Mat, ci nemat dieta?

Príspevok v téme: Mat, ci nemat dieta?
babaatko

Chcela by som nadviazat na temu mather o maternici. V poslednej dobe sa casto zamyslam, nad tym ci mat dieta. Partnera mam a aj byvanie. Ale, podla mna mat dieta je velmi drahe. Nakolko ja keby mam dieta nechcela by som, aby trpelo nedostatkom. Museli by sme predat 2 izbovy byt a kupit 3 izbovy. Tie stresy po narodeni baba, stale plac, nevyspanie sa, prebalovanie plienok. A to tehotenstvo, velke brucho, priberanie, vysiace prsia z kojenia atd. Peniaze do oblecenia, hraciek, 24 hodinova starostlivost. Ved staci chvilkova nepozornost, a moze byt uraz. A potom obdobie vzdoru, puberta atd. Deti mam rada, ale stoji toto za to? Momentalne si zijeme spolu cez 3 roky s drahym, v objati kukame po praci filmy, cez vikendy vstaneme z postele, ked sa nam chce, doma vzdy klud, prijemna atmosfera, ziaden rev, pistanie atd. Ked sa rozhodneme schulime sa k sebe a pospime si, vypneme telku a klud. A mame obaja cez 30. Napiste mi prosim, ci naozaj stoji za tie nervy, peniaze, nevyspanie atd. dieta? Opakujem deti milujem,.su krasne, a ten ich usmev, na 2-3 hodiny sa velmi rada postaram. Viem, ze vlastne je ovela viac, clovek ho miluje, ale aj tak...

Prezyvka055

qajina ale viem plus minus co sa deje u konkurencie a statna sfera nema tolko penazi ako sukromna :D aj ked mozes si nechat iluzie o tajnych vyzkumoch genetickych modifikovanych ludi a liekoch na rakovinu ktore maju vlady ale nechcu to dat ludom aby na ne farma firmy mohli zarabat ci ako :D :D

Ak ocakavas ze tu budem fotit svoju pracovnu zmluvu no nebudem :D raz tu bola diskusia o zdravotnych poistovnach a nechal som sa vyprovokovat este ked som mal iste posobenie na slovensku a ten papier som tu nahral aby som dokazal kolko platim zdravotkam zbytocne na odvody a bol tam tusim aj zamestnavatel aj vsetko.

Aj tak toho cloveka som nepresvedcil takze tu nejdem nikoho o nicom presviedcat, ak veris tak veris ak neveris tak nie, je to uz len a len tvoj problem. Ludia aj tak veria len svojim pravdam.

Ja tiez ani len nemozem tusit co i len veta z toho co pises o seba je pravda. A viacmenej je mi to jedno, nepozname sa, toto je anonymna diskusia a ked sa chces bavit konkretne tak sa stretnime osobne. Deanonymizuj sa a potom sa mozme bavit o konretnostiach a zamestnavateloch.

qajina

prezčo, však nemôžeš vedieť všetko, čo sa deje vo svete a ak je to tajne, myslím mimo povolených oficiálnych a komerčných výskumov. nie som v tomto úplný laik, nepredstavujem si napichaného človeka :D si ma rozosmial. fakt si vo vedeckej sfére? nie je to scifi? :) rozumej dvojzmysel. samozrejme, pod mikroskopom s embryom.

lieky a liečivá. robíš si srandu? to nie je niečo, kam sa môže dostať ktokoľvek. neviem, čo akože s nimi robíš, ale asi nanajvýš pozeráš na ne zdiaľky.

začína sa to výživou? pritom nemáš ani základné poznatky o tom, prečo je mrkva zdravšia než čokoláda? no ja ti neviem. trochu na tom scenári ešte zapracuj. rozhodne ti ale fantázia nechýba.

Prezyvka055

qajina urcite by si niekoho nasla to ze je pekna to je este to najmenej z toho dobreho co na nej je.

a ja by som si tiez niekoho urcite nasiel ;)

Prezyvka055

qajina nerobi sa to a ak by sa to robilo viem o tom :) ale robi sa na podobne ale podobne nie je to iste a nie je to az tak celkom zakazane a samozrejme si nepredstav nieco take ze v strede miestnosti lezi clovek napojeny na tisic pocitacov a hadiciek.
To je len vo filmoch tak maximalne :D vacsinou ide o pracu "so skumavkami". Ale nie je to predmetom mojej prace. Co robim momentalne su skor lieky a lieciva. Ale nie dlho ako som spimal rysuje sa jeden projekt v japonsku, sranda ze sa to zacina vyzivou aj ked na netradicnom mieste :D a uz vidim ako to uplne skonci niekde inde preto sa tam aj tesim.

Cas momentalne mam preto lebo mam volno .. zajtra cestujem na slovensko. Vidis aj to volno travim za pc, v jednom okne internet v druhom robim nieco ine :D cas neni :D. Ale je pravda ze nieedy mam cas a nieekdy zas robim 48 hodin vkuse.

pepepepe -> super konecne niekto :) smiem sa spytat v com spocivala tvoja kariera a ake bolo jej vyvrcholenie? myslim oblast. dik.

bibi2222

čítala som toto veľmi pozorne....moje úvahy idú do budúcnosti, že "ak partnerka v tomto momentálne pre vás oboch zásadnom zmení názor", t.j. ak napr. o 5 rokov ONA bude veľmi-veľmi chcieť dieťa a ty v zásade nie!! to ešte len bude prúser!! len toľko...

qajina

prezyvka, môže sa stať, že ten názor zmení, aj keď teraz dieťa nechce. to sa proste deje. tak ale nemal by si s tým problém, veď si hovoril, že si šťastný aj bez nej, tak by ste asi išli každý vlastnou cestou. ona je pekná, tak by si našla ľahko niekoho. no nie? :)

Prezyvka055

bibi2222 neboj moja partnerka je podobna v tomto, a ak si citala pozorne ona to povedala prv a nebola nijako mnov ovplyvnena ja som cakal ze co na tuto temu povie az potom sa vyjadril :).

qajina

vieš, toľko času dokážeš venovať fóru, že by si si nejaký ten čas možno aj našiel. dôvod je, že nechceš, a to je už len tvoja vec. pripadá mi to skôr, akoby si si svoju identitu vymýšľal a prikrášľoval, teda bez urážky, ak to tak nie je, tak môžeš byť hrdý, že sú to fakty. možno teda, ak robíš v IT sfére alebo v tej časti vedy, ktorá sa zaoberá s IT, tak netreba školu, ale logicky, človek nemôže robiť lekára bez školy a podobne sú na tom aj iné povolania.

s génami sa dá manipulovať už aj teraz. keď sa dá vymieňať gény v rastlinách a živočíchoch, že? v čom je rozdiel? v tom, že to nie je povolené, ale som presvedčená, že sa to už niekde tajne robí.

pepepepe

celkom zaujímavá téma....prezývka je zvedavý na mužský názor...tak tu je: som muž stredného veku, zažil som si veľmi slušnú pracovnú kariéru a keď sa nám po dlhých rokoch narodilo prvé dieťa ostal som 2 roky na materskej!! a vôbec mi z toho nepreplo!! bolo to najkrajšie obdobie môjho života...nebál som sa kašičiek, prebaľovania, prechádzok...atď...pred očami mi rástlo naše dieťaťko: prvý zúbok, prvé slová, prvé krôčiky....kto nezažil-nepochopí....a je mi ľúto všetkých potencionálnych rodičov, ktorí sa o toto všetko DOBROVOĽNE
pripravujú!!

Prezyvka055

qajina od nuly s davjiy mozno trochu stastia? :D neviem ono vacsinou ak nieco chces a robis to tak to aj dosiahnes, okolnosti ti uz potom pomahaju teda nikdy som nepredpokladal ze skoncim prave v nemecku ale bral som tu vyzvu, ja som papiermi zo skoly mavat nemohol. (inak tie su nanic pokial ich nemas z velmi dobrej univerzity). inak som zacinal ako technik s pocitacmi za 13000 korun slovenskych mesacne :D. Ale vies ked si v sfere tvojho zaujmu tvoja pozicia ta neobmadzuje aby si zabrdal aj do inych veci a ked sa objavi prilezitost traba sa jej chytit. Hlavne ked si pri ludoch ktory robia to co zaujima aj teba. No a po roku som uz nebol len technik a tak to slo stale karierne dalej a do zivotopisu vzdy nieco pribudlo po polroku a roku. Potom som si tam zacal pisat projekty kde som pracoval, pomahal som ci uz IT vecickami akolo toho v takych laboch je milion vselijakych zariadeni strojov pocitacov programov az potom som sa dostal cez to ze som niektore veci vedel vylepsit alebo to konzultovat s ludmi zbierat ich inputy ze ako by to chceli robit lepsie a ja som to skusal implementovat. Neskor pribudli nazory na ich pracu, ked uz trebars robis trebars s nejakym mikroskopom alebo s pristrojom co trebars rozobera nejake castice alebo latky na molekuly preco trosku nezabrdnut aj do tej chemie alebo nezistit ze co sa tam vlastne deje.. a tak to islo :).