Crohnova choroba, alebo niečo iné?

Príspevok v téme: Crohnova choroba, alebo niečo iné?
|AnonyM|

Obávam sa, že mam crohnovu chorobu. Už rok mám traviace problemy /reflux/, stále ma bolí pod hrudnou kos)ťou (mierna neustavajuca bolesť) ... pri odberoch krvi som mal všetko OK /mierne zvýšene bielkoviny/ , no niekedy sa citim horšie ako napriklad teraz. Prelievanie v črevách, nafukovanie, riedšia stolica, bolesť v lavej dolnej časti brucha /ale myslim si že to je od nafuknutia/. Stolicu mam skoro stale mäkkšiu ale nie vyslovene že hnačka /až dnes som mal akokeby hnačku/, stolicu mam vždy raz denne. Uživam probiotika, jem veľa jablk a poslednu dobu /asi 3 dni/ som jedol kyslu kapustu.
Naozaj sa obavam, že to može byť crohnova choroba.
Ďakujem

redka

nejak moc vela chleba, muky v tom jedalnicku... a jablko po obede by som si nedala... jablko si daj samostatne nie po tom co si jedol nieco ine.... lebo ked sa ti stretne jablko s nejakym jedlom v bruchu tak ti to tam zacne kvasit.... a potom je problem na svete... ovocie vseobecne jest samostane nie s niecim... jablko jedine tak s mrkvou mozes miesat pokial ide o zeleninu...

|AnonyM|

A ešte neviem či to mohlo zapríčiniť terajšie problémy, ale v stredu som bol na trhoch a tam som si dal pečene mäso.. a ešte v ten deň ma začalo nejak nafukovať. A na druhy deň už sa objavila hnačka + to prelievanie v črevách. Ale zase objaví sa mi to aj niekedy inokedy.

|AnonyM|

Takže zadal som sem aj svoj e-mail. Mám 17 rokov a stravujem sa ani nie nezdravo, ale zase ani zdravo :-). Môj bežný školský deň vyzerá asi takto:
Ráno: Raňajky su asi take že rano si dam asi 2 kúsky chleba z niečím + čaj. Odchádzam o 6:20 a prichádzam väčšinou o 15:30 niekedy až o 17:00. Za ten čas keď som v škole mam klasickú desiatu nejaký chlieb alebo rožok s niečím väčšinou to čo mam na raňajky.
Obed: Pridem zo školy a naobedujem sa resp. niekedy už navečeriam. Nevyberam, čo je navarene to zjem. Ale málokedy máme vyprážané jedlá. Po obede hneď jedno jablko.
Večera: Keď nemam večeru ako obed tak mám väčšinou niečo ľahké napr. nejaký jogurt, zelenina..
na raňajky a na obed uživam ešte probiotiká a počet tych jablk je niekedy väčší, ale minimalne to jedno jablko na deň sa vždy nájde. Bývam na dedine takže praca v zahrade je samozrejmosť.

RNG

Travenie je vec dostatku kyselin roznych enzymov a samozrejme mikrovlaknin a probiotik v crevach. Zialbohu dnes obieha hromada roznych virusovych, co sa prejavia ako niekolkodenne "crevne chripky" co znicia vyrobu kyselin a casto aj enzymov, tj hromada ludi ma traviace problemy, ktore ked neadresujes doplnkami vedu k stovkam roznych zdravotnych problemov.

Kýčera

Koľko máš rokov? Treba to uvádzať,aby sme vedeli prístupnou formou reagovať. Napíš ako sa stravuješ,zajtra sa Ti ozvem.

|AnonyM|

Tak jablka jem minimálne 1 na deň niekedy to sú aj 3 .. zatiaľ ďakujem v utorok idem na kontrolu tak skúsim ničo :) ... inak budem musieť ešte presvedčiť moju mamu keďže ešte nie som plnoletý :)

emalea

súhlasím s Kýčera, zvýšený kalprotektín je aj v prípade potravin. alergie, pri zvýšených hodnotách aspoň nudeš môcť pátrať ďalej, tieto hodnoty už lekár len tak prehliadnuť nemôže...potom daj vedieť ako to dopadlo...

emalea

ja osobne by som ešte raz zašla na gastro, aby Ti urobili test na fekálny kalprotektín, ak sa bude dr. krútiť, že nie /ako aj ten môj/ trvaj na tom, aj za cenu toho, že si test zaplatíš. Kalprotektín je jednoznančým ukazovateľom zápalu v črevách, niekde na nete nájdeš konkrétne hodnoty aj teóriu k tomu: do 50jedn. je to normál, od 50-100 atď...aspoň budeš mať istotu...

Kýčera

Reflux s tým nemá absolútne nič spoločné a Crohna tiež nemáš.Je to reakcia na kyslú kapustu,vyhýbaj sa jej,aj všetkým jedlá,kt. Ťa veľmi nafukujú, príp. si var feniklový čaj/Espumisan/. Predpokladám,že jablká ješ so šupkou,kt. je síce veľmi zdravá/nestráviteľná vláknina-čistí črevá/,ale spôsobuje nafukovanie a ješ ich VEĽA! Chybu vidím v tom,že sa nestravuješ správne, zle kombinuješ jedlá, prudko si zvýšil príjem vlákniny. Ak sa v tom mýlim,potom máš intoleranciu alebo potravinovú alergiu.

|AnonyM|

Chodim na gastro už niečo cez rok. Bol som už aj na gastroskopii tam mi zistili ten reflux+helikobaktera ... po dobrati antibiotik mi začali tieto problemy nafukovanie atď.