Stafylokok akne

Príspevok v téme: Stafylokok akne
SpL1tt3r

Zdravím, mám 18 rokov a problémy s akne už riešim 2 roky väčsinou mam tie boláky začervenane a aj flaky po akne už som skusil x milion vecí no nič nepomaha teda ešte som nebol u kožnej ale čo som počul od viacerých tak kožna bude len na mne "experimentovať" takže nemám záujem vyhodiť zbytočne moc penazí do vzduchu ale dneska som sa dočital že za tým môže byť choroba "stafylokoka". Ma tu niekto s tým skúsenosti ? Skúšal som aj piť žihlavový čaj 3 týždne a bez vysledkov aj peelingy mastičky a neviem čo inak jedávam aj dosť ovocia ked ma chytí chut viem zjest 10 velkých pomarančov,banany,jablka proste všetko ovocie a skúšal som aj piť Zinkorot lenže sa mi zdalo že sa mi to akne zhoršovalo tak som ho prestal piť.

SpL1tt3r

Predpísala mi Zineryt no uvidíme čo to spraví ale bojím sa že ked to prestanem použivať akne skočí naspäť že za 4 týždne mam sa prijsť ukázať a že ked mi to nezabere tak ma da na Roaccutane no ale čo som sa dočital že to neni nič najlepšie ja by som bol radšej keby som sa zbavil akné na dobro teda radšej sa dám na testy či nemám to nahodou hormonmy alebo ja neviem čo však pôjde leto a nechcem hentak vypadať :/

SpL1tt3r

Ked tak už by som chcel čo najprirodnejšiu liečbu a počul som že ten Roaccutane po vysadení liečby sa akne nahodí naspäť. S týmto akne a flakmi už "bojujem" rok a nedarí sa :(

jajajka

Ahoj, ja mam 30r.a s akne sa trapim tiez, treba ist ku koznej, ona ti povie o aky druh akne ide, su rozne typy. Moze ti dat napr.antibioticke vodicky ako napr. Zineryt, Aknemycin.... Ucinkuju, ale akne sa niekolko dni po vysadeni zvykne vratit. Jediny liek, kt.sa to da liecit je Roacutan. Zeny ho musia brat len s antikoncepciou, u chlapov by s uzivanim nemali byt ziadne obmedzenia. Treba ale si zvazit uzivanie lieku, vraj ma vela vedlajsich ucinkov, hlavne co sa tyka psychiky. To ti ale povie kozna. Urcite chod k nej. Nic zato nedas.

RNG

POtlacit stafylokokov na pleti je pomerne jednoduche, daj si do kokosaku par kvapiek Citricidalu(1% staci) a natri si tvar na noc.
Citricidal je velmi ucinny na stafylokoky a to aj take, co su atb odolne/rezistentne

REDBATICA

kika a ty si konecne uvedom, ze nie kazdy je ako ty... kadzy jeden clovek je jedinecny a inac reaguje.... a aj stav hormonov ma na svedomi vo velkej miere aj strava...

kikarika1

už konečne pochopte, že akné je hormonálny problém...............pokiaľ máš 18 rokov, tak sa s akné potrápiš ešte zopár rokov, nevyhadzuj peniaze za kadejaké prípravky od kožnej - je to zbytočné míňanie peňazí..až budeš 30-tnik, tak to pochopíš....akné nemá nič spoločné ani so stravou...v puberte som jedla hocičo a mala som ľahkú formu akné, dnes po 30-tke jem hocičo a pleť mám peknú...vydrž to a buď trpezlivý, radšej si ošetruj pleť prírodnou kozmetikou - odporúčam kozmetiku z ichtyiolu :)))

SpL1tt3r

Nemienim sa obmedzovať v živote, jedine ak by to bolo fakt nutné a jedávam aj mastne že sničle, udene, halušky aj zdravé ale prvé chcem zistiť čim to akne mám zapričinené aby som sa toho mohol zbaviť. Ak by som nemal tu chorobu tak už jedine zmeniť stravu alebo detoxikovať telo. Lebo je mi lúto piť lieky(zátaž na pečienku) a tie kremy všelijaké nanašať ja si tu pleť skôr podráždim a nie uzdravim. Chodars pojdem aj na krvné testy apod. a ak bude všetko pozitivne tak už jedine fakt tu stravu pomeniť. Ale teraz čo by som chcel je isť sa dať vyšetriť k tej kožnej na tu chorobu a za kolko asi tak budem vedieť vysledky ? :)

SpL1tt3r

Nemienim sa obmedzovať v živote, jedine ak by to bolo fakt nutné a jedávam aj mastne že sničle, udene, halušky aj zdravé ale prvé chcem zistiť čim to akne mám zapričinené aby som sa toho mohol zbaviť. Ak by som nemal tu chorobu tak už jedine zmeniť stravu alebo detoxikovať telo. Lebo je mi lúto piť lieky(zátaž na pečienku) a tie kremy všelijaké nanašať ja si tu pleť skôr podráždim a nie uzdravim. Chodars pojdem aj na krvné testy apod. a ak bude všetko pozitivne tak už jedine fakt tu stravu pomeniť. Ale teraz čo by som chcel je isť sa dať vyšetriť k tej kožnej na tu chorobu a za kolko asi tak budem vedieť vysledky ? :)