Cysta v mozgu

Príspevok v téme: Cysta v mozgu
Greso

V axialnej T1 sekvencii infratentorialne bez ložiskovych zmien.Supratentorialne štruktura mozgovych hemisfer primerana. T2 tirm sekvencia spuratentorialne bez ložiskovych zmien. V sag T2 sekvencii corpus callosum, kmeň, pons, predlžena miecha a miecha po C2 bez patologickeho nalezu. Oblasť PC uhlov bez znamok expanzie. Hypofýza v tureckom sedle, neatakuje opticku chiazmu. Komorovy system symetricky, v strednej čiare, bez presunu a patologickeho obsahu. Subarachnoidálne priestory primerane. DWI v zobrazovacom rozsahu bez znamok zmien intenzity signalu.
Edematozne presiaknuta sliznica praveho frontalneho, etmoidálnych a laveho sfenoidálneho sinusu. Drobna cysta na baze ľaveho maxilárneho sinusu.
Zaver: Nalez na štrukture mozgu infra, supratentorialne primerany.

Prosim o radu co to moze byt mam sa velmi báť alebo. .....mam zdravotne problémy. Mam vyšší tlak , niekedy tlaky v hlave, cítim sa omámený a podobne. A velmi sa bojím .
Mam 22 co mam robiť

greso

Alergik niesom mam domatlakomer jasne a tlak si meriam pravidelne niekdy je vyšši niekedy nižši ....kardio, bol som na ekg, aj na ultrazvuk - som al v poriadku všetko v norme čo mi lekar vravel len troška zniženy draslik mal som aj tk holter na 1 den a mal som tam namerane vyššie hodnoty ale nie až ake vysokee okolo 140/90 čo znamena na hranici tak mi dokor zobtal ešte krv a povedal ze to da na testy na sekundarnu hypertenziu noa po tie vysledky si mam ist 8.4.2015

Kýčera

Greso-ten "neznámy odborník",bol skutočný ODBORNÍK,na rozdiel od našich laických rád a "odborníka na baterky".Latinskému textu nemusíš rozumieť,ale vieš akú časť tela Ti snímali a ak sa tam vyskytuje výraz"primeraný,veku primeraný",nie je to dôvod,aby si sa začal báť,ale naopak-upokojil sa.Vidím,že lekári sa Ti riadne venovali,ale aj ten najlepší a najpoctivejší nemusí zistiť príčinu.Závisí to od informácií,kt. si mu podal,prístrojového vybavenia,...a tiež od toho,či Ťa v takom stave videl na vlastne oči.Možno by si neabsovoval toľko vyšetrení a mal už určenú diagnózu.Keďže si sa zmienil o podnapitosti,tipovala by som to na KOLÍSAVÝ TK.Holtera si mal?Kúp si tlakomer a pravidelne si ho meraj,možno zistíš príčinu.Alergik nie si?

greso

myslim si že ano aj krve testy a aj som daval24 hodinovy moč jedine čo som mal nižšie ako som mal mať j draslik

Ivka 1

Grešo aký je Váš pitný režim ? Máte dostatočný príjem tekutín (voda, nesladené čaje ) . Podľa Vašej váhy by to malo byť minimálne 2,5 - 3 l na deň. Rovnako by bolo potrebné vedieť, či máte dostatok minerálnych látok v organizme - zvyčajne chýba horčík . Skúste ho doplniť hlavne po tréningu a športovom výkone.

greso

dufam že to bude tak ako vravite mam za sebou rolko vyšetreni že sa vam ani nesniva neurologia,kardiologia,očne,ortopedicke,všeliake tesity krvy potom usg obličiek,moč a podobne a stale nič čo by mohla byt pričina tychto problemov že mi je divne mam vyšši tlak že s acitim akokeby som bol podnapity no nikdy som neodpadol ani nezvracal ani nič podobne len som dostal par infuuzii a poslali ma domov, do teraz som bol uplne fit 12 rokov hravam futbal ničmi nikdy nebolo okrem chripky alebo nejakeho zranenia zo športu takže žijem zdravo nefajčim vobev pijem priležitostne pohybu mam dost mam 175cm a 67 kg niesom ani chudy ani tlsty takže neviem čo alebo ešte ake vyšetrenia absolvovať

Kýčera

Greso-Riaď sa tým,čo Ti napísal ten "neznámy odborník",je to skutočne len popis,na diagnózy sa treba pýtať lekára.A máš tam aj slovíčko PRIMERANÝ,kt. význam by si mal chápať.Vyšší tlak sa dá upraviť zmenou životného štýlu.Hlavne nezačni jesť MIKROVLÁKNA.

RNG

Phillips, nevidim, ze by tam lekar nieco uzitocne poradil, takze take vysetrenie nic neriesi, len dokazuje, ze vie lekar krasne pisat v cudzich jazykoch pre druhych lekarov, ale nic pre pacienta.