Depresia

Príspevok v téme: Depresia
lucu

Dobry den, v podstate ani neviem kde zacat. Mam 21.V poslednom case (cca rok) trpim velkymi depresiami. Zacalo to asi tym,ze som stratila vsetkych priatelov kvoli tomu,ze som uprednostnila zivot s priatelom pred kazdovikendovymi "zurmi" a bujarym zivotom. Doteraz som neporozumela tomu,preco ma odvrhli,aj ked si obcas hovorim,ze to tak zrejme malo byt. S priatelom som stastna, aj ked mam pocit, ze mi nerozumie. totiz mam velky problem rozpravat sa o svojich problemoch, vzdy ked najdem odvahu a chcem sa mu vyrozpravat, chytim zachvat placu a dalej to nejde. Citim sa zbytocne a iba na pritaz. A to ma stve, ked mu poviem, ze sa tak citim, zasmeje sa a povie ze keby ma nechce, tak spolu nezijeme. Nikto ma nedokaze pochopit, ani on, pretoze on nevie, ake je to nemat priatelov. On ma kamaratov od skolky, ktorych ani nepoznam, stale mam pocit, akoby sa za mna hanbil, ze a s nimi nechce zoznamit. Sme spolu vyse 2 rokov no v spolocnosti sme boli iba raz. Co sa vsak tyka ostatnych veci, je uzasny a podporuje ma. Podpora je to co som od detstva nepoznala. Bohuzial moji rodicia radsej investovali peniaze do vsetkeho ineho len nie do mna. velmi som chcela hrat na klavir, no musela som radsej na flautu, pretoze to bolo,lacnejsie. Chodila som na spev, no ked ma prijali do zboru, nemohla som to prijat,pretoze sustredenia a vsetko stalo peniaze. Nikdy doma nebol s peniazmi problem, preto tomu nerozumiem. je toho este velmi vela, no nedokazem o tom vsetkom pisat. Ja by som aj sla k lekarovi, no je tam znova ten problem. Bojim sa hovorit o svojich pocitoch. Nedokazala by som rozpravat, preto sem pisem. Svoj zial zajedam, velmi som pribrala, chcem to zmenit, no nemam volu na to. Neviem sa prinutit a ak aj zacnem, vydrzi mi to 2 tyzdne. Chcela som sa hlavne vyrozpravat, no ak mate pre mna nejaku radu, budem rada. Citim sa naozaj velmi zle.

redka

Ok ja sa len preto pytam, ze aj antika moze mat ako sprievodny jav depresie... A nemusi to byt hned od zaciatku...

Inac mala by si si pestovat aj vlastny svet mimo toho, co mate s priatelom a nefixovat sa tak na vztah.. Tvoj priatel ma aj zivot pomimo vas? Vyjde si s priatelmi, nekam cvicit, nejaky konicek? A ty mas take nieco?

Dalsia vec je tvoj pocit, ze sa za teba hanbi. S tym treba nieco robit. Preco ta neberie medzi priatelov? To musis zistit lebo to nie je uplne ok.

Pokus sa znova nadviazat stare priatelstva a nebyt stale len s priatelom. Potrebujes vo vasom vztahu mat aj vlastny priestor. Aj ked si nahovaras ae ho nepotrebujes,nie je to tak. Tazko sa mi radi ked sama nieco podobne riesim ale viem, ze len ja sama to mozem zmenit, nikto iny to za mna nespravi. Ani za teba.