Kolegovia ma strapnili

Príspevok v téme: Kolegovia ma strapnili
ja Klara

Kolegovia si zo mna vystrelili v praci. Prisiel mi mail od jedneho kolegu ze by ma rad pozval na rande. Ja som mu odpisala ze fajn, rada s nim pojdem. Potom som sa vsdak dozvedela ze to pisali ini kolegovia z jeho PC, ktori si tak z neho chceli vystrelit. Vsetci sa na tom naramne zabavali, ja som sa vsak citila strasne trapne a ponizene... Chcela som v tej chvili odtial utiect. Poradte mi ako sa mam teraz pred nim chovat, strasne sa pred nimi hambim...

Biela Kobra

Ahoj. Ja som v tvojom veku (čerstvo po škole) pracovala v čisto mužskom kolektíve - pôvodne som mala síce kolegyňu, staršiu pani, ale krátko po mojom príchode šla dlhodobo na PN. Ja a 25 chlapov, od robotníkov cez manažérov po šéfa. Tiež všeličo na mňa vymýšľali, zábava predsa musí byť. Na prvýkrát som sa aj urazila, ale nedala som to na sebe znať, zasmiala som sa na tom. Keď videli, že sa viem zasmiať a netrhám partu, a keď si príliš dovoľujú (každý chlap si dovoľuje), viem ich poslať tam, kam patria, a všetko klapalo. A šéf si pochvaľoval, ako sa im od môjho príchodu zlepšil slovník :) Nemôžeš proste byť netýkavka,všetko na seba vzťahovať, urážať sa a trápiť. Potom pôsobíš ako ľahká obeť a to si priam pýta, aby ti zasa dačo vyviedli. Zasmej sa s nimi, zatoč s nimi, ukáž, že máš vlastnú vôľu a vieš sa o seba postarať. Musíš sa proste trochu oklepať a pôjde to. A možno časom pozveš toho fešáka sama, aspoň na pivo, čo je na tom?

ja Klara

ahoj, musim ti dat za pravdu..tiez som pracovala v zenskom kolektive, takze mozem porovnavat. same klebety, ohovarania,... preto som sa tesila na tento kolektiv zlozeny prevazne z muzov. Mam rada ich humor,srandicky, ale len do tej miery, kym nezranuje a nezosmiesnuje druhych.. Viem ze chalani su uz raz taki, robia si zo seba zarty, zasmejem sa ked si kolegovia robia srandu zo seba navzajom, dokonca mam pocit ze sa tak vytahuju pred nami babami. Len mi to prislo strasne luto ze teraz som to schytala aj ja a to uplne nevinne, kedze som tam cca 2 tyzdne a som aj dost nesmela. Ale asi to im prislo vhod. Ja len dufam ze to rycho prehrmi a coskoro sa na to zabudne...Ale ako sa poznam, budem sa v tom rypat este pekne dlho

kafe

Klara, si asi nie len hanblivá, ale aj dosť mladá. O 10 rokov na to budeš s úsmevom spomínať tiež. A pracovať v kolektíve, v ktorom je AJ sranda je fajn. Neber všetko zas tak strašne vážne. Hlavu hore, usmej sa a pohni sa ďalej. Nepiplaj sa v tom.
Ak budú mať kolegovia na to narážky, s kamennou tvárou povedz: - HA-HA-HA, viem, že ste sa pobavili, ale ja sa cítim tak trápne ako už dávno nie. Ak vám to robí radosť, rýpnite si, ale mňa to bolí. -
Podľa mňa sú to úplné neškodné doťahovačky, nič ponižujúce ani nemiestne. Len sa ešte nepoznáte, nie ste na rovnakej vlnovej dĺžke + tvoja hanblivosť spôsobila, že to bereš dosť zle. Buď k nim úprimná a povedz im ako sa cítiš, to je asi jediné, čo môžeš urobiť.

milucka

Ahoj klarika. Mrzi ma co sa ti stalo. Tak je to ista dan za to, ze robis v takmer cisto muzskom kolektive. Nuz stalo sa. Ale ver, ze zivot pojde dalej. Zas chlapci nieco vymyslia a pri novej zabave srande sa pozabudne na tuto prihodu s tebou. Spravaj sa kvazi normalne, rob si svoju pracu co najlepsie a ono sa na toto pozabudne. Neries to a netrap sa. Odpovedala si normalne slusne. Ty sa nemas za co hanbit. Poviem ti uprimne, tiez som pracovala vo vyrazne muzskom kolektive a ver, je to tisicnasobne lepsie robit s muzmi nez so zenami. Zeny su neraz tak zakerne zle falosne a krute. Zazila som uz sikanu mobbing zo strany zien - sefok. Citili zrejme konkurenciu. A teraz studujem na VS a tam vychadzam s chlapcami tak dobre. Dievcence su v skupinkach poparene, prijimaju k sebe bud podla krasy looku financii atd. Muzi taketo somarinky neriesia, staci im ze som dobra mila priatelska a mam aj v hlave. Raz sa na tejto prihode este zasmejes a naozaj mi ver, ze robit s muzmi je vzdy lepsie nez medzi samymi zenami. Tie su ovela horsie krutejsie. Muzi su viac v pohode, len si musis na nich zvyknut ako aj na ich srandicky a zmysel pre humor.

ja Klara

velmi to bolo trapne..smial sa aj dotycny kolega, tak som vobec nevedela co si asi o mne mysli.. Este aj sef mal nemiestne poznamky, ked sa ho spytal ci ma novu napadnicku... Ale to je asi dan za pracu v muzskom kolektive...

kafe

pozri, ty si predsa môžeš randiť s kým chceš. Si nič strašné neurobila, ani nič naivné na tom neni. Normálna otázka, obyčajná odpoveď. Viem, že to neni príjemné, že sa na tom bavia, ale nechaj ich. To keby sa kolega pýtal na sex a ty by si povedala, fajn, to by bol asi skôr dôvod hanbiť sa. Ale pozvanie na rande?? A hanbiť sa za to? Nonsens. Určite nie si jediná, ktorej robia takéto ftípky, popýtaj sa kolegýň a uvidíš, že nie si jediná z ktorej si vystrelili.