Muži, ruku na srdce, podľa čoho určujete hodnotu ženy?

Príspevok v téme: Muži, ruku na srdce, podľa čoho určujete hodnotu ženy?
Ravenna96

Ahojte. Mám 18 a mám na dnešných mužov pár otázok a pripomienok.

Prečo dnes žena bez make-upu a podobných vecí oblečená nie podľa najnovšej módy nemá u muža žiadnu hodnotu?

Tvrdíte, že nemáte radi, keď sú ženy zmachlené a oblečené vyzývavo, pritom len za takou sa obzriete.

Predstava dokonalej ženy znie: žiadna telesná chyba, dokonalá tvárička a vlasy, telo chudé, vyšportované, ale prsia ako Pamela a zadok ako Kardashian.

Každý ma danú inú genetickú výbavu, ja som napr. chudá, čiže nemám veľké prsia, ani megazadok a za to sa mám teraz odstreliť alebo ísť na plastiku?

Krútite hlavami nad tým, ako ženy chodia na plastiku, aké sú umelé, čo so sebou všetko robia, len aby sa cítili pekné, ale nechápete, že to VY spolu s médiami, ktorých trendy hltáte, ste ich k tomuto všetkému donútili? Ak by ste VY MUŽI nepočúvali média, ani ony by ich nepočúvali a neriadili sa nimi.

Lebo neexistuje žena, kt. by nechcela byť krásna, chcená a milovaná. Médiá však nadstavili hodnotu ženy čisto na jej vizáži a vy ste to prebrali a každú ženu hodnotíte len takto. Normálne ju máte len za odpad, čo jej dáte aj patrične najavo. Je to smutné, ale je to tak.

Ano, aj ja sa maľujem, ale nie priveľmi, len aby som sa necítila úplne ako z doby kamennej. Obliekam sa nie podľa najnovšej mody, nie vyzývavo, ale vkusne podľa mňa áno. Starám sa o seba, chodím upravená, ale nie som ani zďaleka ten tip top ideál. Mám svoje chyby, nedokonalosti, mám teda hodnotu vo vašich očiach?

Mám zvláštnu tvár, už veľa ľudí mi to povedalo, že takú netuctovú, niektorým príde škaredá, niektorým zase tak inak pekná. Neznášam to, najradšej by som vyzerala normálne, len aby som splynula s davom, lebo takto pútam len pozornosť, o kt. nemám záujem, som totiž hrozný introvert. A ďalšia nedokonalosť, však? Ano, lebo len extrovertky a také čo sa vedia predať a hádžu so sebou ako s vrecom sú dnes v kurze - ale toto platí aj pre mužov. Moje hodnoty nie sú selfie, lajky, instagram, fotky, najnovšia móda, celebrity, telka, drahé jedlo, majetky ani tip top vzhľad.

Hľadám si muža asi z inej doby, kt. sa netvári ako model a alfasamec, bude ku mne a aj k ostatným ženám galantný, milý, charizmatický, nezameraný na materiálno, ale na duchovno. Predstavte si, našla som. Zamilovala som sa. Ale len z diaľky obdivujem - je to totiž ženatý učiteľ. Páčia sa mi len starší muži a nečudujte sa prečo. Túžim, aby sa muži k nám chovali ako kedysi, ako k dámam a s rešpektom. Prečo si myslíte, že každá žena je zlatokopka? Ano, možno sú dnes viac rozmnožené, ale nie sme všetky také. Lenže vy aj tak máte záujem len o také, lebo tie spĺňajú alebo sa približujú k tomu tip top, čo ukazuje, že vám ide len a len o vzhľad.

Čo je toto za dobu, že vzťahy sú bud len o peniazoch alebo fyzickej atraktivite? Ano, určite nejaká aj fyzická príťažlivosť musí byť, ale nie že len to a to stačí. Cítim sa tu ako marťan, stratená v čase, nepatrím sem.

Snažím sa byť ku všetkým milá, pomáhať im, usmievam sa, nemám s nikým spory, no aj tak si to nikto necení, skôr by som povedala, že zneužíva. A čo sa týka mojich názorov, veľmi ich nedávam najavo, ale z toho, čo som dala, ma majú už teraz za divnú. Asi sa musím zmieriť s tým, že ostanem navždy sama...

obrazok22

Problem je, ze vsetky osoby muzskeho pohlavia ktore sa tu zatial vyjadrili, sa vyjadrili ci uz vedome alebo podvedome pokrytecky. Ak nejaky chlap totiz povie ze pre neho nie je prioritou atraktivita zeny, tak jednoducho klame, s najvacsou pravdepodobnostou z dovodu, ze u atraktivnych zien nema ziadne uspechy a nechcu ho, pretoze sam nie je atraktivny. Pekna bude chodit len s peknym alebo adekvatne bohatym ci popularnym, skaredy a chudobny bude chodit so skaredou a chudobnou. Takto to proste je, zvysne teorie su len balast. Konkretne k teme - peknym ci uspesnym muzom jednoznacne bude primarne zalezat na tom, ako vyzeras. Ak nie si pekna, nemas u tychto muzov prakticky ziadnu sancu za normalnych okolnosti. Sance mas ale u tych ostatnych muzov, je uz ale na tebe ci to zvladne tvoje ego.

0vecka

toto je take typicke... tu sa slecn astazuje ze je stihla a nema poriadne prsia tak ju nikto nechce... v dalsej teme bude pisat nejaka ze je baculka ma velke prsia ale chlapi chcu vychrtliny...

podla mna o toto az tak nejde cisto fakt ze ma zena 10kg nadvahu alebo je stihla a nema ziadne prsia niesu imho prekazkou v najdeni si normalneho partnera..

poznal som dve ktore tiez nemali prsia a nevyzerala bohvieako taka slaby priemer a nemali problem si niekoho nabalit a aj kopacky davali vzdy ony.

tHugeQ

ja nesuhlam s tym co pises.kazdy chce atraktivneho partnera len v prvom rade sa musi pozriet na seba a potom rozhodnut na co ma.vacsinou plati ze atraktivny muz atraktivnu zenu chce a malo atraktivny si najde na podobnej urovni atraktivity.pokial vyxeram malo atraktivna alebo ako obluda mozem ocakavat zaujem podobne atraktivneho muza o mna.ale nie je to tak jednoduche lebo aj krasa je relativna a kazdemu je une pekne.poznam pary kde jeden bol vyrazne atraktivny a partnerku som vnimala ako vyraznu spatu.dost je rozhodujuca povaha ktora vsetko a prvy dojem vyrazne casto prepise lebo kazdy seba vnima hodnoti cez svoju psychiku.preto aj maloatraktivny clvek sa moze vnimat velmi pozituvne.pokial vyzeram ako odpad nemozem ocakavat ze atraktivny clovek bude mat o mna zaujem iba ak by som mala uzasne nadtavenu psychiku.

Hrac.

Chlapom je absolutne jedno aky makeup pouziva zena, ze vecer mala na sebe daku pletovovu masku, ze si nechala odstranit znamienka a bola na vycisteni pleti, ze nema prsia C ale len B. Jasne, ze sa chlap obrzie za zenou, ktora je podla neho krajsie oblecena a paci sa mu. Co sa ma pozerat za kazdou?

Chlapi nechcu dokonale zeny, chcu zeny vyrovnane a sebajiste a nie plne komplexov...

chuducka332

Som sice zena ale vyjadrim sa k tejto teme...takze autorka mas v celku pravdu co sa tyka tejto doby ale dobu si ludia urobili sami podla toho co im dali media ...je na tebe co si vyberies ci budes zit sama podla seba a budes vycnievat z davu ..alebo s plynies do tejto doby a nechas sa unasat a vnucovat si dobu dneskajska.....a co sa tyka muzov to mas pravdu ze muzi si vyberaju podla atraktivity a krasy ..ale nie vsetci su taky poznam muzov ktory vycnievaju z davu a maju ine hodnoty u zien nez ako su krasa,botox,plastiky a podobne ..... a ver ze aj zeny su niektore take a niekedy horsie ako muzi ..ale ako sa uz opakujem je na tebe aku cestu si vyberies sama a ci si budes vsimat okolie ako na teba reaguje alebo vsetkych budes mat na haku ...a budes si zit svoj zivot sama pre seba tak ako ho ty chces nie tak ako ti ho davaju iny (media,casopisy,televizia) a zas je pravda ze 80% ludi robi vsetko to co mu ponuka okolie nie to co sami chcu a to je chyba dnesnej doby a dnesnych zaslepenych ludi......

xem

otázka na autorku : rozišiel sa s Tebou teraz niekto alebo Ťa teraz odmietol ?

myslím že to môžem napísať ... záleží od toho koľko vtákov mala v "hube" teda koľko nich ňou prešlo lebo z toho vyplíva obsah jej hlavy

osobne mám radšej tie nezmachlené .. tie čo sa na niečo iné nehrajú

sob rudolf

Optimálne je byť si vedomý svojej vlastnej hodnoty a prestať si preťažovať hlavu názormi iných ľudí na vlastnú osobu. Nikto nebude žiť tvoj život, len ty.

Nie je to ľahké, chce to čas na zmierenie sa so všetkými aspektmi svojho ja, absolútnu úprimnosť voči sebe, prestať robiť kompromisy za účelom obľúbenosti a tak. Alebo hocičo iné, čo ti len napadne :).

_meno

Ahoj Ravenna96

Ukážem ti čo robíš : dívaš sa na voľbu životov druhých ľudí.

Ešte raz, vidiš človeka ktory si vybral zabijanie, nasilie - žije v ňom. Vidiš človeka ktory si vybral ze je sportovec. Vidis cloveka ktory si vybral ze je chudobny zahradkar.

Este raz : divas sa na volby druhych ludi.

Tvoj zivot je tvoja volba .. mozem to napisat aj na niekolko stran ale toto je podstata:

Vyberaj si co chces. Zivot je sen v Bohu, nie je taky realny ako si myslime.

Ked povies \\\"Snažím sa byť ku všetkým milá, pomáhať im, usmievam sa, nemám s nikým spory, no aj tak si to nikto necení, skôr by som povedala, že zneužíva. A čo sa týka mojich názorov, veľmi ich nedávam najavo, ale z toho, čo som dala, ma majú už teraz za divnú. Asi sa musím zmieriť s tým, že ostanem navždy sama...\\\"

Je mi veľmi ľuto že \\\"chceš byť navždy sama\\\" - pretože ak by ti život niekoho nasilu nanutil ... prosto taky zivot neni zivot ti spravi VZDY VZDY VZDY VZDY VZDY VZDY dokial bude existovat takyto svet a tento Boh vzdy ta bude pocuvat.

Je mi ľuto že \\\"A čo sa týka mojich názorov, veľmi ich nedávam najavo, ale z toho, čo som dala, ma majú už teraz za divnú\\\" .... je mi ľuto že si naschal ticha, je mi ľuto že sa nazyvaš skrze druhych za divnu.

My ľudia mame tendenciu prehliadať svoj život. Ešte raz : my ľudia mame tendenicu prehliadať svoje priania.

\\\"Život je ťažky a nemam žiadnu pracu\\\" - ako chceš. \\\"Život je ľahky a pracujem koľko chcem\\\".

\\\"Hľadám si muža asi z inej doby\\\" - to je presne to co chceš .. hladať ... mnohi ludia si vyberu \\\"hladat\\\" a hladaju roky ... a niekto chce \\\"mat\\\" a ma roky.

Ak mozem zhrniem to do 2 lahkych bodov :

1. Vsimni si co si prajes.
2. Praj si to co chces

Lebo kazde kazde kazducicke prianie sa ti splni, praj si skutocne co chces (napr. ten zenaty ucitel hm dobre ze si svoje prianie uvedomujes a len z dialky sa nechavas inspirovat .. lebo keby tvoje prianie sa hned zhmotnilo, zrazu by si uvedela \\\"ja som ale toto nechcela\\\".
Skutocne? Pretocme pasku a ozaj, pred par dnami som si presne toto priala a teraz ked to prislo zrazu zistujem ze to nechcem .. co teda mozem spravit?

Prepac Ravenna96 ak som bol uprimny, ale uz ma nudia ludia co nadavaju na zivot a ked sa im vratia nadavky hraju schovavacku ze to nie ja som nadaval, ja som to tak nemyslel ..

Chci chci chci, chci veľa, chci hneď, chci pre seba, chci pre druhych praj vsetkym vsetko.

Chci byť zajtra s novym priatelom s hlbsou vnimavostou pre tento svet. A zajtra ti tato moznost bude poskytnuta.

Veľa zdravia, zabavy, radosti, úspechov, veselosti, humoru, úsmevov, rodinnej aj pracovnej pohody, vela dazda aj slnka, vela vsetkeho ti prajem Ravenna96 :)