Mat, ci nemat dieta?

Príspevok v téme: Mat, ci nemat dieta?
babaatko

Chcela by som nadviazat na temu mather o maternici. V poslednej dobe sa casto zamyslam, nad tym ci mat dieta. Partnera mam a aj byvanie. Ale, podla mna mat dieta je velmi drahe. Nakolko ja keby mam dieta nechcela by som, aby trpelo nedostatkom. Museli by sme predat 2 izbovy byt a kupit 3 izbovy. Tie stresy po narodeni baba, stale plac, nevyspanie sa, prebalovanie plienok. A to tehotenstvo, velke brucho, priberanie, vysiace prsia z kojenia atd. Peniaze do oblecenia, hraciek, 24 hodinova starostlivost. Ved staci chvilkova nepozornost, a moze byt uraz. A potom obdobie vzdoru, puberta atd. Deti mam rada, ale stoji toto za to? Momentalne si zijeme spolu cez 3 roky s drahym, v objati kukame po praci filmy, cez vikendy vstaneme z postele, ked sa nam chce, doma vzdy klud, prijemna atmosfera, ziaden rev, pistanie atd. Ked sa rozhodneme schulime sa k sebe a pospime si, vypneme telku a klud. A mame obaja cez 30. Napiste mi prosim, ci naozaj stoji za tie nervy, peniaze, nevyspanie atd. dieta? Opakujem deti milujem,.su krasne, a ten ich usmev, na 2-3 hodiny sa velmi rada postaram. Viem, ze vlastne je ovela viac, clovek ho miluje, ale aj tak...

zewa

Dieta ta bude bezhranicne milovat. Myslim, ze to za to stoji. Jedno dieta sa da v pohode zvladnut a ako si vychovas, take budes mat. Podla mna sa nejak nahlit nemusite. Ale pride den, ked ti uz toto vylihovanie mozno nebude stacit. A pokial tvrdo netrvas na tom, aby malo babo vsetkulinko novucicke, tak cez bazar nakupis vsetko mozne. A byt vam staci aj dvojizbovy ;) Pripadne to mozete riesit az ked male vyrastie a bude potrebovat svoju vlastnu izbicku. Len aj partner by sa k tomu mal vyjadrit. I ked ty budes s babom travit omnoho viac casu ako on. A napokon, ked dieta nebudes mat, nic sa nedeje. Mate predsa jeden druheho. No pamataj aj na to, ze dieta potrebuje, aby za nim stale niekto behal a aby ste za 6 rocnym nemuseli behat ako 50tnici. To uz je potom asi naozaj o tych nervoch ;)

vebe

Nikoho za pocity a nazory neodsudzujuem, ale musism povedat ze nedokazem pochopit zenu co ma viac ako 30 rokov a takto vnima matie deti, ako to opisala babatko. Mam dve uz vlastne dospele deti, tak viem co znamena mat deti. Ale takto negativisticky som nic v suvislosti s nimi necitila. Ty si nevymenovala nic pozitivne, co by ti deti do zivota priniesli. Deti dali vsetkemu co robim zmysel, oni mi umoznili tak celkove dospiet a posunut sa niekam, kam sa clovek posunie len ked vychova dieta. Nedokazem opisat pocit, ked niektory z nich zavola, ked mi poslu mily pozdrav k narodeninam, ked mi daju mily darcek k sviatku, ci len tak (nejde o darcek, ide o to ze viem ze na mna ako na mamu mysleli), ked mi rozpravaju o svojich zazitkoch, o svojich skolach, ked vtipkujeme. Ked sa vraciam v spomienkach do ich detstva. Tie pocity by mi nenahradilo nic na tomto svete a zazije ich len ten, co deti na svet priviedol a vychoval

Nina.

Prezyvka055 plus cela pozornost zenskej je 100% na dietati - tak to máš pravdu, keďže chlapi sa väčšinou s deckom len hrajú a väčšinu času trávia mimo domu a rodiny, tak jasné, že všetka starostlivosť je potom na žene.

lucia238

prezyvka, este nemas dieta, ale ked sa ti raz narodi, skus poslat zenu niekam na relax pobyt a byt tyzden vkuse s dietatom, ak uz zena nebude kojit a v noci niekolkokrat vstavat na krmenie vyskusaj to. potom sa nebudes divit, ze tym zenam nacas prepina ked sa iekolko mesiacov nevyspis a nikam nedostanes. Takze nech si to aj tvoji kolegovia skusia a pritom nielen venovat sa dietatu, ale mat aj vyupratovane, nakupene, navarene, oprate, ozehnlene, ked pride zenuska domov z welnesu, nech je vsetko tip top tak, ako su nato zvyknuti ked sa ona stara...

liberta25

otazku by som rozlozila trochu na drobne a to z pohladu zeny. zacnem odzadu. v prvom rade zenu stresuje vek. lekari, blizki, kazdi nam huci do hlavy, ze na veku zalezi. medicinu a nic ohladne oplodnenia a relativneho veku prestudovane nemam, ale nemyslim si, ze zena nemoze otehotniet ani nad 40 rokov. dalsia vec suvisi zas s vekom, ale aj dozretostou. dnesne zeny, dozrievame neskor, chceme a vieme si uzivat cas pohody s partnerom a tiez si chceme byt iste, ze ked raz sa zmeni nas zivot navzdy, bude to prave s tym clovekom, ktoreho milujeme. s tym suvisi treti aspekt: hladanie a najdenie toho praveho. niektore sa vzdaju na polceste, maloktore idu dalej, dalsie zas odradi vlastny vek zeny a teda uz radsej otehotneju s hocikym. 4. bod a asi najrozporuplnejsi v mysleni zeny: mam vek, mam partnera, mam zazemie, ale stale sa necitim, ze chcem dieta. budem to v buducnosti lutovat, ak ho mat nebudem? spolocnost nas uci, ze ano. ale odpoved je len v nas. partneroch spolocne alebo zien jednotlivo..

Prezyvka055

Cudujem sa ze takuto temu zalozilo dievca. Z vlastnej skusenosti teda z rozpravania kamaratov ktory uz maju nejakeho potomka z 90% doslo k zhorseniu vztahu s manzelkou teda k ochladnutiu, niektori dokonca ostavaju aj narocky dlhsie v praci len aby nemuseli domov :D.
Ono totiz vacsinou chlap sa velmi nezmeni. Ale zenskym zvykne po dietati totalne hrabnut a je to uz len same papame prdkame grckame kakame a podobne, plus cela pozornost zenskej je 100% na dietati

cokopiko

Baabatko
ono to bude najlepsie vyskusat si opatrovanie babeda nejakej kamaratky alebo niekoho z rodiny. Nie na dve tri hodky ale aspon na pol dna aby si zazila nielen prijemne chvile ked sa dieta hrajka a smejka ale aj ked reve, trucuje, vresti a pisti. Ked nepocuva, hadze sa o zem, rozhadzuje hracky, rozlieva caj ci mlieko po koberci, nechce jest a spat.
Som nazoru ze kto sa nechce obetovavat pre niekolkorocnu starostlivost o dieta cize takych 15 rokov tak nech nema.
Flegma porovnavat vychovu dietata s autom ci psom je pekna debilina. Pes nereve, nevresti ono zalezi od rasy. Pes sa nehadze o zem ak mu nechces kupit babiku. Pes nebude vydlickou rozhadzovat cestovinu po koberci. Pes je lepsia volba ako dieta. Nema otazky, nepotrebuje chodit do skolky a skoly, nepotrebuje oblecenie, nepotrebuje topanky, nepotrebuje skolske potreby, so psom nemusis dlho cakat v cakarni u lekara.
Auto? Auto chces povedat ze potrebuje az taku starostlivost ako dieta? To co je? Auto zaparkujes a ides domov. Auto das raz za cas skontrolovat v servise a nieco dokupis. Kto sa nerad stara o auticko? Jedine zena ale muzovi to robi len radost starat sa o auto.
Takze dieta porovnavat s autom a psom.. ee...to nie neporovnatelne Flegma.

redka

tiez mam po tridsiatke... a chcem mat aspon jedno dieta... mam aj dlorocneho partnera... bohuzial okolnosti okolo jeho prace nie su priaznive, je viac prec ako doma a ja si neviem predstavit byt s dietatom len sama... tiez to mam v praci momentalne dobre nastartovane a nemame este vlastne byvanie.... tak este cakam... utesujem sa tym, ze aj niektore celebrity rodili az v 36tke prvy krat... tak mam este par rokov :D :D :D ale tiez mam aj obavy, ci budem dobra matka, ci ho dokazeme zabezpecit, tiez z toho, co sa deje okolo - vojny, ekonomicke vykyvy, terorizmus atd atd... casto nad tym premyslam a potom to uzavriem asi tak, ze bude ako ma byt, ak mam byt matkou, tak budem ak nie, tak nie... moj zivot to nepolozi, nestaviam si ho na dietati, ale materinske pocity sa uz ozyvaju niekolko rokov... uvidim co mi zivot prinesie...

un enfant

Skutočná láska je nesebecká. Je rozpínavá, túži sa rozdávať. A rozdávaním rastie. Neuzatvára sa do seba, do svojho pohodlia, teší ju viac dávať ako prijímať späť. Rada sa delí s tým, čo má. Obetúva sa, uskromní sa, aby ten druhý mal viac. Úplne sa darúva, aj keď pritom riskuje, že ju zrania. Nehľadá zadné vrátka, miluje dokonca, aj keď nie je milovaná. Je verná a vytrvalá. A toto všetko robí to rada, nikto ju k tomu nenúti.

babaatko, hľadaj a buduj takú lásku. Najprv s partnerom, nech sa stane milovaným manželom, ktorému sa nebudeš báť darovať svoj život až do smrti. Tak vytvoríte spolu bezpečný domov pre svoje dieťatko. Potom nebude šťastnejšej rodinky ako bude tá vaša.

Ak dosiahneš takú lásku, tvoje otázky už budú bezpredmetné.

sewie

nikto ti nepovie ci to stoji za to...nikto nevie aka si povaha, ake mas priority. Niekto sa ide kvoli malym detom pokrajat-aj cudzim, kvoli jednemu detskemu usmevu su ochotni sediet hodiny v pieskovisku ci celu noc nespat a prebalovat...inym dieta zivot znacne skomplikuje a tuzia po slobode a "lutuju"...dieta by si mali ludia "zaobstarat" az ked su si vedomi coho sa vzdavaju a dieta je im prednejsie...ty zatial vidis na VLASTNYCH detoch len tie negativa...krik, plienky, neporiadok...nie si teda na dieta pripravena...mam kamaratku a ked mala 32 povedala ze si este nevie predstavit mat dieta, ze ju to nelaka a na co vlastne...a o dva roky po dietati s partnerom zatuzili a cohvila by sa male malo narodit...ked to tak necitis...tak sa k tomu netlac...urcite by sa dieta nemalo "vyrabat" v nadeji ze, ved sa moje pocity snad zmenia...
mam XY kamaratok co planuju mat deti len kvoli tomu ze sa to tak robi a o prichode dietata hovoria ako o "game over"-ziadna sloboda, zabava nic...si myslim ze ludia co vidia dieta ako "game over", nie su pripraveny na taku hru...