Životný reštart

Príspevok v téme: Životný reštart
meathew

Ste spokojní s tým, čo ste v živote dosiahli? som v takom období života, že si pomaly uvedomujem, že väčšina mojich snov, či už profesionálnych, alebo osobných sa nikdy nesplní..strašne ma to frustruje, myslíte, že sa dá aj po tridsiatke reštartnúť život? podarilo sa to niekomu z vás? napr. zmeniť úplne pracovné zameranie a pod.?

LMarika

Jasne, ze sa da, v kazdom veku sa to da. Niekto ide napriklad na vysoku skolu v 18-tich rokoch, niekto v tridsiatke a niekto az v styridsiatke. Ak berieme do uvahy dvoch ludi, ktori su povdezme, co sa tyka schopnosti rychlo a lahko sa ucit, vysky IQ a pamatovych schopnosti nadpriemerni, ale jeden ma bohatych rodicov a druhy ma chudobnych, tak ten, co ma bohatych rodicov, nastupi na VS este pred dvadsiatkou a ten, co ma chudobnych rodicov, si musi ist najskor do zahranicia zarobit peniaze a na VS nastupi mozno az niekedy okolo tridsiatky. Ale stastny bude v podstate aj tak, lebo predsa len dosiahne svoj ciel, ktory si stanovil, aj ked kvoli prekazkam nie az tak skoro ako ten, ktory mal financnu podporu bohatej rodiny. Meathew - preco si myslis, ze sa ti sny nesplnia? Vystudoval si nieco, s cim sa tazko hlada uplatnenie? Alebo si vystudoval nieco, s cim sa uplatnenie hlada lahko a aj si ho nasiel, ale neuspokojuje ta financne ohodnotenie? Alebo ta trapi, ze vo firme, kde pracujes, nevidis ani pre blizku, ani pre daleku buducnost sancu stat sa sefom, urobit karieru, hoci si velmi dobre uvedomujes, ze si bystrejsi, sikovnejsi, inteligentnejsi ako prevazna vacsina tvojich sefov a to ta trapi? Odoved na tuto poslednu otazku by bola asi taka, ze sefom sa zvycajne nestava clovek najbystrejsi, najsikovnejsi a najinteligentnejsi, to ani nahodou. Sefom sa obycajne stava clovek s prehnane vysokym sebavedomim, prevazne s priemernym IQ, ale vo vacsine pripadov klamar a intrigan, ktory v case, ked este sefom nebol, svojmu sefovi lizal rit a intrigami a klamastvami sa postaral o to, aby prave ti najsikovnejsi, najbystrejsi a najinteligentnejsi zamestnanci, v ktorych on sam videl konkurenciu, bud z firmy sami odisli, alebo dostali vypovede. O tom je praca v kolektive. V kazdom kolektive. Okolie si tvoju sikovnost a nadpriemernost vsimne a priemerni kolegovia tuziaci po kariere sa spiknu proti tebe a tvoj sef bude na tvoju adresu pocuvat len same klamstva a intrigy, ktore siria zavistlivi ludia (do oci ti budu rozpravat pekne a za chrbtom ta ohovarat), az znechuteny z firmy odides. Ak ta sef az podozrivo casto chodi kritizovat za chyby, ktore si nikdy neurobil a ktore by clovek ako ty nikdy v zivote neurobil, az mas z toho pocit, ze ta sef podcenuje a povazuje za totalneho idiota, v tom pripade mate na pracovisku minimalne jedneho intrigana zameraneho proti tebe s jasnym cielom: dostat ta z firmy prec. A neprestane, kym sa mu to nepodari. Skus sa ohodnotit, do ktorej kategorie ludi patris. Ak si naozaj sikovny, vysoko inteligentny, mimoriadne nadany, bystry a okrem toho este aj velmi, velmi usilovny, tak v tom pripade z uz spominanych dovodov praca v akomkolvek kolektive pre teba nie je vhodna, hoci ju aj zvladas lepsie ako ini ludia, lebo do akehokolvek kolektivu pojdes, v kazdom sa stanes iba obetou intrig. Co teda? Moznosti: praca z domu, podnikatelska cinnost, vystudovat napriklad informatiku a robit nieco z domu, vystudovat jazyky a venovat sa prekladatelskej cinnosti s tym, ze si svoju pracu budes robit doma, vystudovat medicinu a otvorit si ambulanciu praktickeho lekara, pripadne "odtrpiet" si po ukonceni studia styri roky prace niekde na oddeleni v nemocnici a popri nej si co najskor urobit atestaciu, otvorit si vlastnu ambulanciu odobreneho lekara bez kolektivu s jednou sestrickou, vystudovat zubne lekarstvo a robit zubara... Toto su idelane joby pre tych, ktorych kolektivy nedokazali medzi seba prijat pre ich vynimocne schopnosti a mimoriadne danosti. Meathew - napis o sebe viac, co si vystudoval, kde pracujes, ci uvazujes o vystudovani dalsej VS s celkom inym zameranim ako je ta, ktoru mas vystudovanu. Ak ano, vobec nie je neskoro. Ani na medicinu nie je neskoro. Ak pojdes studovat do CR a zvolis si odbor zubne, mas to za 5 rokov dole z krku bez robenia si atestacii a raz a navzdy budes mat svaty pokoj od ohovaraciek a intrig, ktore su sucastou kazdeho kolektivu a ktore su zamerane vylucne len a len na tych najlepsich.

pacient123

je možné že ani nevieš čo chceš ta ako ja tím padom není čo urobiť heheh ,,,,no ja som asi pred tyždnom vykonal niečo na čo možno raz budem hrdy a može to zmeniť moj život ,,,a pritom to bol byzardný napad a aha ,sice to ešte není isté že mi to vijde ale iste kroky som urobil teraz stačí len čakať .....

Carny

Prvý najlepší možný čas to urobiť bol tak pred 5 - 8 rokov.
Druhý najlepší možný čas to urobiť je teraz...

pacient123

kamarád môj,,,čo by sa nedalo ,,dá sa to aj po 50siatke ....lenže problém každeho človeka je ,že on iba na to myslí že chce a skoro nikdy sa nerozhodne tak že to fakt urobí ....to je ako ked ti mama povie chod kupiť muku a vajcia a ty povieš potom pojdem tím padom na to iba myslíme že pojdeme a tak nakoniec mama pošle sestru a ona to kupi :) ale keby že poviete mame daj sem tie prachy prines bundu a okamžite idem tak to by bolo iné a aj v živote keby ste do toho išli !!! a nie že si poviete že síce ste rozhodnutý že to urobite ale kedy ? nikdy !!! všetko čo chceme sa musí urobiť hneť ,žiadne vyhovorky že potom atd...

Pane bože

Všetko sa dá keď sa chce... len to zaberie nejaký čas a nepôjde to podľa predstav =) absolútne to nepôjde tak ľahko.

Orfea

Pri správnej motiváci sa dá všetko :) a ak si to dobre naplanujes a naozaj to budes chciet tak sa ti to podari a este ked ta aj niekto podpori :p