Otazka na tie co netuzia po detoch

Príspevok v téme: Otazka na tie co netuzia po detoch
mother

Zdravim slecny a damy. Mam 46 rokov a 24 rocneho syna ktory mne a môjmu manzelovi predstavil pred cca styrmi mesiacmi svoju priatelku. Ona bude mat o par tyzdnov 26 rokov. Kedze sa uz pozname nejaku tu dobu tak sa rozpravame aj o roznych temach. Jednou z nich bola aj tema buducnost, pripadna svadba a deti. Dost ma zaskocil jej nazor na temu rodicovstvo a deti. Vraj ona deti mat nechce. Ako toto ma dorazilo. Povedala mi ze môjho syna miluje ale deti mat nechce lebo nechce. Ja som len nadhodila temu ze ake satocky mame pre pripadne ich deti odlozene co este nosili moji synovia a dcera. Ona sa proste ohradila ze ake deti? Ja nechcem mat deti pani...
Ako to co ma byt? My pochádzame z katolíckej rodiny aj ona. A zrazu takyto nazor? Ved kazda zena sa na tento svet narodila a Boh jej dal zivot aby opat po rokoch az vyzreje v zenu privadzala na svet potomstvo a stala sa matkou a manzelkou. A ona z veriacej rodiny si dovoli povedat takuto vetu? Myslela som si ze si robi srandu lebo je to take vtipne a vesele dievca a tak som sa po case spytala aj syna mimo nej ako to myslela a ci planuje mat deticky. On mi povedal nech jej dam pokoj ze sa nemam do toho starat a ze to je ich vec. Ze on nieje ani proti detom ale ani nejako ze za. Ze mat deti nieje nieco co ludia musia mat. Ako toto co ma byt? Ved sme ho vychovavali v laske. Viedli sme ho prikladom a vzorom ze dvaja dospeli ludia sa casom vezmu a splodia nove zivoty a budu zit v duchu katolíckej rodiny a oni sa buria proti tomuto? Moje dve deti syn a dcera sa detom a rodicovstvu nebrania a on?
Prosim vas ak ste tu taketo slecny a damy ktore nechcete a nemate deti napiste mi preco?
Ved podla mna kazda zena tuzi stat sa matkou ako kazdy muz tuzi stat sa otcom. Ved je to nasa povinnost mat deti ako aj zvieratka maju svoje mladatka. Ved deti su vonkajsim prejavom lasky dvoch ludi nie? Mat deti je nase poslanie ktore nam dal boh. Co vas slecny a damy vedie k takemu to radikalnemu rozhodnutiu zapudit v sebe matersky cit a nenaplnit funkciu svojej maternice a vajecnikov ktore sa kazdy mesiac snazia vytvorit zaklad a to vajicko na potencialny dalsi zivot.Nedovolit svojim prsiam aby sa v nich tvorilo cez toto krasne obdobie mlieko a napajalo novy zivot.
Co vas k tomu vedie ze ste rozhodnute nenaplnit svoje poslanie od Boha stat sa matkou. Je ine ak ma zena zdra. problemy a nemoze ich mat alebo sa jej nedari donosit plod ale ak je zdrava tak preco odmieta svoje bozie poslanie?
Co ma vsak zaskocilo je ze so synom sa chce vziat casom ale deti nie. Ked sa jej pytam preco nechces deti tak lebo. Lebo je to jej telo a jej rozhodnutie. Ak sa jej spytam a co moj syn tak povie ze ved sa ho spytajte na nazor. Inak spolu dobre vychadzame, vie varit, je sikovna, pracovita, vesela a sympaticka ale tymto rozhodnutim ma sklamala. Ja sama pochadzam z rodiny kde sme bol styria surodenci. Mam uz aj vnucata ale nebranim sa dalsim. Tesila som sa ze aj tento syn mi privedie radost do rodiny svojimi detmi. A zrazu Boh vrati rozum a lasku a nech ich privedie na spravnu cestu ktoru je naplnenie manzelskej lasky a tym su deti. Verim ze sa umudria a deti mat budu.
Poznaju sa uz dva roky. Nechapem jedno a preto vas prosim o vysvetlenie preco sa niektore zeny rozhodnu deti nemat? Co ich k tomu vedie? Co vas k tomu prividedlo ze deti mat nechcete?
Dakujem

bjl

No mila mamicka,

poradim Vam este jednu vec, ktoru by ste mohli do tej Vasej manipulativnej taktiky zahrnut - skuste Vasej neveste kupit kamasutru - mozno ked zisti ako sa tie deti robia, tak po nich konecne zatuzi :-D :-D :-D

A k tomu, ze Vasmu synovi verite, ze nevedie pohlavny zivot len tolko - sex sa da praktizovat aj mimo postele, rodicovskeho domu a hotelovej izby ...

Je mi Vas luto - ale nastastie Boh je milostivy a cele Vase konanie sa da zhrnut iba do jednej vety, ktoru iste poznate: "Otce, odpust im, lebo nevedia, co cinia"

cokopiko

Mother
toto uz hranici s fanatizmom. Ste posadnuta tehotenstvom zien. Zboznuje takych ludi ktori maju pocit ze musia kecat do zivota druhych a riadit ich. Tiez obcas chodim do kostola len pre dobry pocit, upokojit mysel, zresetovat hlavu. Ale klast doraz nato ze ziadna maternica nesmie vyjst na zmar a kazda jedna musi odnosit aspon jedno dieta je sprostost. To potom aj kazdy muz co onanuje alebo pouziva kondom vypudil zo seba zbytocne kopu spermii co mohli splodit dieta. Naco tolko deti? Nase vajecniky a muszske semenniky produkuju pohlavne bunky automaticky lebo su tak nastavene ale to neznamena ze teraz vsetci sa mame vrhnut do rodicovskych povinnosti.
Suhlasim tu s nazorom co ktosi napisal ze ludia by mali vykonat psychotesty pred splodenim potomka. Mnoho rodicov je totiz nezodpovednych a tyranov. Deti potom trpia. A prave ti co niesu psychicky stavani mat deti ich maju a ti inteligentni oddialuju mat deti. Zoberme si ciganov alebo tych zo social. slabsich rodin maju po pat deti ale ziju z ruky do ust. Rodicia alkoholici, fetaci, prostitutky atd.
Dalej to co tu spomenula Mixta. Ano je to tak. Moja mama bola tiez prisnejsia a ked som mala priatela o ktorom ani nevedela tak sme tiez sulozili a ona s otcom ani len namala tusenia. Bol to moj kolega z prace. To este ked som mala 21. Parkrat ked sme zostali v praci sami tak aj tam sme si to rozdavali. Kedze u nas doma sa to nedalo lebo rodicia boli casto doma a matka prisna katolicka. To by ste pani zlata museli mat syna zavreteho doma aby ste si bola ista jeho panictvo. Ono pred vami moze synak hrat slusneho katolika co chodi na spovede ale pri frajerke mimo vasho dohladu ktovie co stvara. Ticha voda brehy myje. Staci miesto, cas a ani neviete.

m8

vas neodsudzujem za vieru. prave preto ze berete Bozie meno niekolkokrat a absolutne ste nepochopila ze vas rozum ho nikdy nebude mat sancu pochopit a preto vam radim modlit sa za mudrost a pokoru pred zivotom aj pred nim.Jeho cesty su nevyspytatelne kazdy jeden sme jeho dielom, jeho dieta a kazdy ho raz najdeme vy si chodte do ocistca ked chcete asi tam pojdete kym vam nedojde, ze mate vsetko odovzdat bohu..vsetko...vsetucko...a mate po starostiach...lenze co by ste mila pani riesila ze? precitajte si knihu prislovi ak viete kde to mate hladat..zistite aki ludia maju komplikovane zivoty a preco..je to v biblii..alebo sa chodte postazovat batmanovi

lombardo1981

Kazda ich v sebe mame len mnohe ich potlacate z nejakého dovodu. Bud zly pristup rodicov, nejaka trauma, sklamanie z muzov, z rodicov a pod.
Alebo zlý prístup potencionálnej svorky.

m8

kks....odpadla som ani som cele citat nemohla...dneska je pani zlata mat decko luxus. vsak len hypoteku na byvanie dostat velmi tazko..uz nezijeme zza komunizmu nam nikto nic neda..pokial clovek nema stastei alebo nezaraba velmi dobre, tazko si poradi s deckom..potom vysiet rodickom na krku s deckom, brat kopoty a pocuvat najmudrejsiu svokru na svete....pani katolicka v biblii sa nikde nepise ze zosobasena zena musi mat decko boh to nikde neprikazuje ani nezakazuje co vy odkial berete tie vase mudrosti....katolici sprosti ste jak ovce..ani bibliu nepoznate modlari

liberta25

ja uz len jednu vec ako veriaca. akym pravom sa vy v mene Boha vyjadrujete ku maternici vsetkych zien a teda aj ku mojej? o mojej maternici rozhoduju len dvaja ludia: ja a moj gynekolog. takze vas poprosim, neberte meno Bozie do ust ked vam to vobec neprinalezi.

mixta

mila pani, vam aj vasej sestre treba najst vhodne vyplnenie volneho casu aby ste prisli aj na ine myslienky ako len spriadat plany nad oblbnutim mysle materskymi citmi synovej priatelky.
este k tomu pohlavnemu zivotu. Trkat sa da ked ti dvaja chcu a vy o tom ani nemusite vediet. Vy si mozte pozerat svoj oblubeny serial a vas syn zatial... A navyse pohlavny zivot sa nemusi praktizovat len v rodicovskom byte ci dome a trvat hodinu. Niekedy to moze byt otazka par minut. To by ste museli mat na syna sledovaci obojok aby ste s istotou mohli povedat kde ti dvaja su a co robia :)

obličkaa

P.Mother!
1. Nikto Vás neuráža, nie je vulgárny, neponižuje, nevysmieva sa.
2. Každá z nás dodržala pravidlá tohto fóra.
3. Pýtali ste sa, tak odpovedáme. Ináč, ako emotívne, sa na túto tému reagovať nedá.
4. p.Sewie -áno, presne tak ako píšeš.
Howk!

na záver

milá pani, to čo tu píšete len podporujete názory neveriacích ľudí o nás veriacich že sme blázni veriaci v ilúzie. Vyvolávate v ľuďoch ktorí v Boha neveria že sme šibnutí fanatici. Ďakujem Vám pekne.
Ja som veriaca, chodím do kostola, na spovede, na púte, na stretnutia ale dokážem rešpektovať rozhodnutie žien a dievčat ktoré necítia túžbu mať dieťa či deti. Rešpektujem ich nie ako vy. Ste netolerantná. Každý človek má právo rozhodnúť sa zariadiť si život tak ako chce. Či mať deti alebo nie. Či žiť v manželstve alebo ako slobodný.
A čo váš názor na kňazov v celibáte a rehoľné sestry? Aj ich by ste nútili mať deti? Ich rozhodnutie zveriť svoj život do rúk Boha je tiež na nepochopenie?
Boh nám dal vôľu rozhodovať o svojom živote. Dáva nám možnosť v neho veriť ale nenúti nás do ničoho. Je len na nás ako so svojím životom naložíme. Tak isto je na každej žene aby sa sama rozhodla či chce svoj život zveriť do materských povinností alebo nie. Nikoho nútiť do toho nemôžete a nesmiete. Vy máte oveľa vačší hriech ak sa ju snažíte nenápadne so sestrou zmanipulovať. Nesasahujte do vecí na ktoré nemáte právo. Zmierte sa s tým že nemôžte riadiť všetko v živote.
Nechajte dievča dýchať. Ak to jej a vášmu synovi takto vyhovuje tak nech. Je to ich život. Ak sa milujú aj bez detí nech. Mali by ste jedno pochopiť a to že každý nátlak vyvoláva odpor. Aby ste vy sama v svojej potenciálnej neveste nevyvalala odpor voči vašej osobe.