Problemy s mamou

Príspevok v téme: Problemy s mamou
lili6382

Takze zijem len s mamou,rodicia da rozviedli ked som mala dva..no a otec sa o mna nezaujima absolutne...zijem s mamou a pomaha nam aby sme prezili babka s dedom...ale baba je teraz vazne chora ma rakovinu :( problem.je trn ze moja mama to uz nezvlada :( hadame sa uz vyse 10rokov.niekedy je klud ale len na chvilu...ked ma matka vyhodila z domu vzdy mi pomohla babka..no teraz jej nic nemozem povedat kvoli stresu..:( nape.dnes teda vcera pozicala som si od mami tricko ...pretoze chodim do skoly plnej zbohatlikov a niekedy si fakt nemam co obliest...matka na mna zacala ziapat ze ako som si dovolila brat jej jj veci...a vyhadzala mi vsetks veci zo skrine...kebs len to zobrala ntb mobil..s vchol je ze mi skoro zabila psa s tym ze jeto moja chyba ...:(((a ze sa ide zabit lebo nezvlada moje naroky a ze som hrozná...pri tom vetkom maturujem a robim primacky na medinu som zufalá citim sa na samovrazdu....

liecitel

tak ano chapem ta.logicky by to malo tak byt resp.nemalo by sa take stavat...ale ako som spomenul netreba hladat logiku resp.treba hladat logiku ale zalozenu na tych pohnutkov,skusenosti,presveceni,truiem atd ako som uz spomynal...moze to byt na prvy pohlad nepochopitelne ale sa zamysli...ak decko vyrasta v rozvratenej rodine dennodene vidi hadky,bitky,kritiku,odsudzovanie..a ziadne prejavy lasky,poroozumenia,pohopenia,uznania...tak kto to dieta ma naucit sa spravt inak ak vyrastie? ved do tych 6tich rokov v decku uz su take silne programi spravania ze je mala sanca ze to dokaze zmenit v dospelosti...mozno ti pomoze to pochopit priklad...spomen si a bud k sebe uprimna:kolko krat si sa rozculovala nad spravanim svojej mami alebo si jej nieco vycitala atd.a si si hovorila ze ty nikdy taka nebudes a budes riesit celkom inak tie veci..a teraz si spomen ci si sa niekedy neprichytila pri niejakych situaciach ze si reagovala presne ako tvoja mama a mozno ti aj niekto vytikal ze si presne ako tvoja mama? a aj to ze si spomenula ze sa citis na samovrazdu uz sveci nieco o tom...ja tiez by som mohol povedat ze nechapem tvoje spravanie na zaklade mojho myslienkoveho pochodu..ale ja ta uplne chapem lebo tiez som bol na tom podobne a keby ze ma neosvieti tak doteraz sa spravam ako moj oco a nikdy by som si to ani neuvedomil

greedfive

ľudia,všetkým vám chcem odkázať: žite pre seba! budte si najlepším kamarátom! raz vás každý sklame,či už mama ,či otec,priateľ atd myslite vždy na seba.Vtedy sa budete mat najlepšie,ale nezabúdajte na lásku a tích ktorých mate radi! Píšem vám to preto lebo veľa z vás si prežilo hrozné veci zabudnite na to a odpustite je jedno akého ste vyznania, či dodržiavate božie prikázania nikdy nesočujte druhých a nehľadajte chyby v nich.Táto diskusia je dokonalý príklad toho,čo vám píšem.Forum je na vyjadrenie názoru,ale táto časť skôr o pomoci.Dievča čo vytvorilo túto diskusiu lili si tu prečítala nepekné veci,len preto že má iný názor.Mať iný názor je super lili niesme ovce.Napriek tomu,že prosila o pomoc/radu dostala nepriame urážky a osočovanie,že za všetko zlé v jej rodine môže ona.Mne osobne príde ako silná žena ruku na srdce nie každý z nás by to zvládol.čo sa týka dalších ľudí v diskusii lenkahorvath obdivujem tvoju mamu,že zvládla odísť od otca a že vy sa držíte.V neposlednom rade diskusný znalci a vševedovia cukrovkar a kýčera,nedá mi nevyjardiť sa k tomu vašim príspevkom hovoríte o rozmaznanosti,viere ale príde vám naozaj toto dievča rozmaznané?z toho čo píše vychádza že nemajú veľa penazí,osočujete že či je ona dokonalá?nie nik nie je dokonalý ale má dosť dobré názory a kedže chce úsť na medicínu tak musí byť poriadne sčítaná.Určite nie hlúpa hus.Však cukrovkar.Najlepšia je vaša hluposť.Začnete diskusiu o náboženstve.Dievča nadviaže na cirkev tak ju stopnete halo nesúvisí to náhodou s tým? lili nespomenula nikde televízor a vy začnete s tým,že to má odtiaľ a vopcháte do toho politiku.No sorry,ale ste vážne smiešny a pribrzdený.

Baby a dámy z diskusie prajem vám veľa šťastia a málo trápenia.A ešte niečo majte svoj názor!

lenkahorvath

No môj otec pochádza na podiv z dobrej rodine s babkou som doteraz v kontakte dedo už zomrel, ja si myslím že je to kvôli pitiu ,práci a peniazom:( ale nechcem o ňom viac počuť

lili7689

liecitel.. pacia sa mi tvoje myslienky tak napisem co viem,otca nepoznam takmer vobec nezaujimal sa o mna vazne nikdy ci mam co jest obliest nic. mama vsetko tahala sama preto je psychicky uz tak na tom ako je ale je pravda ze mi hovorili o otcovi že on sam mal hrozne detstvo tusim matka teda moja babka od otca tiež sa o mna nestara btw, ale otec vyrastal bez mamy a otca on mu zomrel len babkou a mama ho dostala do opatery az neskor...lenze moj pochod myslienok mi neda ved predsa ked mam dieta tak nechcem aby prezilo to co ja ale aby malo rodinu nie?

liecitel

uz ked tu tak nenavidime otcov a chapeme matky lebo si presli niecim tazkym...ktora z vas sa pokusila zistit ake detsvo mal vas oco? co ho asi viedlo k takemuto chovaniu? aku mohol prezit traumu? s cim bojoval?ake nadobudol presvecenia v detstve vdaka ktorym konal ako konal?...tam netreba hladat ziadnu logiku.neuvedomely clovek ( co je vetsina ludi) sa sprava na 95% automaticky-reaktivne..

annicka

ja by som sa rada vyjadrila k tomu,že mladý ludia to majú teraz fakt ťažké v škole veľké nároky ako vravíš spolužiaci a pod. moje deti sú vychovávané v priemernej rodine,ale vidno už rozdiely tiež im nemožeme dať všetko,oni to chápu,ja ti chcem povedať len toľko,že pochop troška mamu,že má toho veľa je sama,ale zas nedáva jej žiadne právo ubližovať ti a píšeš že je to už niekoľko rokov vzhľadom na to nechápem prečo názory cukrovkara a kýčeru boli také stupínde, vážne snažíš sa čo by som ja dala za to keby mi moje dieťa povedalo,že chce ísť na medícínu híčkala by som také dieťa,chudák ty nemáš uznania no sama v sebe musiš nájsť odhodlanie a určite NIE SI žiadna HUS!! a už vobec nie hlúpa!! máš názory hodné svojho veku a rozhľad kedže robím učiteľku na sš tak viem aké sú deti a ty klobúk dole tvoje rodičia nevedia o čo prichádzajú, a naozaj cukrovkar zaspal dobu to teda áno,žiaľ už dnes prikázania neplatia nikde a oháňať sa nimi a následne nadávať to je naozaj logika,chcem ti povedať ešte toľko študuj je to najlepšie čo možeš robiť veľa šťastia a čo sa týka viery aj ja som veriaca,ale odtiaľ potiaľ,každý nech si verí v čo chce,niekto v prikázania niekto v korán a niekto v šivu je to na vás vaše myslenie

lili987

lenkahorvath prajem veľa sil mas to tiež tazke:( liecitel uplne suhlasim ale vidite že sa to nedodrziava v dnesom svete nie to v komunite medzi ludmi kde casto nie je ziadna ucta a nie to este laska, o a problem že castu už ani v rodine :(((

lenkahorvath

No pripojim sa aj ja ak možem,tiež som si niečim takym presla lenže u nas bol otec ktorý tyral mamu psychicky a fyzicky nas tiež mna a brata, s mamou sme odisli mama bola velmi silna prezila to vsetko so ctou ale malo to nasledky psychicke na nas bola casom dost hnusna,odmerana myslim že aj tvoja mama si presla niečim tazkym proste to suvisi s tym my sa tiež často hadame,ale nikdy by nas nevyhodila z domu alebo podobne mame tazky zivot snad raz bude lepsie teraz nam nič ine nezostava len dufat,o otcovi nechcem tiež nič pocuť preto ta uplne chapem a po precitani diskusie nechapem ludi vazne ako mozu byt takyto je my z toho zle si na dne potrebujes radu a oni ta poucaju o viere?no ja som ateista kde bol ten vas boh ked nas bil otec a neber si vsetky tieto prispevky taak,kasli na to ked niekto ma problem aj sam so sebou a serie si doslova do ust.

liecitel

uz ked sa tu riesi to nabozenstvo a prikazania tak rad by som spomenul len jedno najdolezitejsie prikazanie(pravda ktora plati pre kazdeho bez rozdielu vierovyznania) a malokto to spravne chape: ,,MILOVAT BUDES SVOJHO BLIZNEHO AKO SEBA SAMEHO,,clovek ktory sa nemiluje (neje spokojny so svojim zivotom,vzhladom,je sebakriticky,obvinuje sa z niecoho,vycita si nieco,sabotuje svoje snazenie,ponizuje-povysuje sa,nezamysla sa resp nechape svoje spravanie,pocity,myslienky,nalady,emocie,zavyslosti atd) tak presne tak isto bude (ne)milovat a (ne)chapat ostatnych a samozrejme ostatni budu (ne)milovat jeho

lili7894

ja viem robim vsetko co mozem dufam že aj s mamou sa udobrim časom len vzdy ma to boli potom co mi vsetko povedala a tak... no a mate pravdu dakujem