Nabozenske zakazy

Príspevok v téme: Nabozenske zakazy
engel

Zdravím...chcem sa s vami podeliť s jednou veci. Moja matka je silná katolíčka a neustále mi zakazuje rôzne veci, hlavne berie mp3 a viac mi ho nedá...už som si kúpila snáď 5 a nemám peniaze na to neustále kupovať nové...čo mám robiť? Počúvam rock, ska, punk a metal a tvrdí že cez to na mňa hovoria diabli a podobné hlúposti...chcem žiť ako normalne decko, ktore si pocuva co chce...okrem toho o dalsich nezmyselnych zakazoch radsej nevravim...je to podla vas normalne? Co by ste robili na mojom mieste?

laura321

som sa zasmiala prezyvka, presne texty tychto presladenych spevacok su plne sexu, na koncertoch takmer nahe masturbuju s miktofonmi a pod. Ale co oko neevidi, to srdce neboli tvoju mamu co po anglicky nerozumie, tak jej to pride vhodne len preto, ze melodia lahodi uchu viac ako metal, ci punk:D Ak je tvoja matka ozaj taka extremistka, nic s tym nenarobis, ved minule som kdesi citala co pisala jedna krestanka tazka co vsetko je okultne... Skoro som odpadla...Dokonca tam bola aj alternativna medicina ako akupunktura, cinska medicina, no hrozne bludy posahanej zeny, skoda ze tam nebol pisany internet, aby nas podobni ludia usetrili svojich komentarov.

lucia238

je hrozne, akymi bludmi trpia niektori rodicia a robia taketo veci, samozrejme v ramci spravnej katolickej vychovy... Je uplne normalne, ze mlady clovek doslova potrebuje hudbu k zivotu, ja som v puberte prve co spravila po prichode zo skoly zapinala svoje oblubene songy a vzdy mi to zdvihlo naladu aj ducha. Keby si pocuvala tych nechutnych raperov, co len s kapucnami na hlave nadavaju skaredo na cely svet, tato hudba je podla mna naozaj agresivna a evokuje v ludoch aspon vo mne agresivne negativne pocity a nedokazala by som to viac ako minutu pocuvat, ale rock, pank aj metal su v pohode, to skor pozitivne cloveka nakopne. Nuz, matke to asi z hlavy nevytlcies, preto bude lepsie ,ked budes mat vek a moznosti sa osamostatnit a riadit si svoj zivot po svojom.

LMarika

No ak so svojimi rodicmi nie si spokojna, co by som na tvojom mieste ani ja nebola, tak potom ti uz nezostava nic ine, len obdobie, kym nedovrsis 18, nejako prezit (hudbu si pocuvaj v case, ked nemas mamu doma...) a postavit sa na vlastne nohy skor ako ostatni tvoji rovesnici, to moze napriklad znamenat aj to, ze po maturite nepojdes hned na vysoku skolu, hoci takmer vsetci pojdu, ale vypadnes do zahranicia, kludne na rok do Nemecka, na rok do Anglicka opatrovat deti, naucit sa jazyky na komunikativnej urovni, zarobit si nejake peniazky, ale hlavne vypadnut od rodicov. Nic sa nestane, ak na vysoku skolu nastupis o nejake styri roky neskor ako ostatni. Aspon si predlzis mladost, spoznas svet a jazyky sa ti do zivota ohromne zidu, uvidis. A - koniec koncov, oplati sa ich aj studovat. Poznam viacerych, co maju takychto rodicov a vsetci od nich zmizli prec byvat niekam inam co najskor, ako len mohli. Jedna sa dokonca vykaslala na strednu skolu, zanechala skolu a odstahovala sa k frajerovi (puberta s nou poriadne plieskala) a rodicia ju vydedili a vsetko odkazali jej postihnutemu bratovi. Ale ona nestoji o ich dedicstvo. To, ze nedokoncila strednu skolu, hoci rozumove schopnosti nato mala, to ja sice neschvalujem, ale fakt uz s nimi nemohla vydrzat, tiez boli na nu prisni a dost nabozensky zalozeni a davali jej rozne nezmyselne zakazy, ale na jej mieste by som bola aspon skolu dokoncila, maturitu spravila a potom sa pobrala do sveta... Zober si to tak, ze najblizsich par mesiacov, ktore ti este zostavaju do maturity, budu sice mesiace tazke, ale snaz sa ich uz nejako prezit a maturitu spravit a potom uz nestracaj cas a odprac sa niekam prec od nich. Tvoji rodicia maju pravo verit na existenciu nadprirodzenych bytosti a chodit kazdy den do kostola a vyjadrit nazor, ze sa im taka a onaka hudba nepaci, ale aj ty mas pravo vyjadrit si nazor svoj vlastny, ukazat, ze si sama sebou, povedat si, co sa paci a co sa nepaci tebe a normalny rodic by mal respektovat nazor svojho dietata, aj ked sa nezhoduje s tym jeho a neodsudzovat ho zan, ale hlavne neponizovat a netrestat. Keby tvojej mame nejaky cudzi clovek na ulici povedal, ze neveri v boha, cusala by jak vos pod chrastou. Ale ked to povies ty, div, ze bic na kona nevytiahne a nevyslaha ta s nim. Na cudzich pekne a na vlastnu jak na poslednu spinu. Od takychto rodicov sa vsetky deti odvratia. Lepsie je mat rodicov chapajucich, ktori beru na vedomie, ze tak, ako nie vsetci cudzi ludia z ulice maju na vsetko uplne vsetky nazory zhodne s nimi, rovnako uplne vsetky nazory zhodne s nimi nebudu mat ani ich vlastne deti. A ak takych rodicov nemas, tak ber nohy na plecia a upaluj, kade lahsie!

Engel

Sejla- no ona smiruje vsade lebo odmalicka pred nou vsetko skryvam, kedze vsetko zakazuje, neda sa nic robit pred nou a to este nevravim ked som niekedy s niekym chodila a to ...a nie, neni to fake tema, ...ak pribudaju temy s narazkami na krestanov, to je len dobre, treba bojovat proti iluziam..a co sa tyka veku, mam 17

ssississi

a mozno je to len fake tema aby sa tu znova utocilo na cirkev a krestanov. V poslednej dobe tu nejako pribuda tem kde sa akoby naschval riesili veriaci a zakladatel len caka ako budu ludia reagovat.

0vecka

2 SEjla toto mi ani nenapadlo... ze by taka bigotna katolicka chytila mp3 player a preklikavala to a ak tam najde nieco co sa jej nepaci teda vsetko s vynimkou petra nagya a gregorianskeho choralu tak to hodi do svetenej vody?

Sejla

A ako sa vlastne matka dozveda, co pocuvas? Tajne ti smiruje vo veciach, alebo co? Nevesaj jej vsetko na nos a lepsie sa kamufluj. V nejake vzajomne pochopenie by som nedufala.

0vecka

2 poradko ano takze v dnesnej dobe je tazke pocuvaj kvalitnu hudbu?

to je to iste ako vyrok v dnesnej dobe su tie vztahy o nicom... garantujem ti ze v dnesnej dobe sa dostanes k akejkolvek hudbe ovela lahsie a ovela lacnejsie ako pred 20timi rokmi... nad podobnymi vyrokmi mi vzdy ostava rozum stat...

poradko

ono v dnesnej dobe je tazko pocuvat kvalitnu a zaroven aj dobru hudbu,ja mam 24,ale keby moja dcera pocuvala tiez take zanre ako ty,tiez by som jej zakazdym brala mp3,uplne chapem tvoju mamu.a asi by som skorej prijala fakt,ze dcera pocuva nejake jemne melodie beyonce, ako taku agresivnu hudbu,ktora ma satanisticke texty,podla mna to netreba brat na lahku vahu...