiLevel a na živote v prenájme nevidím nič zlé. To sú žiaľ slovenské skostnatelé predpotopné názory - každý druhý človek na SVK je v podstate milionár, ale... chudobný zadĺžený milionár. Na čo sú nám domy a autá, ktoré budeme splácať desiatky rokov a nemôcť sa slobodne, voľne nadýchnuť? Nemať si za čo užívať život? Áno, v prenájme síce strácam svoje peniaze na niekoho iného, ale hypotékou predsa takisto živím niekoho iného, len v tomto prípade to nie je človek ale inštitúcia. Nie som zástancom kupovania vecí, na ktoré človek nemá (to znamená hypotéky, leasing). Existuje jeden krásny výrok, ktorý veľmi dobre vystihuje dnešnú dobu:
"Kedysi boli ľudia milovaní a veci používané. Dnes sú veci milované a ľudia používaní a to je najväčšie nešťastie tejto doby."
To, čo vlastním, nijako nezvyšuje hodnotu človeka ani ju neznižuje - pokiaľ samozrejme človek vyvíja úsilie (práca, vzdelávanie).
Mne je jedno, kde budem šťastná s milovaným človekom, či to bude podnájom alebo vlastný byt. Dôležitý je len mať súkromný priestor pre dvoch.

gamm

ono to je tak. su ludia ktori zalozia temu lebo si chcu precitat rozne nazory a su na ne zvedavi. na zaklade nich sa potom snazia porozumiet problemu.
a potom su ludia ktori zalozia temu, polozia sice otazku, ale v podstate si nezelaju nic ine len aby im druhi potvrdili ich nazor, aby im napisali to co chcu vidiet.

MultiLevel

Nika, necitala som ostatne komenty, ponuknem len svoj pohlad.
Mam pocit, ze mat "vlastne" auto a "vlastne" byvanie v dnesnej dobe je len o uveroch, hypoteke, zadlzeni sa atd atd....Malokto z mojich kamaratov ma skutocne nieco vlastne (ak maju, tak vdaka tomu, ze to zdedili),, zvycajne su zadlzeni na xx rokov dopredu, a sice neziju vyslovene z ruky do ust, no vyjst niekedy do vyplaty im robi dost problem. Ked niekomu poviem, ze som si este pocas zivota na SR setrila peniaze, tak sa mi strasne vela ludi cudovalo, ako to dokazem a najma z coho si to setrim. Nie kazdy je schopny z vyplaty usetrit a pritom si neodtrhat od ust, no na nakladnejsie veci tym ludom neostavaju prachy.....
A potom su ludia, ktori su skutocne lenivi, neschopni sa rozhybat a mat snahu vlastnit nieco. Radsej byvaju doma, vyuzivaju mamkin full servis, minaju hlava nehlava na kraviny, ale ze nemaju vo svojom veku nic vlastne, im je suma fuk. Pises, ze toto je pripad aj tvojho priatela, co je teda smutne. No na druhej strane, trend mat vlastne auto a dom/byt aj za cenu zadlzenia sa, je velmi oblubene najma v nasej krajine. Su krajiny, kde ludia ziju cely zivot v podnajme a tam aj umieraju....
Kasli ty na to, co ti diktuje okolie, ze " ako to ma byt" a "ako je to spravne". Ak ti nevyhovuje jeho postoj, povedz mu to a skuste to riesit. Ak nemas chut chodit s takym chlapom, radsej to cim skor ukonci

liberta25

ano, v tu energiu (nie osud ;)) verim, co davas von, to aj pritiahnes. takze kvalitni ludia sa pritiahnu. co sa tyka vyzoru, naozaj je to relativne. byvala som velmi zamerana na vyzor muza a nakoniec ma najviac pritahuje clovek, ktory nikdy nebol vyzorovo moj typ. ale ma presne kvality, ktore som hladala, niekedy mam az pocit, akoby bol moj anjelik na zemi. je krasne mat takych ludi okolo seba.

antiliberty

no nemozem vediet ci som si zmylil , pokial sa vskutku nezmylim.. :) inak by to bolo len hypoteticke zmylenie..

nevies ci je macka mrtva alebo ziva, pokial krabicu neotvoris.. potriast nestaci, to absolutne nevylucuje ani jedno ani druhe..

len taktyto pristup je obcas prilis drsny, ale v realnom zivote, nie vo virtualnom :D aj ked, obcas aj tam.

hovori sa ze macky mavaju inteligentnejsi ludia ako psi, lebo psickari chodia na prechadzku, tj. nie su introverti, ale tato teoria ma dieru, velku, v sebe, kazodpadne kazde zviera je fantasticke :)

antiliberty

a inak aj som tiez narocny na ludi, lebo ak poviem "hladam spolahliveho cloveka" tak toto je dnes narocnost sama o sebe.. (pracovneho), a o pravde.. asi neexistuej clovek, co by sa ma nesnazil okradnut.. niekto menej, niekto viac, niekto extremne. ale kaslem ja na to..

inak som mal na zienku svojho zivota len 3 poziadavky
1. vernost
2. nefajciarka
3. a to staci, resp "sama sebou"

mozno neuveritelne, ale toto bolo fakt narocne :D

jeden znamy, co ma(l) svaly, tituly (neviem ake a kolko) a majetky mi raz povedal, ked som sa mu stazoval, ze neviem pribrat na svaloch, hlasom "kaslat na svaly, skoly, majetky, zdravie je to jedine, co ma zaujima" - ked uz takmer 1 rok riesi neriesitelny zdravotny problem.

takze je to zaujimave, ale inak aj ked obhajujem nazor, ze ten co si vyberie upratovacku, ma take iste moralne pravo citat sa hrdy, ako ten co vyberie striktne z "TOP1%" skupiny ludi. ludia co maju vysoke naroky maju moj obdiv. pretoze len oni posuvaju hranice dopredu pre vsetkych..

a inak specialny obdiv ide zenam co maju narocny vyber - aspon to vyselektuje amaterske pretavarky "chlapov" lenivcov... lebo neuveritelne mi kazia zivot, resp, snazili sa..

ked ja nemam cas na marketing (vybrat si najnovsiu modu, gelovat si vlasy) aby som sa prezentoval aj pri nakupe 3 peciv (ano su nezdrave).. ale oni cas stylovo chodit do potravin maju. pytam sa, ako moze mat uspesny clovek co ma kopec zodpovednosti mysliet na to na ktoru stranu si upletiem vlasy? :D ano je to realtivne. ale nam m rad ked OBAL PREDAVA. potom sa ako chlap nemozem zrovnavat s chlapmi co maju krajsi obal - kedze som seda mys, zasadne sa pohladom vyhybam, to bola moja taktika. nevybocil som z temy?

ale to je uz skor problem zien, ked maju nizke naroky a idu po oable namiesto kvalite.. kedze kopec chlapov je kvalitnych bez tych "obalov" naokolo seba.. dobry produkt sa preda sam. dobry chlap (dobra zena) sa najdu sami :D

aj ked nechem nikoho sudit, lebo aj tak nicn eviem a nevidim im do zivota dlhodobo..

liberta25

vsimla som si ;). co sa tyka mna a kto skusa provokaciu na mna, zvyknem povedat len jedno: tu si si sakra zmylil zenu ;)