BPD - F60.31 - emočne nestabilná porucha osobnosti

Príspevok v téme: BPD - F60.31 - emočne nestabilná porucha osobnosti
trevorhugo

Prosím vás je tu niekto, kto má BPD (emočne nestabilná porucha osobnosti hraničný typ)? asi rok chodím ku psychológovi a približne pol roka k psychiatrovi pričom mi povedal, že keďže ešte nemám 18 (chýba mi ešte cca 6 mesiacov do 18tky) tak som zatiaľ akcentovaná osobnosť s najsilnejšou emóciou - hnevom. Ale do papierov mi napísal aj to že mám tú poruchu osobnosti. Plus ešte mám ADHD, K tomu mám ešte dyssomniu alebo neorganickú insomniu, čo znamená, že som zvykla spávať 3-4 maximálne 5 hodín v noci. Ale necítila som sa unavená. Prvýkrát u psychiatra som dostala serlift polku tabletky ráno a mirzaten polku na večer. Po mirzatene som ráno nebola schopná vstať do školy. Tak mi to potom zmenil na stilnox. Stilnox bol fajn. Ale teraz posledne mi stilnox vysadil (no vlastne povedal, že ho mám brať len keď bude moc zle) a dal mi chlorprothixen. Neviem načo mi stilnox vysadil (aj keď je návykový, ja som ho brala od decembra do teraz a pohoda) a dal mi tento ďalší, keď po tomto večer sa mi vôbec nechce spať a v noci sa stále budím. Ide mi to na nervy, pretože ma po ňom celé dni neskutočne bolí hlava. Zase sa mi vrátili migrény z detstva a je zle. Chcela by som sa vás opýtať, ak niekto z vás má bpd, ako to zvládate? a chcela som vás poprosiť, či by sa nenašiel niekto s kým by som si mohla o tom písať otvorene. najlepšie niekto kto to sám tiež má. neberiem toto ako zoznamku, ale niekedy sa o tom potrebujem rozprávať alebo potrebujem radu, ale nemôžem sa o tom baviť s niký, preto prosím vás.

NO2

Hlavné pravidlo dnešnej doby by malo byť to, že je lepšie behať holý po dvore ako sedieť celý deň na facebooku alebo pri nejakej hre so sladkou vodou v ruke a s morbídnou obezitou.
Sorry, napadlo ma len toľko postrehov k tejto téme. Verím, že vám to pomôže v tom, aby ste si ustrážili svoju emocionálnu nestabilitu.

NO2

A ešte mi poradil, že nemám piť na lieky, čo robím pravidelne. Že vraj potom lieky nemajú nejaký účinok alebo tak nejak.
O mesiac som sa dozvedel, že môj psychológ takisto pije, behá holý po dvore a naháňa ženu, lebo ju chce zbiť, či tak nejak.
Že vraj ho videli susedia.
Ale ja to vidím pozitívne, susedia väčšinou závidia. Možno sa len chcel prebehnúť holý po dvore, lebo si chcel zlepšiť metabolizmus.
Už keď sa človek nemôže prebehnúť ani holý po dvore, tak to už je fakt všetko na prd:-)
Možno pri tom behaní len stratil balans a susedka hneď povedala, že bol na mol opitý.

NO2

Ja som tiež emočne nest., ja tiež chodím ku psychológovi. Neviem, raz ho milujem, raz ho nenádím. Už som mu to povedal aj do očí, lebo som to nevydržal. Dr. mi povedal to isté, vraj trpí takou istou chorobou. Vraj nemá v láske pacientov, ktorí na neho idú cez city. Neviem, čo tým myslel. Povedal mi, keď bol naštvaný, že k nemu chodí celé mesto. Že sme proste všetci šibnutí, ale že už je tak prepracovaný, že ho to vôbec neteší:-)
A že prednostné si mám strčiť za klobúk, že peňazí má dosť.
Ja k nemu už nebudem radšej ani chodiť, lebo sa emočne zrútim.
Čo som mal predtým psychiatričku, tak tá mi povedala na moje suicidálne myšlienky, že každý deň zomrie veľa ľudí a nič sa nedeje.
Raz bol u nej jeden pacient, asi hodinu, keď vyšiel, tak si zapínal mäsiareň.
Ja sa z tých psychológov asi zrútim:-)

trevorhugo

Ked on je pohodak. Len ja niesom. Mam zmatok vo vsetkom. Predtym sa pytal ci som si nieco robila teraz mi uz asi veri a ja hovorim ze nie. Ja by som mu chcela povedat pravdu, ale akokolvek sa na to pripravujem nakoniec to nikdy nezvladnem. Nedokazem mu povedat uplnu pravdu o vsetkom a ked sa usmejem a poviem ze sa mam dobre alebo ze to ujde, tak on sa potom nepyta. Veru pravda je ze ked sa usmievas vsetci si myslia ze si stastny. Serlift beriem tak ako mam.

jajaa

neviem nakoľko akútne sú tvoje problémy, ale na tvojom mieste dodržiavam liečbu podľa pokynov psychiatra a tiež pokračujem v sedeniach. aký máš pocit z toho psychológa? máš dojem, že ťa naozaj počúva a chce ti pomôcť? nemusíš zo začiatku hovoriť o pocitoch, ale skúsiť to môžeš, ale ak v nich máš chaos, čo predpokladám, že hej, tak skús aspoň fakty vymenovať nejaké. že ako v škole, doma a pod.

trevorhugo

No ku psychológovi chodim kazdy tyzden, ale nepomaha mi to, pretoze ja o tom, co citim nedokazem rozpravat... Ja co som postrehla tak po liekoch na spanie spim presne tak isto ako predtym ked som ich este nebrala.

Chesterka

Ahoj, aj mne dala psychiatrička chlorprothixen asi pred 2-3 týždňami, ale dobrovoľne som to vysadila, lebo z toho nemôžem dobre spať, budím sa na nočné mory, takže tiež mi konkrétne chlorprothixen vôbec nepomáha, len to celé zhoršuje.