Otazka na tie co netuzia po detoch

Príspevok v téme: Otazka na tie co netuzia po detoch
mother

Zdravim slecny a damy. Mam 46 rokov a 24 rocneho syna ktory mne a môjmu manzelovi predstavil pred cca styrmi mesiacmi svoju priatelku. Ona bude mat o par tyzdnov 26 rokov. Kedze sa uz pozname nejaku tu dobu tak sa rozpravame aj o roznych temach. Jednou z nich bola aj tema buducnost, pripadna svadba a deti. Dost ma zaskocil jej nazor na temu rodicovstvo a deti. Vraj ona deti mat nechce. Ako toto ma dorazilo. Povedala mi ze môjho syna miluje ale deti mat nechce lebo nechce. Ja som len nadhodila temu ze ake satocky mame pre pripadne ich deti odlozene co este nosili moji synovia a dcera. Ona sa proste ohradila ze ake deti? Ja nechcem mat deti pani...
Ako to co ma byt? My pochádzame z katolíckej rodiny aj ona. A zrazu takyto nazor? Ved kazda zena sa na tento svet narodila a Boh jej dal zivot aby opat po rokoch az vyzreje v zenu privadzala na svet potomstvo a stala sa matkou a manzelkou. A ona z veriacej rodiny si dovoli povedat takuto vetu? Myslela som si ze si robi srandu lebo je to take vtipne a vesele dievca a tak som sa po case spytala aj syna mimo nej ako to myslela a ci planuje mat deticky. On mi povedal nech jej dam pokoj ze sa nemam do toho starat a ze to je ich vec. Ze on nieje ani proti detom ale ani nejako ze za. Ze mat deti nieje nieco co ludia musia mat. Ako toto co ma byt? Ved sme ho vychovavali v laske. Viedli sme ho prikladom a vzorom ze dvaja dospeli ludia sa casom vezmu a splodia nove zivoty a budu zit v duchu katolíckej rodiny a oni sa buria proti tomuto? Moje dve deti syn a dcera sa detom a rodicovstvu nebrania a on?
Prosim vas ak ste tu taketo slecny a damy ktore nechcete a nemate deti napiste mi preco?
Ved podla mna kazda zena tuzi stat sa matkou ako kazdy muz tuzi stat sa otcom. Ved je to nasa povinnost mat deti ako aj zvieratka maju svoje mladatka. Ved deti su vonkajsim prejavom lasky dvoch ludi nie? Mat deti je nase poslanie ktore nam dal boh. Co vas slecny a damy vedie k takemu to radikalnemu rozhodnutiu zapudit v sebe matersky cit a nenaplnit funkciu svojej maternice a vajecnikov ktore sa kazdy mesiac snazia vytvorit zaklad a to vajicko na potencialny dalsi zivot.Nedovolit svojim prsiam aby sa v nich tvorilo cez toto krasne obdobie mlieko a napajalo novy zivot.
Co vas k tomu vedie ze ste rozhodnute nenaplnit svoje poslanie od Boha stat sa matkou. Je ine ak ma zena zdra. problemy a nemoze ich mat alebo sa jej nedari donosit plod ale ak je zdrava tak preco odmieta svoje bozie poslanie?
Co ma vsak zaskocilo je ze so synom sa chce vziat casom ale deti nie. Ked sa jej pytam preco nechces deti tak lebo. Lebo je to jej telo a jej rozhodnutie. Ak sa jej spytam a co moj syn tak povie ze ved sa ho spytajte na nazor. Inak spolu dobre vychadzame, vie varit, je sikovna, pracovita, vesela a sympaticka ale tymto rozhodnutim ma sklamala. Ja sama pochadzam z rodiny kde sme bol styria surodenci. Mam uz aj vnucata ale nebranim sa dalsim. Tesila som sa ze aj tento syn mi privedie radost do rodiny svojimi detmi. A zrazu Boh vrati rozum a lasku a nech ich privedie na spravnu cestu ktoru je naplnenie manzelskej lasky a tym su deti. Verim ze sa umudria a deti mat budu.
Poznaju sa uz dva roky. Nechapem jedno a preto vas prosim o vysvetlenie preco sa niektore zeny rozhodnu deti nemat? Co ich k tomu vedie? Co vas k tomu prividedlo ze deti mat nechcete?
Dakujem

odpovedam

Tiez nerozumiem tomu pobureniu nechciet mat deti. Niektore zeny jednoducho deti mat nemozu, pripadne je neplodny partner - takze nie je to o poslani, ale predovsetkym o biologickej schopnosti mat deti. na svete su miliardy zien, ako moze niekto ocakavat, ze kazda jedna bude mat rovnaky nazor na materstvo?

Su zeny, co sa boja, co boli znasilnene, co maju inu zlu skusenost alebo jednoducho nie su vnutorne presvedcene, ze budu dobrymi matkami. Pri rozvodovosti vyse 55%, z coho vacsina rozvodov je u katolickych manzelstiev, si nemyslim, ze katolicka rodina = dobra rodina. Dobra rodina je o psychologickej pohode a bezpeci. Mat deti nasilu o pohode nie je. Ale dievca ma este cas, mozno po detoch casom zatuzi. Mozno ich nechce ani vas syn.

flegma

chcela som reagovat na tie vylevy ohladom poslania od boha a povinostiach rodit, ale Emily to napisala v slusnejsej forme, tak sa len pytam, ze povinost byt tolerantny sa v kostole nespomina?

Emily opat

Má 26 rokov, ešte má viac ako 10 rokov času na zmenu názoru. Aj tvoj syn ho môže ešte zmeniť a ak ona nebude chcieť, nájde si inú.
Nesúhlasím s tebou ale v tom, že je povinnosťou ženy mať deti. Nie každá žena túži stať sa matkou a nemusí to byť preto, že zapudila materinské city ako píšeš.
Ty nemáš právo očakávať od tvojho syna, že bude robiť len to, čo sa páči tebe. Ty ho máš ľúbiť a to znamená akceptovať jeho rozhodnutie napriek tomu, že s ním nesúhlasīš. Môžeš byť sklamaná a nesúhlasiť, ale nechaj ho žiť jeho život.
Ženy čo sa rozhodnú nemať deti, vedia prečo sa tak rozhodli. Bohužiaľ sú stále terčom napádania a zavrhovania zo strany netolerantných ľudí. Na Slovensku ak žena nemá dobrovoľne deti tak je pre väčšinu chudera čo nesplnila svoje poslanie, tá čo premrhala život, karietistka, sebecká hlupaňa.
Kiežby sa každý staral o seba a nemal potrebu hodnotiť životy iných.

ladyblack

Ona je dospela, ma svoj zivot a vas do toho nic nie je. Mat deti nie je nikoho povinnost, je iba na nej ako sa rozhodne. No vy to asi tazko pochopite, lebo viera, vsak..