Nádor na mozgu - ako ďalej?

Príspevok v téme: Nádor na mozgu - ako ďalej?
ja123

Ahojte, mamke koncom januára zistili dosť veľký nádor na mozgu, ktorý jej potláčal čelový lalok zodpovedný za osobnosť, emócie atď... Už má obe operácie za sebou, čo ma ale prekvapilo je, že po prvej operácii mala zvukové halucinácie, a po druhej už aj vidiny... Druhú operáciu mala pred vyše dvoma týždňami, a mám pocit, že tie bludy a halucinácie sa jej nezlepšujú... Nemá niekto z vás skúsenosť, ako dlho to bude trvať, či to vôbec prejde alebo čo bude ďalej? Lekári sa veľmi k tomu nevyjadrujú....

llek

Chce to cas, este je kratko po operacii.Su tam pooperacne zmeny, hojenie, sprievodny opuch, vsetko faktory, kotre k tomu prispievaju. Nikto nie je jasnovidec a nikto ti nebude teraz vediet presne povedat kedy to ustupi a do akej miery to ustupi. Ak ti niekto presne odpovie, tak si vymysla. Mozog a vobec nervove tkanivo su citlive struktury, cas ukaze.Niekedy to trva velmi dlho, nez tazkosi odozneju.

ja123

Kýčera, našťastie bol nezhubný... A viem, ze to bude trvať dlho, len predsa, tá nevedomosť a neschopnosť hocičo urobiť ma ubíja... :- ale ďakujem Ti úprimne za povzbudenie, aj pranie :-)

Kýčera

Nemáš zač. Každý človek je JEDINEČNÝ,čo jednému pomáha,druhého môže zabiť. Aj príznaky chorôb/duševných aj telesných/ nie sú u ľudí vždy rovnaké a to isté platí aj pri rekonvalescencii,preto ani zodpovedý lekár Ti nemôže dať presnú odpoveď. Toto bola veľmi vážna operácia/ a to si neuviedla,či bol ne/zhubný/,následkom kt. vznikli tie pooperačné komplikácie,veď operovali v blízkosti sluchového/zvuky/ a zrakového/vidiny/ centra. Budeš musieť byť VEĽMI TRPEZLIVÁ a ak to bude trvať príliš dlho a veľmi doliehať na Teba,vyhľadaj pomoc,aby si aj Ty neochorela. Veď kto by sa o mamu potom staral? Možno neuveríš,ale sú prípady,kedy lekár poslal pacienta na psychiatriu a ten s podozrením na nádor mozgu naspäť a tým mu zachránil život. Prajem vám obom veľa ŠŤATIA a rýchle UZDRAVENIE.

ja123

Kýčera, ďakujem... Budeme dúfať... A nádor odstránili celý, lekárka tvrdí, že je to bežný pooperačný jav, ale ja vidím, že sa nechce nejak do hlbky o tom baviť....

Kýčera

Bude to potrebné prediskutovať s lekárom,či netreba nejaké lieky,či vybrali celý nádor,...Držím Tebe aj Tvojej mamičke päste,nech to celé dobre dopadne.

percento

ved prave ide o to, ze nemozes porovnat dva pripady, kedze aj rozdiel 1mm moze znamenat dramaticky rozdiel vo vyslednom stave

ja123

Percento, neočakávasm 100%-nú odpoveď, len niečiu skúsenosť... U známych to všetko prebiehalo inak, keďže bolo umiestnenie nádoru inde... Len sa snažím nájsť niekoho, kto si tým už tiež prešiel....

percento

na toto ti nedokaze zodpovedne odpovedat ani skuseny neurochirurg, tak snad neocakavas tu na fore relevantnu odpoved??