Ako schudnúť? Už som zúfalá...

Príspevok v téme: Ako schudnúť? Už som zúfalá...
Lilly3737

Mám 176com a 71kg.Cvičím už od svojich 16 rokov,telo mám pevné-svalnaté,každý komu poviem svoju váhu zalapá po dychu pretože by to na mňa nikdy nepovedal.Nie som vychudnutá,ale nie som ani obézna-som taký stred.Dala som si ale cieľ dostať sa na váhu 57kg,preto som zvýšila návštevy fitka+beh a upravila jedálniček.Telo sa mi spevnilo ešte viac avšak váha sa nepohla ani o gram.Prosím poraďte mi čo mám ešte robiť.Aj keď som nikdy neuznávala hladovky a diéty začínam uvažovať nad tým, že sa dám na hladovku aby som dosiahla vysnívanú váhu.Viem, že svaly vážia viac ako tuk,viem, že sa mi znásobením cvičenia mohla znásobiť aj svalová hmota a preto sa váha nehýbe.Ja sa však stále cítim ako bublina, aj keď moje okolie to vraj tak nevidí.Prosím poraďte mi.Už som naozaj zúfaláa.

dixit

Kýčera, to ako si jej to BMI vypočítala, veď ho má teraz 22,9, nie 28,64 :-O žiadna mierna obezita, ale krásny zlatý stred normálu

Lilly, 57 je pri tvojej výške tak pre anorektičky. stavím sa, že teraz máš skvelú postavu, keďže cvičíš (viem, ako vyzerá športujúca 71 kg baba pri 173 cm a ty si ešte o trochu vyššia). a aj telo ti naznačuje, že je všetko ok, ak nechce pustiť kilá. na hladovku zabudni. ak ešte nie si spokojná sama so sebou, skús, čo ti radí odpovedám, alebo si čo to ešte naštuduj, ale v žiadnom prípade nehladuj. a daj si rozumný cieľ. napr. 67 kg, nie 57! alebo povedzme takých 62 by ešte mohlo byť ok, ak si útlejšia, ale pod to by som rozhodne nešla, nie je na tom nič pekné ani zdravé, mať končatiny ako pastelky a trčiace rebrá. nehovorím teraz o babách, ktoré sú od prírody také chudučké, ale o ostatných, ktoré chytajú zúfalstvo z toho, že chcú schudnúť 14 kg, aby mali "vysnívanú" hmotnosť, hoci už teraz sú úplne v norme...

iiiivvv

Ja som prešla C9 ubýtok váhy 3kila za 9 dní ale obvody mám krásne vytvarované presne kde treba a hlavne prsia ostali ako boli, som vytešená,vyčistená -je to proste očista, naozaj kvalita=cena, a kopec energie, ktorá mi chýbala

-odkaz odstránený-

odpovedam

tych 140 g bielkovin na den je nastavenych na jej aktualnu situaciu. Ak clovek schudne alebo priberie, tak hodnoty su opat ine. Preto je pre mnohych tazke dosiahnut svoj ciel. Ale, zial, ak si clovek nemeria prijem energie, nema ho ako vediet. KAzdy ma aj ine zlozenie stravy, niekto je vegetarian, niekto nemoze lepok atd. To uz je na kazdom, co si zvoli. Tamto nizsie su len odporucania na chudnutie, ktoremu sa telo vie bez problemov prisposobit. Kto chce, moze chudnut aj radikalnejsie - ale tam su zase s tym spojene rizika. Ide o kaloricky prijem.

Ak clovek prijme viac nez mu staci, bude priberat. Sampzrejme, kazda makrozivina ma svoje kalorie. Mozes sa rozhodnut, ze budes jest menej bielkovin, ale viac sacharidov. Udrzis si kaloricky prijem, hoci zlozenie bude ine. Avsak bielkovinova geneza je vyznamna v tom, ze najvyssi specificko-dynamicky vplyv mau bielkoviny. zvysuju hodnotu bazalneho metabolizmu o 30%.

To znamena, ze na metabolizaciu bielkovin sa ich z prijateho mnozstva az 30% spali na ich rozklad. Pri sacharidoch a tukoch je to percento omnoho nizsie (5-10%). Preto je pri chudnuti lepsie stavit na viac bielkovin a menej scharidov nez opacne.

mimma

Tak tvrdi to napr. aj Cinska studia od Campbella. Ved fajn, nehovorim ze bielkoviny su nepotrebne, ale myslim si, ze nie je potrebne, aby tuto dievca jedlo 140g bielkovin denne ako si jej to odporucila. A navyse sa aj strasne dlho travia a zbytocne zatazuju telo pri traveni pri 140g bielkovin na den.

odpovedam

mima, neexistuje zdrava a nezdrava potravina, klucove je mnozstvo. Na zaklade coho tvrdis, ze zivocisne bielkoviny su nezdrave? Su pre cloveka vstrebatelne min. na 80%, rastlinne ani spolovice, telo ich nedokaze spracovat. na zdrave fungovanie tela su proteiny najpodstatnejsie, pretoze regeneruju kazdu jednu ludsku bunku. Denna potreba sa pohybuje okolo 1.8 g na 1 kg telesnej hmotnosti. Svalova hmota sa udrzi pri 0.8 g na 1 kg hmotnosti. Lenze nie kazdy ma za ciel to iste. Od ciela sa odvija to, ako si stravu nastavis. Ale demonizovat jednu potravinu alebo skupinu potravin je nepodlozena hlupost. podla tejto demonizacie vacsinou spoznas, ze sa o hlupost skutocne jedna. toto robia diety alebo pseudoodborne clanky.

odpovedam

kultak, nie. tuky pomahaju pri chudnuti. len dietny a fitness priemysel vymyslel kopec mytov na predaj doplnkov stravy. z tuku sa syntetizuju hormony, treba ich dostatok. obmedzovat treba sacharidy, nie tuky. Jasne, ze sa teraz nebavime o nadmernom konzumovani akehokolvek makronutrientu, ale vzdy stlacat len sacharidy. naco drazdit zbytocne inzulin? tuk ani bielkovina inzulin nedviha.

Kultak

vela
Do 30g pri diete.A ak nemas vela tuku treba ubrat bielkoviny aby si schudla aj svaly ak sa chces silou mocou dostat na 57kg

odpovedam

bielkoviny nestahuj dole, budes stracat svalovu hmotu. ty chces stracat tuk. takze obmedz prijem sacharidov, nie tukov ci bielkovin. a cvic nadalej. a nenechaj sa nalakat na nejake doplnky stravy. nimi sa nechudne, jedine vlastnym usilim. nepotrebujes nic, ani l-karnitin, ktory je u zien oblubeny, ale neucinny... takze skus toto:

sacharidy: 170g na den
proteiny: 140g na den
tuky: 65g na den
vlaknina: 35g na den

mas to nastavene na zdrave chudnutie bez straty svalovej hmoty. Ak cvicis rano, tak skus cvicit nalacno - 5-10 min pred treningom si daj 10g BCAA a hodku po treningu nejedz. Takto budes efektivnejsie chudnut z tukov. Ale to je uz na tebe a tvojom case. gramaz makronutrientov vsak ostava ako som pisala vyssie.