Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mám sa mu ozvať?

Príspevok v téme: Mám sa mu ozvať?
lilianaa

ahojte, cca pred polrokom som sa pohádala s fakt dobrým kamaratom (kvôli mne, správala som sa hlúpo) , najskor mi to nevadilo ale až teraz som si uvedomila ako veľmi mi chýba ..niekedy som mala pocit že chce byť niečo viac než len kamarat no ja som ho stále vnímala ako brata.. teraz ma to všetko dobehlo dokonca sa mi o nom sníva že sa spolu znova bavíme a všetko je tak ako má byť a ja neviem či to mám nechat tak alebo sa mu mám ozvať a ospravedlniť sa...ako by ste sa zachovali vy?? dakujem ..

brainstorm.

Určite naber odvahu a povedz mu čo k nemu cítiš alebo jednoducho buď k nemu úprimná, ale rozhodne to sprav, už nemáš čo stratiť, podľa mňa mu môžeš kludne napísať (je to predsa len o trochu ľahšie a myšlienky si môžeš pekne zadeliť)... Nestrácaj čas, ja som takto stratila 4 roky hold.. :D
Držím palce a prajem veela odvahy! :)

Rockstar

Jedna rada - nepis. Radsej mu zavolaj.

Totiz presiel som si niecim podobnym, tak ti to poviem z pohladu chlapa. Mal som velmi dobru kamaratku, niekdajsia kolegyna, ale stretavali sme sa pravidelne aj ked odisla z kanclu. V podstate sme boli v kontakte takmer neustale - pisali sme si, volali, sms, stretavali sa, chodili na obedy, vyrazili si do mesta... Ale boli sme len kamarati. Ona frajera mala a ja som nemal zaujem sa do toho mixovat. Po dvoch rokoch sa s nim rozisla, stretavanie zacalo byt castejsie a debaty s nou zacali byt o veciach, o ktorych som si nikdy nemyslel ze sa s nou budem rozpravat (svadba, deti, buduce plany a pod.). Co cert nechcel, zamiloval som sa a nechcel som jej to povedat - bal som sa, ze by to pokazilo nase kamaratstvo, tak som to v sebe dusil nadalej a neriesil. Raz sa so mnou ale nepekne zahrala, zatlacila ma do rohu a to co som k nej citil a ako som ju vnimal som jej povedal tak uprimne ako som len vedel. Chyba... To co mi nasledne povedala ma uplne odrovnalo. V prvom rade preto, ze nemala ani stipku citu aby sa stretla a povedala mi to osobne, tak som to dostal mailom. V druhom rade preto, ze jej absolutne nezalezalo na tom ake to medzi nami bolo kedysi, jednoducho uz nemala zaujem sa so mnou stretnut. Po tretie to co napisala nejako nemalo vnutornu logiku a kazde dve vety si navzajom odporovali. Pred odpisanim som sa snazil pochopit preco mi to pise, vzit sa do jej situacie, nereagovat zbrklo a nepovedat nieco co by ma mohlo mrziet. Akceptoval som aj svoje chyby aby sa nemusela citit zle. Nepomohlo. Islo to od zleho k horsiemu, jej reakcia bola este horsia, tak som prestal. Nakoniec ma vymazala zo svojho zivota, nikdy sa neozvala a uz sme sa viac nevideli.

Napriek vsetkemu som robil co sa dalo. Nechal som jej cas aby vychladla, ospravedlnil som sa jej, ozval som sa jej sam o mesiac, dva, tri, sest, nic. Nemala zaujem v comkolvek pokracovat. Preco? Nikdy som na to nedosiel.

Jednoducho som nepochopil, co som mohol spravit take preco po dvoch rokoch skveleho kamaratstva ma uz nedokazala viac akceptovat. Dokazal by som pochopit, ze nemusi zrovna citit to co som citil ja k nej. Vsak v pohode, stacilo mi to povedat, mohli sme sa porozpravat a mohli sme fungovat dalej s tym, ze by sme to mali raz a navzdy vyjasnene. Problem je, ze uz nechcela o mne pocut vobec. A to ma na tom mrzi asi najviac.

Kazdy co si mysli, ze chlap by mal mat urcitu svoju hodnotu a nemal by sa podlizovat a mal by cakat ze ona zavola, je to blbost. Ak sa to opyta chlap, poradia mu "nevolaj jej, ozve sa sama". Ak sa to opyta zena, poradia jej "nevolaj mu, ozve sa sam ak mu na tebe zalezi". Ludia cely zivot na nieco cakaju a zbytocne sa zamyslaju nad tym, co by bolo ak... Je omnoho jednoduchsie naucit sa spravat dospelo, zdvihnut telefon, zavolat, a porozpravat sa ako dvaja normalni ludia. Pokial chce byt clovek stastny, mal by pre to nieco spravit. Nikto to nespravi za neho.

Ja som to spravil. Vzdy som ju mal rad ako kamaratku a mam ju rad stale. To, ze som si raz dovolil k nej citit nieco viac a nevyslo to, neznamena, ze teraz ju mam potrebu nenavidiet za to. Stale ju mam rad a velmi mi chyba. Pochopil som ale, ze nezalezi na tom, co spravim ja. Zalezi totiz od nej, ci bude chciet. Poziadala ma aby som sa zmenil a aby som ju nekontaktoval. Respektoval som to. No napriek vsetkemu co sme si povedali, mi chyba a chcel by som mat moznost zacat odznova.

Takze pokial ste to mali podobne, necakaj zbytocne. Mala by si sa mu ozvat. Ak ste boli naozaj dobri kamarati, urcite mu chybas tiez. Ale ako som uviedol na zaciatku, nepis mu sms ani maily, je to neosobne. Radsej zdvihni telefon a zavolaj mu. Bude to sice pre teba menej prijemne, ale pre obe strany v konecnom dosledku najprijatelnejsia forma komunikacie. A urcite by som sa neospravedlnil hned na prvom mieste (ak to samozrejme naozaj nebola vylucne tvoja chyba). Lepsie bude opytat sa ho ako sa mu dari, ze ti chybaju casy ked ste sa mohli porozpravat, vybehnut si von, a ci je moznost, ze by ste sa mohli stretnut a porozpravat sa. Urcite to znie lepsie ako "neskladaj mi prosim je mi to vsetko luto ja som taka tapa..." :D

Jednoducho zavola, nezne sa ho opytaj, ci je moznost, ze by ste sa mohli stretnut a porozpravat a ked budes dostatocne nezna a slusna, myslim, ze neodmietne. Vsetko ostatne je uz len o osobnom stretnuti. Tam si mozete povedat vsetko a vyriesit to. Na smsky ale radsej zabudni.

liberta25

strasna dilemu. a co sa stane v pripade negativnej odpovede? svet sa prestane tocit, odpadne ti nos alebo co? nespekuluj a normalne napis.

lilianaa

práve tej odpovede sa bojím... nejak neviem nabrať odvahu na to aby som sa ospravedlnila aj ked som to už velakrát chcela urobit

Slobodna

Tie sny sú len signálom tvojho hryzúceho svedomia. Pre pokoj vlastnej duše sa mu ozvi a ospravedlň ale rozhodne od toho nič veľké nečakaj. Jeho reakcia môže byť rôzna, od odmietnutia, cez nadšené prijatie a niečo medzi totálny nezáujem alebo to, že on na to už úplne zabudol a vôbec to nerieši. Buď pripravená na každú možnosť, neočakávaj nič, proste to len mechanicky urob.

lilanaa

aj keby ich mal 10... chcem ho spať ako kamaráta .. on bol taký pozitívny kusok v mojom živote ktorý vždy pomohol a tak..

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mám sa mu ozvať? - Fórum - ZDRAVIE.sk