Testy na stitnu zlazu na vlastne naklady

Príspevok v téme: Testy na stitnu zlazu na vlastne naklady
afrodita 33

AHOJTE ,, chcem sa opytat ,ci sa daju urobit testy na stitnu zlazu na vlastne naklady ..... mam taky problem ..ze mam strasne stavy tazoby na hrudniku .. vsetko ma rozhodi .. nemam ani tak paniku ...ale ta tazoba ako keby mi tam sedel balvan .a vsetko dokolola strasne citlivo vnimam ,lakam sa. na vsetko. v noci som mala 3 krat panicke zachvaty .. neviem co to je , dr najskor ,ze chrbtica, potom ma poslal k psychitaricke ,ale ona ma teraz plne stavy .. vcera som volala jednej vestici ... uz som nevedela co mam robit .chcela som sa jej opytat ,, prosim nepiste tu ,ze mi sibe ,a ze jej nemam verit ,, ona mi povedala naozaj veci ktore su pravdive a nemusela som jej ani nic vraviet ,proste jej verim ,bola skvela !! vsetko do bodky co o mne povedala proste pravda !a ked som sa jej opytala na zdravotny stav povedala ze je to stitna zlaza ! a najvacsi gol je ten ... ze som si bola pred tyzdnom pre vysledky u Dr na krvne testy, povedal ze mam ukazkovu krv ... ale ze mi stitnu zlazu neurobili ,lebo mam zlu poistovnu ! proste nemy uzas !! ze si mam v septembri zmenit poistovnu a ze potom na novy rok mi urobi testy! to je akoze za 3/4 roka , nemy uzas ! tak sa chcem opytat ci to ide aj prednostne . ked si zaplatim ... dakujem

Shayleen

L Marika toto počujem po 1x že v Rakúsku dostaneš termín až po 4 mesiacoch. Neviem kde ty si ale aj ja som v Rakúsku a nikdy som a termin nečakala 4 mesiace!

RNG

Na stitnu zlazu je jod a selen, stav co popisujes moze byt nedostatok mineralov, tj tetania, ktora je casto aj hormonalne podmienena(hospodarenie s mineralmi je pri prilis velkom kolisani hormonov neekonomicke)
alebo moze byt zo zleho travenia a absorbcie, alebo nedostatku vitaminov D-3 a K-2 potrebnych na absorbciu a zabudovanie mineralov v tele.

LMarika

Vsetko sa da. Ja som stitnu zlazu sice vysetrenu este nikdy nemala, ale som si dala na vlastne naklady urobit test na potravinove alergie u alergologicky a - za kazdy alergen 20 €, cize 20 x pocet potravin. Test sa robil z odberu krvi. Okrem toho som mala aj gastroskopicke vysetrenie na Slovensku na vlastne naklady, lebo keby som to chcela v Rakusku, kde pracujem, tak by som cakala na termin 4 mesiace a to som nechcela, tak som zavolala sukromnemu na Slovensko a do tyzdna som dostala termin, samozrejme som sa uz vopred telefonikcy opytala, ci sa to da na vlastne naklady, ked som v zahranici a poistovna mi na uzemi Slovenska tym padom nic nepreplati. A dalo sa bez problemov. Zavolaj do sukromnej nemocnice Medissimo do Bratislavy - cokolvek by si od nich chcela, termin dostanes do tyzdna a na vlastne naklady sa tam da vsetko. Na ich stranke je aj cennik, ktoreho sucastou su aj ceny pre samoplatcov. Nesnazim sa tu nieco propagovat, snazim sa len pomoct a poradit, tak si neprajem, aby mi boli vymazavane prispevky, kedze rychlost mojho pisania je na dost nizkej urovni a stoji ma to kopu casu, nieco sem napisat. Dakujem za porozumenie.

afrodita 33

tak som sa akurat vratila z nasej nemocnice .a tam mi rehabky mozu dat az v polke juna .... dostala som kontakt na nejaku skvelu fizioterapeutku Weberovu,ze jej mam zavolat ,ze oni beru do troch tyzdnov ,ale za nejake poplatky,ze to nieco stoji .. no uz nemam na vyber . .este ,idem pozhanat nejakeho psychologa .. a skusit si vybavit ten test na stitnu zlazu .. boze ,boze do coho som to spadla :(((((( nikdy mi nic nebolo :((((((

redka

inac testy za vlastnu uhadu sa daju urobit... su laborky, ktore ti priamo na mieste odoberu krv a urobia vysetrenia a poslu ti vysledy... na nete maju cenniky... len ty musis vediet co presne maju skumat, ktore hodnoty a tie by ti mal nasledne aj niekto zhodnotit...

dalsi postup je aj taky, ze pojdes k svojmu lekarovi, on ti da ziadanku, kde zaskrtnes co chces skumat, zoberie ti krv a ty s tymto pojdes do labaku...

redka

skusala si doplnat magneziun, vitamin D? myslim, ze som ti to uz v jednej teme pisala... a ak mas pocit, ze je to chrbtica ,tak skus cvicit aspon doma, ked s rehabilitaciami mas problem... chod plavat, chod na pilates, kup si domov take lana SMsystem sa to tusim vola (malo by k tomu byt aj CD s postupom, pripaden chod k neikomu, kto ta to nauci cvicit, tiez si to asi idem kupit) skus napriklad aj autotrakcne lehatko... vsimaj si aj ci nemas tieto reakcie po urcitych jedlach, lebo to tiez moze suvisiet so stravou, potravinovou intoleranciou a pod... tazko povedat... ja osobne verim, ze vela psychickych stavov ma povod v tom, ako zivime svoje telo... lebo v tele prebieha milion chemickych reakcii a tie zavisia aj od tej vyzivy... odporucila by som ti mozno ine stravovanie, len mam pocit, ze niektori ludia nechcu ani pocut o tom, ze za ich depresiu moze napriklad aj "predavkovanie" sa cukrom... (neberte to zas uplne doslova)

afrodita 33

ja sa nehnevam na lekara .. on sam to aj povedal ze patria pod pentu ,sam mi povedal ze je to skurumpovana haved .. :) on je velmi dobry dr .. taky ludsky :) no praveze nemam ,ziadne take priznaky .. ale byvala som dost unavena ,potom to preslo ..ale teraz mam strasne stavy .. rano sa zobudim 3 hodinky som este cula ,potom zacnem mam tazobu na hrudi ,zacnem sa vsimat ,aj ked sa prestanem vsimat uz to tam ostane ,zacnem sa na vsetko lakat .. zacnem byt vycerpana .ked upratujem .. potom sa nemozem nadychnut ... bludny kruh .. na zosalenie .. a niekedy sa mi tazsie dycha ..stale mam taky podvedomy pocit ,ze to mam od chrbtice ..ale zasa . odkedy zrusili poplatky ..ze prednostne vysetrenie ,na rehabkach v ZA v statnych nemocniciach nedvyhaju telefony ..takze som sa stale neobjednala ,priznavam som aj lajdak ,lebo som si to uz mohla ist vybavit aj osobne ,ale stale niekde som a nedokazem si na to najst cas .. vzdy som bola zvyj´knuta ,ze objednavanie vybavim teelfonicky .. aj tak som vzdy vybavila . dr ,mi dal kontakt na supr psychiatricku ,ale ona mi povedala ,ze uz novych pacientov neprimaju ,no preco asi ?? lebo zrusili poplatky ,ja by som si to aj zaplatila prednostne ,volala som dalsim dvom ,tak isto neprimaju !!! volala som 4 rehab,zariadeniam z toho mi 1na po dvoch tyzdnoch zvihla asi omylom telefon ,ze maju plne stavy ... dalsie 3 ani nedvihaju pre istotu .. a tie ktore su nestatne .. som si nasla ,pytaju 20 eur za jednu rehabku !!! a ja si to nemozem dovolit ,kedze sm sama na dieta a najom a vsetko platim ..dneska uz idem osobne ,a som zvedava co mi povedia ,asi ze maju plne stavy ,uz to vidim ... nase zdravotnictvo je grc !

hrdzavy drot

moja mila, v Dovere ta poslu do r.ti, kedze patri financnej skupine Penta..ty si sa tam dobrovolne poistila, takze zbytocne sa hnevas na lekara.
tvoje priznaky na stitnu zlazu nenasvedcuju, poukazuje to skor na nejaku uzkostnu poruchu, mozno lahku depresiu, proste psychicke problemy, nie stitnu zlazu. najdi si cim skor psychiatra.