Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kravské mlieko

joleen

Keď tu debatujete o mlieku čo všetko musí krava obetovať tak čo s ostatnými zvieratami z ktorých sa vyrába máš? Vajcia? Maslo? Atď? Bože tak by ste nesmeli vôbec nič jest

rhea

lucia7890 dobre pises... preto mozno to znie smiesne, ale ja ked jem jogurt, tak si vzdy pomyslim na tie kravicky, aku naozaj velku obetu pre nas podstupuju, drviva vacsina ludi si to neuvedomuje.. a ja pritom nie som nejaky precitlively clovek.

lucia7890

nie je pravda, že krava bude produkovať mlieko kým je dojená - maximálne 2-3 roky a v minimalnom množstve, potom tvorba mlieka ustané úplne :)

celý mliečny priemysel je jednoducho založený na neustálom oplodňovaní, pôrodoch a oddeľovaní teliat... podľa mňa je to nechutné svinstvo

Shayleen

Tvorba mlieka funguje u kravy rovnako ako u všetkých cicavcov, pôsobením hormónov sa začína počas gravidity, pokračuje pri pôrode a po ňom. Mlieko však produkuje aj naďalej, stačí, ak ju bude niekto dojiť, pričom je jedno, či tak urobí človek, alebo stroj. Podobne ako u človeka, aj u kravy sa mlieko vytvára hlavne z toho, čo zje a vypije. Z toho si jej telo povyberá živiny potrebné na výrobu mlieka vhodného pre teliatka. Aj keď je kravské mlieko bežnou súčasťou jedálneho lístka mnohých ľudí, má aj svojich odporcov. Podľa nich nie je jeho zloženie prispôsobené potrebám ľudí a podľa správnosti by mali kravské mlieko piť len teliatka. Najväčšie obavy v spojitosti s neupraveným kravským mliekom sa spájajú s jeho konzumáciou u dojčiat.

lucia7890

jeden laktačný cyklus kravy je normovaný na 305 dní, krava produkuje mlieko po prvom otelení, potom sa po 6-8 týždňoch znova oplodní, zasuší sa znova 6 týždňov pred ďalším pôrodom, po pôrode znova produkuje... tela sa oddelí od matky asi po 2-3 dňoch, aby teliatko nevyciciavalo matku a neuberalo mlieko pre mliečny priemysel ...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kravské mlieko - Fórum - ZDRAVIE.sk