Viacere zdravotne problemy, hlavne unava a pocit

Príspevok v téme: Viacere zdravotne problemy, hlavne unava a pocit
ace_ventura

Dobry den, rad by som si nechal poradit v mojich tazkostiach. Mam 35 a trapia ma viacere tazkosti:
- bolesti hlavy [minimalne 1 krat za tyzden]
- bolesti noh, ruk
- bolesti klbov na rukach [toto mam uz velmi davno, ale revmaticke testy boli vzdy negativne]
- unava [som amatersky sportovec, este futbal zahram, ale napr. ked robim sedavo a idem po schodoch, tak sa velmi zadycham]
- kozne problemy, skor typu ze niede zacervenala koza a tak, vzdy to nejako odide
- bolesti svalov ktore si neviem vysvetlit, proste nerobim "nic" a boli ma napr. biceps
- neustaly pocit, ze nie som uplne nadychnuty, nieco ako kyslikovy dlh, proste sa snazim viac a viac nadychnut stale [napr. ale ked sportujem, tak mi to tak nepride, okrem toho ze uz nevladzem ako ked som mal 18 velky rozdiel nevidim...]

Bol som na vysetreni srdca - ok, pluc - kapacita super. Uz mi vraveli, ze je to stresom. Z internetu som nasiel, ze mozno systemovy lupus [viem, ze to znie divne, ale splnam do bodky vacsinu priznakov], este mozno vysoka zrazanlivost krvi [rozmyslam ist na test]. Robili mi viacere testy, vsetko vzdy ok, na tu krv som ale specialne nebol, ale bol som napr. na slepaku a tam asi test robia... Celkovo mam pocit, ze sa to skor pomalicky zhorsuje.

Dakujem za rady

abcdefghij

pri lupuse by si mal v krvi zvysenu sedimentaciu, ANA protilatky a subfebrilie...
skus si dat urobit testy na plucne mykoplazmy a chlamydie, viackrat som sa stretla s tym ze pozitivny nalez moze sposobit podobne problemy

Kýčera

Zájdi za pneumológom,aby Ti urobil spirometriu a potvrdil,či vylúčil astmu.Tiež si daj vyšetriť imunitný systém a testy na alergológii/kožnom-červenanie kože.A na svaly by boli vhodné testy na ne/prítomnosť zápalu svalov na neurológii.Odtiaľ sa zvykne prenáša bolesť na kĺby. Je tiež možné,že máš v tele premnožené baktérie,plesne,parazity... alebo všetko dokopy.Už toľko neštuduj dr.Googla,lupus nemáš.

redka

taketo priznaky ma aj premnozena kandida alebo aj adrenalna unava (adrenal fatigue syndrome, vyčerpanie nadobliciek) nieco si o tom precitaj....