Pretrvávajúca teplota - už 9 týžden

Príspevok v téme: Pretrvávajúca teplota - už 9 týžden
matejisko

Dobrý den,

už 9 tyžden trpim zvyšenou teplotou max 37,5 zatial som viac nenameral a sprevadzaju to aj bolesti hlavy.
Obehal som už asi všetky možno vyšetrenia a doktorov a všade mi tvrdia že som uplne zdravý, vysledky v poriadku jak krv tak aj moč a výtery, rentgeny aj sono proste všetko uplne bez nálezu.
Niekedy mi je par dni dobre a citim sa uplne v 100% a potom zrazu z ničoho nič znova niekolko dní teploty.
Snažil som sa nejak odsledovať či to niečim nespúštam ale na nič som neprišiel. Som nefajčiar cely život nepijem alkohol maximalne to odcudzujem samozrejme aj drogy - športujem aktívne niekolko rokov posilujem chodim plavať a stravujem sa zdravo - takisto mam velmi pokojny a vyrovnany život žiadne stretsy ani doma ani v práci ale tychto 9 tyždnov uplne nechapm čim to je ale stale mam te teploty bez inych priznakov alebo bolestí kdekolvek v tele. Doktorka už sama nevie kam ma má poslať. mám 26 rokov a nikdy som nemal podobne problémy

matejisko

Galapagos - nie neberiem a nikdy som ani na nič pravidelne lieky nebral...zdravotny stav mam okrem tohto problemu vyborny aj som vždy mal

Kýčera - www.xdarceky.sk keby mam tvoju adresu toto ti pošlem za te cenne rady a inteligentnu komunikáciu. Neviem načo sú ti mená doktorov ale te tu zverejnovať určite nebudem.

YvesRocher

Máš ešte tieto 4 možnosti:

1. Infekčné choroby - Jedná sa bezkonkurenčne o najčastejšiu príčinu zvýšenej teploty. Najčastejšie ide o infekcie horných dýchacích ciest, zápaly priedušiek, zápaly pľúc a močovej infekcie.

2. Autoimunitné choroby - Všetky procesy, pri ktorých dochádza k reakcii imunitného systému voči vlastnému organizmu, môžu vyvolať zvýšenie teploty. Horúčky väčšinou nebývajú prítomné, skôr je prítomná trvalo alebo opakovane zvýšená teplota mierne nad 37 ° C.

3. Nádorové procesy - Rakovina v tele vyvoláva reakciu imunitného systému a väčšinou dochádza k zvýšeniu teploty. Býva to známkou skôr rozsiahlejších nádorových procesov s tvorbou metastáz. Teploty väčšinou nedosahujú 38 ° C (tj. Sú prítomné skôr subfebrílie) a chorý sa často sťažuje aj na úbytok hmotnosti a celkovú nevôľu (podrobnejšie pozri. Príznaky rakoviny).

4. Zvýšená funkcia štítnej žľazy - Zvýšená telesná teplota, potenie a neznášanlivosť teplého prostredia býva spolu s ďalšími príznakmi bežne spojená so zvýšenou tvorbou hormónov štítnej žľazy.

matejisko

redka - ta bolest hlavy nieje nejak moc intenzivna alebo taka silna že by to bolo neznesitelne...je to skor taka bolesť z tej horúčky jednoducho taky neprijemny tlak v hlave celkovo, žiadne pichanie alebo silna bolesť na konkretnom mieste...podobne otazky mi kládla neurologička a čo sa tyka trvania tak príde aj odíde vždy s teplotou čiže ked mi klesne teplota prejde aj bolesť hlavy...jedlom ani cvičenim to nespúštam to som si za te týždne celkom dobre odsledoval...celkovo by som ten môj stav opísal ako ked na človeka niečo "lezie" ako nejaky začiatok choroby akurat že to nema už žiadne ine priznaky chripky alebo ochorenia...v skratke zvyšena teplota z čoho nasledne pobolieva hlava a necítim sa normálne ako predtým ked som nemal žiadne podobne problemy...viem že teploty do 37.5 su neni žiadne extremy ale určite som nikdy taku teplotu bežne nemával a preto to pocitujem dosť neprijemne...viem že niekto taku teplotu má normálne a citi sa uplne v pohode ale každý človek je iný a toto určite nieje moja bežná teplota.

Kýčera

Aj napriek tomu,že si NEPROSIL,som sa Ti snažila pomôcť,ďakovať nemusíš.Takže Ti vylúčil imunodeficit,poruchu regulácie humorálnej aj celulárnej imunity,HIT,bežné alergény,...Robili Ti testy aj na...A vieš čo,máš pravdu,idem si škrabkať päty,pretože stále odpovedáš KDE,nie KTO.

redka

Este specifikuj tie bolesti hlavy.. Aka cast? Aky cas? Skor rano, na obed, vecer...ci je to jedno... Je to bolest pichlava, vyrazna, tlmena? Ako dlho trva? Rzchlo pride a odide alebo prichadza pomaly postupne a tak aj odchadza? Nesuvisi to s jedlom? Bolest po jedle, po cviceni?

matejisko

Kýčera - www.procare.sk tuto mi robili testy na potravinovu intoleranciu a bol som aj u imunologa ktorý robil kožné aj krvné testy bez nálezu...a pokial maš tolko inej roboty venuj sa račej jej lebo tvoja komunikacia mi poríde ako keby sa ti prosím a zaroven nenormalne otravujem a to by som nerád...myslim ze som ti dost jasne už odpovedal už predtym alebo chceš mená doktorov poschodia a čísla dverí?

Ak ti prídem príliš blbý tak sa zbytočne nehnevaj a nenamahaj ale ak normalne s kludom poradíš budem len rád :)

Kýčera

Chlapče,Ty tomu vôbec nerozumieš, NEMYSLÍ,na to som sa Ťa nepýtala,ale odpovedaj na moje otázky,lebo mám aj inú prácu,ako z Teba donekonečna mámiť odpovede: "KTO TI ROBIL TESTY NA POTRAVINOVÉ INTOLERANCIE?" Bol to lekár,alergólog,kožný?Robili Ti imunologické testy?Ak nespolupracuješ,nedá sa Ti pomôcť!Alebo máš problém so slovenčinou?

redka

Ked hovorime o tom ct, spomenula som si na brata jednej znamej... Mlady chlap, tusim mal nieco po tridsiatke, policajt, aktivny mlady clovek s rodinkou... Tiez ho pobolievala hlava, tiez nevedeli preco, az kym nesiel na ct... A tam nasli odpoved.... Bohuzial uz nie je medzi nami, uz si nepamatam ci umrel po operacii alebo este pred nou.. Drzim palce nech ti tam nic nenajdu... Teda okrem zdraveho mozgu ;)

matejisko

Kýčera - rozumel som jasne ved preto pišem že si nemyslim že by to bolo ono lebo ine priznaky nemam...a testy mi robila obvodna - krv, vytery, moč niečo posielala do topolčian a dalšie testy som si dal robiť už za peniaze v procare v Nitre..ja som neni biochemik ani doktor v tych papieroch s vysledkami sa nevyznam absolutne ale vraj tam nevidi nič čo by to mohlo spôsobovať vraj mam krv aj ostatne rozbory uplne v poriadku tak ja neviem

redka - na CT som bol včera vysledky vraj budu až o tyžden...a konečne diky za nejaku radu aspon si teda skusim preštudovať te testy či tam su merane te hodnoty čo pišeš...ja som fakt uplny jelen z tych papierov od doktorov takto sa aspon budem vedeť konkretne opytať doktorky na nejake hodnoty ktore mi tu hadam niekto ešte poradi...presne preto sem pišem

diky