Chudnutie

NestorjickyMel

Zdravie je to najdôležitejšia vec v dnešnom svete. Teraz je veľmi ťažké sa obísť bez odbornej literatúry, ale na internete existuje množstvo informácií o týchto otázkach. Lepšie, samozrejme, neriskovať a použivať knihy od svetových odborníkov.
semilton.sk

Daduska13213

ahojte,,, l-karnitín podporuje spaľovanie tukov a ako výživový doplnok je dobré ho brať lebo telo si ho samo dokáže vyrobiť len minimálne. Rovnako sa nachádza aj v niektorých potravinách ale minimálne.
Ak chce niekto schudnúúť musí mať všetky vitamíny a minerály v poriadku.
Existujú vitamíny a minerály ktoré sú mimoriadne dôležité pre správne a efektínve chudnutie. Ak má nietor záujem niektoré z nich nájdet v tomto článku: -odkaz odstránený- ... ale bez správnej úpravy jedálnička a cvičenia to nejde.
Nie je dobré obmedzovať tuky ale sacharidy. Zelenina je super, ale ovocie až tak nie... raňajky môžeš mať sladšie, na obed si kľudne daj mäso a prílohu, ale večer už jedz len bielkoviny a zdravé tuky. Ak máš sedavú prácu tak by som zvážila aj sacharidy na obed =)

odpovedam

v prvom rade odmedzuj sacharidy, nie tuky. zase netreba to prehanat ani s nimi, ale nebezpecny je sacharid, nie tuk. vsetko s rozumom. doplnky nepotrebujes. iba ak cvicis nalacno rano, tak BCAA su nutnost. inak len vyhadzujes peniazky.

Nmns

Redka: snazim sa jest co najviac zeleniny a ovocia. Uplne som vyradila pečivo, vlastne muku, snazim sa co najmenej tukov. Napr.. Ovsena kasa s ovocim, kuracie mäso zelenina alebo ryža, ryby takisto...trening mam 3krat do týždňa s trénerom(cele telo)+kardio.
Prosim poraďte mi ako najrýchlejšie tuk dole..177 a 68 možte si povedat ze som stihla, ved aj som len niekde mam toho viac a je to vidiet v plavkách aj ked si ľahnem na bol tak sa mi cele brucho prevalí na stranu :D nevyznám sa vobec v tych doplnkoch ocením dobru radu:)..mam 17r

odpovedam

v skutocnosti existuje len jeden dokazatelne ucinny spalovac. ten si vsak v obchode nekupis. zbytocne vyhodene peniaze. ziadne doplnky stravy nebudu chudnut za teba. je to vecou stravy, nie doplnkov. ako lombardo pise - spalovace maju akurat tak nadbytocne kalorie, ktore ti dodavaju energiu. ale v skutocnosti to nepotrebujes. karnitin dokonca na vacsinu populacie ani ucinok nema.

lombardo1981

L-karnitín nie je spalovač tukov. Ale ti dodá energiu na podávanie väčších výkonov.
Chróm zvyšuje citlivosť inzulínu. Ďalej znižuje cholesterol. A taktiež dokáže zvýšiť energiu.