Zapcha

kreatúra

upraviť stravovacie návyky, dodržiavať pitný režim, stravu obohatiť o semienka napr. sezamové, ľanové, jesť ľahko stráviteľné jedlá ... ja každé ráno začínam s ovocným Smothie dám si bebe špenát, banán, trošku červeného hrozna a 3-4 vlašské orechy. ovocie obmieňam podľa sezony a stolicu mám pravidelnú 3 x denne krásne ľahučko ako po masle:)

antoniejulie

Js jsem měla zácpu a začala jsem užívat 2x denně po 25 ml čisté nepasterizované šťávy z GOJI a k tomu jsem přidala 25 ml 1x denně Ramissio Revitalize a po celoživotních problémech se zácpu jsem konečně našla něco co mi pomáhá a chodím skoro každý den. Po čtyřech dnech jsem snížila dávku šťávy na 1x denně 25 ml a všechno je OK. A když si přečtete na stránkách www.ozdravi.ramissio.com o tom co Goji všechno obsahuje tak poznáte co je superpotravinou na této planetě, která řeší hodně zdravotních problémů. Ale musí být nepasterizována. A dočtete se tam i produktu Ramissio Revitalize, který je vlastně koktejl s aloe vera, sirupu z agáve a z exotického ovoce acai. Čistí trávící trakt, je účinný proti parazitům, pomáhá jak při průjmu tak i při zácpě, snižuje cholsterol atd atd.

Kýčera

Ak nemáš zápchu z alergií alebo iných ochorení,úpravou stravovacích návykov aj dole spomenutými tipmi si vieš upraviť vyprázdňovanie tak,aby si mala stolicu každý deň.Črevá si môžeš vyčistiť aj prípravkami od švajčiarskej fy NaturalSwiss.

lombardo1981

A sušené slivky namočené do teplej vody si skúšala? Treba použiť minimálne 5 sliviek, zaliať ich teplou vodou a nechať odstáť do rána. Ráno zjesť slivky aj vypiť vodu. Za normálnych okolností to má preháňavý účinok.
Potom jesť pravidelne 5PL ľanových semiačok v poháre studenej vody albo užívať pravidelne psylium.

redka

Voda, nejaky olej, lanove semienka, psylium, senny caj, lietajuca lastovicka... Drastickejsie riesenie saratica, bilinska horka, espomska sol.. Osobne by som asi urobila klystir, to je pre mna najlepsie riesenie takeho stavu,...