Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Naveky myslenky na sebevrazdu? (BAP)

Príspevok v téme: Naveky myslenky na sebevrazdu? (BAP)
AlterEgo05

Nekde - mozna to bylo i tady - jsem cetla, ze kdyz jednou vidis sebevrazdu jako reseni, uz se toho nezbavis, tech myslenek. Ziju s touhle nemoci uz nekolik let a porad jsem se jich nezbavila, i kdyz mam nekolik pokusu za sebou, beru antidepresiva i antipsychotika. Stejne mam pocit, ze otravuji a mozna je lepsi, ze mi zadni kamaradi nezustali, protoze bych alespon nikomu nechybela.
Nechci to udelat, mam na to sve duvody, ale jakoby me neco porad nutilo a rikalo mi: No tak, udelej to! Do people a favour...! A nekdy je hodne tezke odolat. Nevim, jestli chci zit nebo zemrit, vim jen, ze bych to udelat NEMELA, ale jako nemocnemu cloveku mi to prijde krute. Ta psychicka bolest je desiva. Nevim, co je "pak", ja verim, ze nic, ale prijde mi od lidi bolestive, ze vzdy chteji cloveka za kazdou cenu zachranit.
Jasne, muzete argumentovat, ze zivot je veliky dar, ale co kdyz to tak proste nevidim? A myslenky na suicidum me pronasleduji temer kazdy den?

BAP

Podla mna by skupinova terapia s aktivnymi cinnostami mala pomoct. Tak aspon 3 mesiace. Ziadna rodina, ziadna skola, ziadna praca, ziadne stare prostredie. Niekde daleko v prirode. Bez kontaktov na stare prostredie. Skupina s muzmi i zenami i v roznych vekovych kategoriach.

AlterEgo05

BAP: Ano, problemem je sam zivot...
Ovsem jak muzete videt, pisu sem, tudiz ziju, neco se mi posralo - i kdyz, konec-koncu, to se mi sere uz nekolik let; absolutne nezvladam ty prechody nalad. Not at all.
Takze Mateji dekuji, ale jsem fyzicky v poradku, psychicky vite vsichni kde a jeste dnes letim k psychiatricce dat si trochu prekopat lecbu. Vim, zaslouzila bych do lecebny, ale tam mi taky nikdy na delsi dobu nepomohli.
Tedy naveky myslenky na sebevrazdu, ano... Vim to.

BAP

Ano, niekedy sa stava, ze clovek ma pocit, ze sa z nicoho na svete nemoze tesit. Niekedy su to velke zavazky, ktorych sa potrebuje zbavit aby zil dalej aspon trosku spokojne a nevie ine riesenie ako smrt.
Zakladom bytia je uspokojovat sa. Co teda s takym clovekom, ktory neciti ziadnu chut si nieco dobreho spravit, ci nieco pekneho zazit.
Tu pomoze zit v spolocenstve ludi, ktori dokazu otvorit oci, ci dokonca srdce.
Tak teda, je problemom nejaky velky zavazok, ktoreho sa neda nijako inak zbavit, len smrtou ?

Matej

Vážený prispievateľ diskusného fóra ZDRAVIE.sk.

Vami publikovaný príspevok na tomto diskusnom fóre obsahuje formulácie, ktoré je možné z pohľadu prevádzkovateľa portálu ZDRAVIE.sk považovať za informácie závažného, život ohrozujúceho charakteru. Na základe uvedeného si Vás dovoľujeme požiadať o zaslanie Vašich kontaktných údajov administrátorovi tohto diskusného fóra na adresu info@zdravie.sk , aby sme Vám mohli sprostredkovať poskytnutie odbornej pomoci.

V prípade, že nám svoje údaje neposkytnete, sme oprávnení na základe vyhodnotenia obsahu Vášho príspevku pristúpiť ku krokom, ktoré povedú k Vašej identifikácii a následnému zabezpečeniu odbornej pomoci.

Veľmi pekne ďakujeme za pochopenie.
Redakcia ZDRAVIE.sk

www.zdravie.sk

bella21

Keby si vedela, že je ešte nádej, že sa vyliečiš, aj tak by si to urobila? Nedala by si si ešte šancu?

Dobre si napísala, že myšlienky typu urob to, sú nutkavé myšlienky. Sú to myšlienky, ktoré pravdepodobne vyplývajú aj z Tvojej diagnózy. Môžu byť myšlienky, ktoré majú základ v chorobe, pravdivé? Nie, nemôžu. Tie myšlienky Ťa klamú. Klamú Ťa, že tým urobíš ľuďom službu. Všetko, čo Ti nahovára, že:
- Tvoj život už nemá zmysel
- nedá sa Ti pomôcť
- keď to neurobíš, budeš trpieť až do smrti
- si zbytočná a si na ťarchu
- na Tebe nezáleží
- nikomu nebudeš chýbať
- atď

tak to všetko je jeden veľký klam a podvod. Ak podľahneš a siahneš si na život, hneď po tom sa Ti otvoria oči a spoznáš to aj sama. Môžeš si totiž zabiť telo, ale seba samú nie je v Tvojej moci zabiť. Mala by si rátať s možnosťou, že po smrti niečo je. A aj s tým, že Niekto Vyšší je.

Tvoje psychické problémy nevznikli len tak z ničoho nič. Musia mať jasnú príčinu alebo dokonca viac príčin v minulosti a v tom, čo si prežila. Že Ti doteraz psychiater/psychológ nepomohol znamená len jedno - ešte neprišli na tú príčinu. Otázne je, čo všetko si im odhalila zo svojho vnútra, či si si niečo podstatné zo svojej minulosti - a práve to býva to najdôležitejšie - nenechala pre seba. Na každý problém existuje riešenie. Naozaj. Aj pre Teba. Preto sa neunáhli a prosím Ťa nič zlé si nerob. Na to bude vždy času dosť.

PS: Najčastejším dôvodom psychických problémov je nedostatok lásky. Kde láska chýba, tam duša trpí a upadá. O čo viac vtedy, ak niekoho ponižujú, podceňujú, fyzicky, duševne alebo dokonca sexuálne zneužívajú. To sú hlboké rany, ktoré zasahujú do samotnej podstaty človeka. Sú to hlboké rany, ale nie neliečiteľné. Uver tomu aspoň na 5 %, prosím...

Budem tu aj zajtra a veľmi sa poteším, ak tu budeš aj Ty a niečo napíšeš. Prosím, ak už nechceš zanechať svoj zámer ukončiť svoj život, aspoň ho o nejaký čas odlož ...

AlterEgo05

Rozhodla jsem se. Dnes vecer to ukoncim, resp. spis dnes v noci, zpusobem, jaky tady nechci uverejnovat.
Bylo hezke spoznat vas. A nekdy bylo taky hezke zit...

jajaa

Ahoj AlterEgo. ja sa liečim na recidivujúcu depresívnu poruchu ťažkého stupňa a borderline a niekedy už fakt neviem ako ďalej, ale chcem tomu veriť, že sa s tým dá žiť, lebo ja chcem žiť, hoci ako píšeš aj ty, mávam myšlienky na samovraždu. kým sa dá, myšlienky nechávam voľne prechádzať hlavou a nevenujem im pozornosť, teda čo najmenšiu aj keď mi to veľakrát berie veľa energie. Tiež beriem lieky dvoje ad + antipsychotiká. už 10 rokov bojujem sama sosebou, ale len v poslednej dobe si začínam uvedomovať súvislosti mojich príznakov s mojou minulosťou a bolesťou. Pozerala som aj na youtube v poslednej dobe dosť videí o borderline poruche a pomohli mi hlavne videá, ktoré zverejnila jedna koučka, ktorá už 20 rokov pracuje s ľuďmi s HPO a sama prekonala túto poruchu a stále opakuje, že sa to dá, ale nesmieš v sebe potláčať a dusiť svoje pocity, pretože si treba uvedomiť, že príznaky sú tvojou súčasťou, takže jedine ty môžeš nájsť cestu ako si pomôcť. neviem či sa ti to podarí (alebo mne), ale beriem to ako výzvu. Neviem či si videla film alebo čítala knihu I never promised you a rose garden, ale mne v mnohom otvorila oči a snažím sa brať svoju chorobu ako niečo čo jednoducho je mojou súčasťou a musím bojovať, načúvať samej sebe a nevzdávať sa. ja ťa chápem, teda BAP nemám, ale tiež sa necítim dobre a neviem či sa to niekedy zlepší, ale dúfam v to. Skús načúvať viacej sama sebe. Drž sa!

AlterEgo05

Jsem spokojena, ano; nekolikrat jsem byla na psychiatrii a rekla bych, ze nikdo uz nevi, co se mnou, a ja nejmin...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Naveky myslenky na sebevrazdu? (BAP) - Fórum - ZDRAVIE.sk