Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Invalidny dochodok - orientacny vypocet

Príspevok v téme: Invalidny dochodok - orientacny vypocet
Mia7

Ahojte,
toto je trosku narocnejsie, budem vopred rada za akukolvek radu :)

Kolko si mam doplatit dodatocne dochodkove poistenie a aky mi vyjde invalidny dochodok?

Invalidita mi bola priznana k 5.5.2012 so 45% mierou poklesu prace. Nesplnam podmienku dochodkoveho poistenia 2 roky, aby som mohla dostat invalidny dochodok. Ked m priznali invaliditu mala som 24 rokov.

V tom case som nevdela, ze sa da doplatit dodatocne dochodkove poistenie. Preto som pracovala dalej, a po 2 odpracovanych rokoch som si poziadali o invalidny dochdok druhy krat v roku 2014. Ziadost mi bola opat zamietnuta. Odvolala som sa. A sud rozhodol, ze Socialna poistovna opat prehodnoti, ci mam odpracovane 2 roky pred vznikom invalidity, t.j. pred 5.5.2012.

Aby som invalidny dochodok dostala, potrebujem si doplatit dochodkove poistenie do tych 2 rokov.
V obdobi pred vznikom invalidity mam 588 dni dochodkoveho poistenia, ktore sa mi rataju pre ucely invalidneho dochodku:
- 122 dni ako studentka strednej skoly, 1.9.2003 (od dovrsenia povinnej skolskej dochadzky) do 1.1.2004
- 101 dni ako zamestnana po 31.12.2003
- 60 dni ako zamestnana v Ceskej Republike, od 2.11.2010-31.12.2010
- 305 dni ako zamestnana v Ceskej Republike, od 1.1.2011-1.11.2011

Aby som splnila podmienku pre ziskanie invalidneho dochodku, musim mat 2 roky dochodkoveho poistenia pred vznikom invalidity.

Preto si chcem dodatocne zaplatit dochodkove poistenie za obdobie kedy som bola studentkou vysokej skoly (VS).
Chcem si zaplatit 155 dni v tychto terminoch- aspon mi to tak odporucili na pobocke Socialnej...:
-137 dni = 1.1.2010 -17.5. 2010 (17.5.2010 som ukoncila VS)
- 18 dni = 14.12.2009- 31.12.2009

Radsej som si dala rezervu, pretoze by mi stacilo aj 142 dni do obdobia 2 rokov.
Cize potom by som mala dochodkove poistenie celkovo 743 dni = 2 roky a 13 dni.

A teraz mam otazku k splatke poistneho. Su tam hranice nasledovne:
1. rok 2009
- minimalny vymeriavaci zaklad / mesiac: 334,26 eur
splatka poistneho z minimalneho vymeriavacieho zakladu/mesiac: 80,24 eur

- maximalny vymeriavaci zaklad /mesiac: 2890 eur
splatka poistneho z maximalneho vymerivaceho zakladu/mesiac: 694,10 eur

2. rok 2010
- minimalny vymeriavaci zaklad / mesiac: 361,51 eur
splatka poistneho z minimalneho vymeriavacieho zakladu/mesiac: 86,76 eur
- maximalny vymeriavaci zaklad/ mesiac: 2890 eur
splatka poistneho z maximalneho vymerivaceho zakladu /mesiac: 694,10 eur

A teraz neviem, aku vysku poistneho mam zvolit na mesiac?
A kolko mi potom vyjde invalidny dochodok?
Vyplati sa mi invalidny dochodok od dnu vzniku invalidity 5.5.2012?
Ako sa mi rata rok odrobeny v CR? Ako si vyratam priemerny osobny mzdovy bod a pod. ?

Dakujem velmi pekne

2lucus2

Dobry den,

Chcela by som sa opýtať ohľadne invalidného dôchodku, posudková lekárka mi určila 50% mieru poklesu schopnosti pracovať, len problém je v tom, že nemám odpracované dva roky, na strednej škole som študovala v r 2002 az 2006,a na Vysokej škole 2006 az 2012, pracovala som na prac. zmluvu od 1.9. 2012 do 8.10. 2012, potom od 18.10. 2012 do 18.12.2012, potom na dohodu o vykonaní práce od 6.2.2013 do 31.5.2013 a na prac zmluvu od 1.6. 2013 do 17.4.2014, myslím si, že mi asi dochodok zamietnu, že ako postupovať, či obdobie školy sa zaratáva do dôchodkového poistenia? Resp. ak mi zamietnu ID ako potom postupovať, aké obdobie by som doplácala? a Ci sa počíta aj práca na dohodu? Dakujem za odpoved vopred

Mia11**

Mala som vyssiu ako priemern mzdu.

Takze mi to vedia vyplatit spatne od 2012?

Hej,uz nespekulujem, idem to vyplatit asap.

abcdefghij

ak zaplatis aj najvyssiu o moc viac to nebude, pretoze si doplatis len tych 155 dni a ked sa to spriemeruje velky rozdiel to neurobi...
mimochodom tych 92 som ratala z najnizsieho vym. zakladu (cize akoby z minimalnej mzdy) kedze si neuviedla kolko si mala spolu prijem...
a nespekuluj nad tym moc a doplat to, inak ti za chvilu skonci narok na ID...premlcacia doba je 3 roky odo dna priznania...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.